Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cilindrik

    aktív tag

    válasz justmemory #15 üzenetére

    Szia

    Én a saját eddigi tapasztalataimat tudnám leírni.
    Nálunk van otthon sz.gép, konzol, telefon, tablet. Most elsős (6 és fél éves) a gyerek. És kb 3 éves korában látott először tabletet és azóta napi szinten használja, egyszerű játékok ezetlag oktató játékok youtube. Természetesen nézzük hogy mivel játszik illetve miket néz youtube-on. (természetesen a játékokat én telepítem).
    Sosem tiltottuk tőle ezeket a dologokat, nem határoztuk meg hogy 10 perc vagy fél óra, vagy napi egyszer stb. Nem akartuk hogy ezek a dolgok a vágy tárgyai legyenek, inkább az élete részei, mert sajnos-nem sajnos az lesz. Ha kéri hogy adjam az ipad-et odadom bármikor, de ha mondom neki hogy menjük ide oda, már teszi is le és megyünk. De nagyon sokszor van hogy magától leteszi elmegy rajzolni stb., vagy kis játék után magától mondja hogy menjünk ki a játszóra, szóval nem függ tőle.

    Mostanában (irás olvasás tanulás időszaka van épp) belép a Messengerbe (tanulás után az ipad-en), természetesen az én profilom van beállítva és irogat, próbál irogatni az anyjának, amit persze én is látok a telefonomon hazafelé és igy "játszadozunk".
    Mondanom sem kell hogy ez a fajta gyakorlás, sokkal jobban bejön neki mint az iskolai oktatás.

    Persze fosok tőle hogy mi lesz majd később, ha telefont akar saját fb stb. persze remélem ez nem mostanában lesz, de én úgy vélem hogy ez abszolút a mi felelőségünk nem pedig a fb és egyéb "szerveké".

    Kicsit mindig megrökönyödök ezeken az álláspontokon hogy "mi a fxnak a kezébe telefon menjen le a játszóra"
    Ezek a dolgok az életünk részei és a gyerekeinknél ez méginkább így lesz és főleg a jelenlegi oktatási rendszerben az nagyrészt a mi (szülők) dolgunk hogy megismertessük őket ezekkel és felálítsuk a helyes arányokat.

    Bocs kicsit hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák