Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Jakesz #34 üzenetére

    A sorbanállást valószínű egyfajta "bulinak" fogják fel. Egyébként Samsungnál is megvan ez, csak mérsékeltebb formában, és nincs benn annyira a köztudatban sem: Galaxy S5, UK

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Jakesz #34 üzenetére

    Nem értem miért kell a végletekig kivesézett, torz és sarkított példákat megint felhozni.

    1: Tesla Model 3 miatt mindenhol sorban álltak az emberek usában. Akik nem is kaptak semmit, csak azért fizettek, hogy a következő két-három évben _ha_ felfut a gyártás, vehessenek egyet.

    2: Tudatos hype. Ebben mindig is jó volt az alma, valahol nekem az első ipod reklám plakát (színes háttér fekete alakok fehér fülhallgató) volt jól látható milyen hatékony a gépezet. És mint látjuk jól csinálják.

    3: A felnőtt kor egyik hatalmas előnye, hogy azt veszel amit akarsz. Hogy most erre egyben megvan a pénzed, vagy direkt 0 huffos kamatmentesre veszed mert addig is van jobb helye a lóvédnak, vagy kenyérre kéne, nos a saját döntésed. De továbbra is tartom, hogy az a szubkultúra, ami a telefon márkáját a csoporton belüli hierarchia mércéjeként alkalmazza, nos az jellemzően a tinédzser korúaké, meg a kelet európai elszigetelt, korlátolt társaságoké. Ettől rohadtul nem kéne általánosítani. Már 28 évesen a környezetemben se érdekelt senkit hogy mit tesz le telefon szinten valaki az asztalra. Mindig jön a magyarázat hogy státusszimbólum. Nem. Rohadtul nem az. Egy jó óra, egy jó kocsi, egy jó munkahely, egy fullos csaj, egy ház. Na az az. A gimis hülyegyerekeken, meg a putrisoron kívül élőkön kívül soha nem hallottam még azt, hogy iphone tulajok így nyilatkoztak volna róla. Még itthon se azért veszi a többség aki saját lóvéból teszi, nem apuciéból. Mi benne a mondás? Hasra kéne esni hogy valaki kitett 2-3 kilót esetleg az asztalra érte? Egy új autó 3-4-5 milla alapból. Most egy ház a környékemen vagy 40 amit meg is vennék. Jön a gyerek. Ebben az élethelyzetben, kontextusban, rohadtul nem mondás egy akár x sem. Bakker a vezérműlánc csere meg pár apróság a kocsimon többe fáj... Arról nem is beszélve, hogy sokaknak a telefon egy hobbi. Ahogy más meg milliós pc-t épít. Itt a fórumon is tudnék olyat mondani, akinek a nasában a vinyó többe fájt mint egy kimadolt iphone. So what?

    4: A brand vélt vagy valós kritizálása nem apple privilégium. _Mindegyik_ telefonnál ez ment. Nem tudom mióta követed a ph mobilaréna topikjait, de a nokia, htc, bb, samu, sony, akármi alatt olyan flame war megy helyenként, hogy beszarás. Fanok mindenhol vannak, akiknek racionalizálni kell, hogy a döntésük az egyetlen helyes út volt a világon. Ha ebbe beleköpsz, akkor begyalulnak. De ez 10 éve is így volt a nokiával is.

    5: Szerintem pont fordítva van a mérleg. Egy kisebbség vesz azért iphone-t mert azt hiszi, hogy ettől lesz valaki. A többség, aki megkereste rá a lóvét, nos azok leszarják. Apám azért vett évekig nokiát még az ősidőkben, mert megszokta, tudta hogy mi hol van, álmában csukott szemmel is. Egy idősebb akár már én is 30+-os nem szívesen vált platformot ha nem ez a hobbija. Én maradtam a droidnál, de pl böngészőből is kezdetek óta csakachrome. Eleve ugye megvett ezer meg egy appot jobb esetben is a telefonjára, tabletre, zenéket az itunes-ból, megszokta, máshol a fizetésekhez képest nem mondás az ára, akkor hova ugráljon? Bevált, évek óta működő recepten nem fog változtatni ha igazából rohadtul nem kell. És jellemzően nem kell.

    6: Továbbra sem kéne szerintem a magyar falusi rögvalóság, meg a kefehajú parasztokat alapnak venni mint -nincs jobb szavam rá- thought leader, vagy ha igen, nos akkor van egy szar hírem...

    [ Szerkesztve ]

  • trachemysss

    csendes tag

    válasz Jakesz #34 üzenetére

    Állandóan olvasom ezt az apple hater-kedést, hogy akinek iPhoneja van milyen birka, meg hogy ilyen meg olyan emberek megsértődnek az iPhone kritikán stb. De állandőan csak ezeket a visszacsatolásokat olvasom, azt magát sokkal ritkábban amiről beszélnek. Sok embernek Apple fóbiája van, én meg ezt látom. Persze hogy hülyeség megvenni akármilyen vadiúj flagshippet, de akkor már az új Samsung, Sony, HTC megvétele mért nem birkaság? Valljuk be, ha ennyit fizetsz ki, akkor már mindegy, hogy 310 vagy 350 ezer. És nem lesz menő senki egy xy telefontól, menőzni meg lehet Samsung S8-al is szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák