Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Itt azért van egy két anomália, amit érdemes vitába bocsájtani. Én is biztos vagyok benne, hogy fejlesztenek valamit, valahogyan, de az eddigi síri csend nekem inkább abba az irányba viszi a gondolataimat, több megválaszolatlan kérdés van a cégnél a készülékekkel kapcsolatban. Február magasságában már ezerrel ömlenek a pletykák a P sorozatról, amit a gyártó maga is generál, próbálják minél magadabbra csavarni a hype-ot ée várakozást, most viszont síri csend honol az éterben hónapok óta.

    Aztán ott van a szeptemberben lezárult alkatrész ellátás, ami azt jelenti hogy tavaly ősz óta raktáron maradt Kirin chipekből dolgoztak, tavaly nem egyszer volt hír, hogy az 5nm-es gyártástechnológiára építő gyártosorok nem tudnak elegendő chipet legyártani nekik. Az Apple mint a TSMC legnagyobb partnere nem csak az iPad Air-ekbe, összes friss iPhone-ba kerülő A14 chippel ült rá a kapacításra, hanem az A14X is készül az új Pro modellekhez, mellette pedig az M1-ek a Macbook-okba, és Mac Mini-hez, plusz az újabb desktop chipek, amik szintén ezen a gyártósorokon készülnek. Szóval azt gondolom, hogy a Huawei minimum hogy csúcs Kirin chip ügyben nagy slamasztikában van, mert ki fognak pörögni ( tán már ki is pörgött a Kirin 9000/9000E jórésze. A Mate sorozat népszerű volt Kínában, állítólag 4,5m darabot ellőttek csak a Pro modellből, ( és a többiben is ez teljesít szolgálatot )

    Szóval azt sem tartom véletlennek, hogy megint kitolták a papót ( idős vezérigazgatót ) a sajtóba, és onnan üzenget a Biden kabinetnek, hogy szívesen tárgyalna velük a Huawei tiltásairól. Szerintem bizonyos komponensek tekintetében már csak hetekre, max hónapokra vannak készleteik. ( ne felejtsük el, hogy nem csak chipeket képtelenek vásárolni, de kamera modult, képernyőt, és egyéb alkatrészeket is nehezítetten, vagy sehogyan az amerikai szabadalmi korlátozások miatt. ) Szóval én azt gondolom hogy lesz P50 széria, de sanszos hogy átveszi a Mate 30-nál indított "tradíciót", tehát Kínában kapható lesz, de külföldre csak korlátozott mennyiségben lesz elérhető, és megkockáztatom hogy a mobilszolgáltatók sem tudnak majd belőle listázni. Abban sem vagyok biztos hogy az itthoni legnagyobbnál, a Telekomnál kaphatóak lesznek.

    Az idő ellenük dolgozik, és ha nem lesznek engedmények feléjük, az minden igyekezetük ellenére befagyasztja az okostelefon gyártásukat. Fejleszteni fejleszthetnek mindettől függetlenül arra várva, hogy idővel lesznek könnybeségek, de forgalmazni nem fognak tudni. Szerintem már abban a státuszban vannak, amikor az olyan érzékeny alkatrészből mint a csúcs Kirin, nincs hosszú távra elégséges készletük. Ezt nyilván max akkor fogjuk megtudni, ha kapnak engedélyeket, és visszamenőleg kiszivárog hogy mennyire is volt kemény a jelenlegi időszakuk valójában. Most teljes a hírzárlat alkatrész ügyben, és a P sorozat körül is.

Új hozzászólás Aktív témák