Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Mindenkinél mást jelent az "elsődleges számítógép", ezért egyébként érdekes dolgok is kijönnek.
    A szüleimnek pl először leváltotta az asztali gépet a laptop. Aztán ez addig ment, hogy apám már okostelefonon néz mindent, laptopot kb be sem kapcsol. Persze nyilván, évente 3-4szer, mikor dokumentumot kell szerkeszteni, akkor igen, tehát teljesen nem váltja ki, csak a használat 98%-ában.

    Feleségemnél még irritál is. Ő is mobilon néz mindent, pedig van otthon 2 tablet, 3 notebook meg egy asztali is. De neki az a kényelmes. Kolléganőm szintén.

    Nah, az elsődleges számítógép ezeknél az embereknél kb azt jelenti, hogy azon élik az életüket, legalábbis magánhasználatban (mert céges gépe a munkához mindenkinek van). Nekik a pc/laptop egy eszköz, amin havonta, évente max 1-2szer elvégeznek 1-1 műveletet. De tapasztalatból mondom, hogy ezekbe általában az ARM is bőven megfelelne, ha megírják rá a szoftvert.

    A netbook kijelzőmérete halál. Ezt én is akartam írni. Még a kisebb 11" Macbook Air kijelzője is fájdalmasan kicsi, az mondjuk inkább nagyobbról visszaváltva érezhető. Azonban ez szerintem kevésbé volt sorsdöntő ezeknél a gépeknél. Nekünk, tehát akiknek számít a gép, a méret, az erő, alapvetően nem is nagyon jöhetett szóba egy ilyen, max huszonhatodik eszköznek, ha minden bekrepálna. Optimalizálatlanság miatt annak se jó. Akinek meg szóba jöhetne (fentebb tárgyalt réteg), azoknál meg egyrészt elsődleges a kezelhetőség (ugyanúgy ráraknak egy optimalizálatlan wint, be/ki kell kapcsolni), azoknak alapvetően kényelmetlen volt átlagos használatra. Ebben jobbak a tabletek meg a telefonok. Gombot nyomsz dolgozol, gombot nyomsz alszik. Könnyű kézbe venni, nem kell hozzá helyet csinálni, nyitogatni. Elfér a kezedben stbstb.

    Ilyen szempontból az ARM procis notik nem is lehetnek kirobbanóan sikeresek, a fogyasztással és az árral lehet max behúzni pár jó pontot, és egy átlagos családnak backup gépnek tökéletes lehet (ne). Probléma lehet a megfelelő rendszer, kompatibilitás, egyebek hiánya. Szerintem. Apple fronton hamar sikeres lehet, "menedzser-ultrabook kategóriában" mindenképp (ami most a core-M 12"), szoftverfronton nem lesz gáz, hardver fronton mindent tud amit a coreM, meg amire azt a gépet használni lehet kb. Aztán a többi meg kiderül.

Új hozzászólás Aktív témák