Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #35 üzenetére

    Én meg vártam hogy szokás szerint az elképzeléseidre alapozott mesékkel( finom szóval élve) állsz elő.
    Nem nagy vonalakban van kész, belátható időn belül ki lesz adva elméletileg 2022 második negyedév... [link] A Hopper professzionális szegmensbe érkező MCM GPU..
    Az Nvidia úgy 21 % kal a TSMC egyik legnagyobb megrendelője 2021 ben is, úgy hogy a gaming GPU-i a Samsungnál készülnek,de az A100 és a professzionális szegmenst itt gyártják, rohadt drágán.

    5 nm TSMC gyártásra visszaállnak de valószínűleg megmarad a Samsung is ahogy ezt már eljátszották a Pascal szériánál, ott a kisebb GPU kat a Samsung gyártotta.
    NIncs semmiféle megromlott viszony és ez miatti csúszás 5 nm re, ez full kamu tőled, ez üzlet... mutasd már meg honnan van ez a hivatalos infód. Már 2020 ban lefoglalták előre a gyártókapacitást 5 nm re. [link] amikor még az Ampere ki sem volt adva...Azért mentek át részben Samsungra mert olcsóbb és nem akartak versenyezni a kapacitásért, ami a jelenlegi helyzetben jó döntés volt.
    A 2 éves ciklus már 5 generáció óta a normális tempó náluk,2022 ősz az 2 évre van az Ampere megjelenésére.

    Az RDNA val kapcsolatos linkjeidet próbáld meg értelmezni, mert nem megy neked ez az angol vagy nem tudom miket látsz bele ezekbe a cikkekbe.
    Az infók szerint az RDNA3 6 nm lesz vagy 6 és 5 nm és a CDNA 5 nm lesz,míg az Nvidia mind a professzionális mind a gaminget 5 nm-n fogja gyártani,ha a Lovelace nem egy Tegra utód lesz valójában.
    AZ Intel is 5 és 6 nm-t kap.

    AZ Apple 3 nm-t kap.
    Mindkét cég tudná hozi a következő gent ha akarná de nem fogja hozni. AZ AMD RDNA 2 refresht kezd gyártani, mint olvashatod a cikkben amihez kommentelsz az Nvidia pedig Supert hoz és majd nyárra jönnek az új dizájnok és infók.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák