Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz janeszgol #27 üzenetére

    Ez két külön termékkategória, amit érdemes fejben megkülönböztetni. Az iPhone egy olyan személyi asszisztens, amely kategória minden magyar zsebében ott lapul. A számítógépek, és az iPad-ek a vásárlók által nem csak rirkábban frissített eszközök, de a legtöbbünk számára sokadlagos igényt kielégítő cuccok. ( Más persze az a réteg amelyik dolgozik rajtuk, de a jelenlegi helyzetben vélhetően még náluk is kitolódnak a használati ciklusok, legyen az cég vagy magánszemély. )

    Gondolj bele mivel nézünk szembe, hogy csak a hazai problémákkal foglalkozzunk. Energiaválság, élelmiszer árrobbanás amihez oldalkocsiként csatlakozik beteg forintunk. A következő 1 évben, vagy ki tudja milyen intervallumban cégek, vállalkozások fognak tönkremenni, munkahelyek sora megszűnni, az átlag magyar ember legnagyobb problémája nem az lesz hogy milyen új színben rendeljen magának telefont, vagy tabletet, hanem az hogy hogyan vészelje át a telet fűtőanyag tekintetében, hány fokra engedheti a fűtést a kint romboló téli minuszokban ahhoz hogy az élelmezést is élhető formában abszolválja. Gondolj bele, milyen kosárértéke van a pénzünknek. Lemész a boltba, egy hétvégi bevásárlást 1-2 éve lerendeztél 5000-10000 forintból, most 15000-20000 alatt aligha úszod meg. Ha otthon főzöl, ahhoz hogy egy putris, alap túróscsuszát előállíts 1 ebédnek pár főre, elégetsz 3000Ft-ot, és az csak 1 nap, és 1 étkezés, a legalja kategóriából. Csinálnál egy zöldbab főzeléket? 1500-2000Ft csak a bab bele, és akkor még nincs feltét, nincs kenyér belwshémolva, tejföl. Tudom, ez most nagyon szőrszálhasogatónak tűnik, de ez a valóságunk, ebben élünk, és az ilyen pici ebédelből, meg reggelikből jön össze az a havi költésünk, aminél tavaly ha 120 ezerből letudta egy pár fős közösség, az idén 180 körül kifizethet érte. Ezek a magyar átlagbéreket rohadtul megterhelik, és az a réteg aki eddig megvette magának a szolgáltatós iíphone-t kamatmentes részletre is rá lesz kényszerűlve arra, hogy újragondolja a büdzsét. Pláne úgy, hogy egy komolyabb csomaggal 16K törlesztője volt eddig a Pro iPhone-nak, most meg több ezer forinttal több az is az új árakkal.

    Persze van az a réteg, aki így is úgy is meg fogja venni, csak itthon az azért egy elég szűk réteg a 9 millióból, és borítékolható ( szerintem ) az Apple forgalom visszaesése idehaza. A mainstreamből rétegtermék cimke szerintem helytálló az előttünk álló időszak miatt!

    Egyébként lébjegyzetben említem meg, hogy amit irrhon tapasztalsz a Pro modellek elérhetőségével kapcsolatban, hogy mindenhol készlethiány, az elsősorban az Apple f@szsága, nem a kiugró eladásoké, mert megint sikerült úgy készletezniük, hogy csorgatják az eszközöket erre a piacra, hogy ki tudják szolgálni a számukra fontosabb Nyugat-Európát, és egyéb térségeket, ahol 50-60%-ot is eléri az iPhone részesedése. Az hogy ide mi jut, kevésbé izgatja fel őket. A hazai készlethiány fő a kezdetektől gyenge disztribúció elsősorban, amellett hogy persze a termékek első hónapjaiban a hard core iPhone-osok vásárlási hajlandósága is megmutatkozik. Én is cseréltem idém telefont, és tudod miért? Mert félek attól hogy jövőre még gázabb lesz a helyzet, és még drágább lesz! Azt sem tartom kizártnak, hogy ha 440 euro alá bepislant a forint, és huzamosabb ideig ott is marad, nem csinál a cég egy újabb árkorrekciót cikluson belül, totát rendhagyó módon. Vagy egyszerűen időlegesen felfüggeszti a kereskedést, mint a töröknél legutóbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák