Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27070592

    törölt tag

    válasz doooo #5 üzenetére

    Nem akarok hitvitát gerjeszteni, én a "jó fotóhoz nagy szenzor és jó rajzolatú objektív kell" szemléleten szocializálódtam, még az okostelefonok korszaka előtt.
    Amikor a 24x36mm-es fullframe szenzor volt a Szent Grál és ha egy objektívben fluorit-kristály volt az egyik lencsetag, az számított igényes fotósnak aki ilyet használt. (nem mellesleg egy jó fotóhoz látásmód, türelem, érzék, helyszín, pillanat, fények, színek, hangulat is kell, de ez az okostelefonok kameráira és a mögöttük álló felhasználókra is vonatkozik)
    "Centes szemétnek" azt a néhány négyzetmilliméteres szenzort és az elé rakott néhány milliméter átmérőjű "objektívet" tartom, amit a gyártók óriási volumenben ömlesztenek a piacra (tehát a gyártási költségük szó szerint centes kategória) és el tudják adni a telefonok vásárlóinak százszoros profit-rátával.
    Nincs is igény jobb kamerákra, mert a userek döntő többsége kizárólag a mobilja kijelzőjén néz fotókat és csak "néz, de nem lát".
    Igényesen komponált, szépen bevilágított fotókat legfeljebb netes cikkekben lát és azok alatt a képek alatt általában ott virít a getty images vagy más fotóügynökség neve/logója.
    Tény, hogy az okostelefonok gyakorlatilag megsemmisítették a digit kamerák piacát és most kezdik újra fölismerni a gyártók hogy "paraméter-nácizmussal" ismét el lehet hitetni a vásárlókkal: többet kapnak a pénzükért ha fél milliméterrel nagyobb szenzort kapnak és száz mpx szerepel a review oldalakon (amit aztán nagyon max 4K felbontásban néznek vissza a saját telefonjukon/tableten/tvn, ha egyáltalán..)
    Húsz éve a fotós cuccokkal szedték ki az emberek zsebéből a pénzt. Ma ezt a funkciót az okostelefonok töltik be. Az emberek szó nélkül, hitelre vásárolnak ezer dolláros/euros telefonokat, nagyjából kétévente. Gyakorlatilag előfizetési szerződést kötnek a cégekkel/szolgáltatókkal, hogy hozzá tudjanak férni a saját digitális életükhöz. És röpködnek a marketing-varázsigék, a Dolby Atmos-tól kezdve a Retina screen-en keresztül a dslr-képminőségig, százszoros profit-rátával.
    (bocs ha hosszú voltam)

Új hozzászólás Aktív témák