Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juliuska

    senior tag

    Sziaszok!
    Pár hete használom ezt az aktivitásmérőt nem kis elégedettséggel.

    A külcsínről: szilikon szíja rendkívül kényelmes (mint egy parti karszalag), az egész karkötő viselése pedig, simán megszokható több napos használat mellett, szinte észrevétlen kelléke lesz öltözetünknek: mind gatyában (úszásnál), mind szabadidő felszerelésben, de akár komolyabb öltözék kiegészítőjeként sem szégyenkezik. Nem hivalkodó, de a szerkezet 2 oldalán húzódó fényes alucsík azért kellően tekintetvonzó lehet. Maga a szíj rögzítése sajnos, nem a legjobb, de - tekintettel a szerkezet vízállóságára és az üzemidejére - nem is veszem le sűrűn a csuklómról a szíját.

    Belbecsről: az akku üzemideje szerintem kiváló. Heti 3x30 perc körüli GPS-ses futások és 24/24-es használat mellett is simán hozható vele a bő egy hét. Töltését a Huawei telefonokhoz adott gyorstöltővel végzem, amelynek időtartama olyan 1 óra. Mivel a gyártótól van a telefonom is, a párosítással és a BT-s használattal nem voltak gondjaim. A teló üzemidejét – észrevételem szerint – nem rövidíti, viszont sajnos, 2 apk-t kell feltelepíteni. A kényelmetlenségek sorolását ezzel be is fejeztem, mert nincsen több. Bármilyen telefonon lévő apk értesítését rá tudom küldeni a karkötőre, még a teló beépített timerét is, de ez nem volt életképes ötlet a részemről -> minden 3 secnél rezgett és jelezte a hátralévő időt (percben :-D). Az értesítések szépen jönnek: híváskor a nevek is megjelennek, az sms-ek, e-mailek első pár sora szépen olvasható és a Playról letöltött apk-k üzeneteit is meg tudja jeleníteni.
    Fentebb említettem, hogy beépített GPS-sel rendelkezik. Ez (a karperecen történő) aktiváláskor pár másodperc alatt talál holdat, vidéki viszonylatban meglehetősen pontos, itt Pesten (a bérházak között) néhány méteres eltérés azért mindig van. A futás opció aktiválásakor a 15 percet meghaladó edzéseknél „becsül” egy VO2max értéket, ami tájékoztató adatként simán elfogadható. Edzések után a Huawei saját Health-jéban egy jól értelmezhető, részletes kis adatbázist kalapál össze a karperec adataiból. Edzések után a Health mindig javasol egy egyénre szabott pihenési időt.
    Van helyes légzésre tanító opciója is, melynél azt vettem észre, hogy futások után próbálja a légzést lassítani, irodában (több óra inaktivitás után) pedig gyorsítani.
    Az alváskövetője meghökkentően részletes, a könnyed/mély alvások mellett, a REM fázist is jelzi, az éjszakai felkeléseknél viszont azt tapasztaltam, hogy az, nem mindig pontos.

    Összességében elmondható, hogy nem csupán méri a napi ritmusomat, hanem egyúttal motivál is. Én úgy érzem, ezzel a kis játékszerrel javult a közérzetem, lift helyett lépcsőzök, autó/BKV helyett gyalogolok, séta helyett pedig inkább futkorászok. Nekem bejött, ár/érték (tudás) arányt tekintve pedig simán veri a konkurenciát. Legalábbis én így látom :)

    Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

Új hozzászólás Aktív témák