Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz hallador #12 üzenetére

    Intel esetében a 4 mag váltotta a 4 magot pár % plusz teljesítménnyel és ezért néha szépen emeltek is árat, ez mellett a 2 szériánként socket csere, hogy alaplapot is cserélj, közben a legtöbb esetben semmi pluszt nem hozott. Persze amikor magok számát emelték, ami miatt kellett az átalakítás, jobb vrm, akkor megértem, hogy váltani kellett, illetve a 12. gen esetében is kellett a csere, mert sok minden változott. Ettől függetlenül, akkoriban i5-öm volt, mert számomra az volt a jobb választás. Jelenleg ryzenem van, de ha most kellene gépet összerakni, akkor 12400f vagy 12600k-val építenek gépet.

  • Timer

    veterán

    válasz hallador #12 üzenetére

    Szerintem ezt az Intel / AMD dolgot is többféleképp lehet nézni, értelmezni, és értékelni. Van, aki csak azt nézi, mi a felkapott, a mainstream termék, nem érdeklik a hátrányai, sőt, azokat tagadja, a meglévő előnyöket meg az egekig hangoztatja. Kiváló példa erre a 7700K esete.

    Van, aki képes látni a hibát és az előnyt is, utóbbiak közül kiemel egyet, és azt keresi. Erre tipikus példa az R5 1600X esete, ami picivel ugyan lassabb volt IPC-ben, mint az akkor "legjobbnak" kikiáltott 7700K, de jóval olcsóbb volt, és ár/érték arányban tökéletes választásnak bizonyult, kiváltképp az AM4 platform előnyeit is mellé téve.

    Meg van olyan is, aki a szart is körömszakadtáig védi, nálam ez tipikusan a Ryzenek bejárt útja nyomán az AMD-t folyamatosan köpködők serege. Mindig volt valami, amibe bele lehetett kötni, először technikai értelemben, aztán market share értékeket lobogtatva, majd az IPC-t lehetett ekézni, végül pedig az árat. Bőven van olyan ember itt a fórumon, aki ezeken egy az egyben végigment, és most újra döngeti a mellét, mert a 12. generációval végre az Intel is újra nyeregbe került. Ilyenkor megy a reverz indoklás, mert most már nem számít megint semmi, csak az IPC, meg az órajel, árra sz@runk, kiforratlanságra szintén. Na ez a legundorítóbb típus, és ezeket az embereket rühellem úgy igazán.

    A kölökként való kiállásomat meg úgy 16 éves koromig gondoltam, most közel negyven vagyok. Akkoriban még képes voltam "harcolni" azon, ki milyen zenét hallgat, milyen márkát vesz walkmanben, stb. Egyszer csak ráuntam erre is, "szopassa magát mindenki azzal, amivel szeretné" alapon.

    Eleve nem értem, miért kellene rossz / jó klisék mentén dönteni gyártók kapcsán. Időszakokról beszélhetünk csupán; a Barton érában baromi jó volt az AMD, a Phenom érában is elég jó választás volt, most meg kifejezetten az 2-3 éve. A köztes időszakokban meg az Intel dominált, és jó eséllyel most ismét kék uralom érkezik ősztől. Ezt kell látni, és nem tagadni a tényeket, meg a józan ész szelével szembe húgyozva alternatív valóságban érvelgetni napestig. Például a márkitserrrr lobogtatása bazzeg, mintha egy termék technikai szintjének megítélésekor ez bármit is számítana...

    Szerk.: És tessék, csak megérkezett egy... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák