Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Samott #37 üzenetére

    Senki nem állított ilyet. Én annyit állítottam amit fentebb írtam, mesterségesen alacsonyan tartott munkabérek miatt megéri ide jönni. Ennyi. Ezzel meg elég nehéz vitatkozni.

    De errefele nincsenek elszegenyedo falvak, tele van minden telepules kikoltozokkel, mennek fel az ingatlanarak. Most lett kesz az M4, egesz tavoli helyeket kot be az agglomeracioba.

    :D :D Komolyan. Én most is kisfaluba járok haza, ha Magyarországon vagyok. 55 km-re BP-től. 10 millió fölé nem mennek az emeletes családi ház árak. Évek óta. És ezután bele kell tolni kb ugyanennyit, hogy valami szigetelés és ez az legyen belőle.
    Egy átlag kádár kocka 6 - 8 millió között mozog. (persze meghiretik 13 - 16 millióért, csak senki nem veszi meg.)

    Ezt te minek neveznéd? Fejlődésnek? Mikor gyerek voltam 1800 fő élt ott, ma 1100. És ez a tendencia van a környező 10 faluban.

    Nem Göd-re, Dunakeszire, Pécelre, meg Isaszegre kell gondolni, mert nem onnan fognak menni dolgozni az ilyen gyárakba az emberek, hanem Galgagyörk, Püspökhatvan, Acsa, Csővár, Kálló, Penc stb. típusú falvakból. Persze Üllőre a környező hasonló kisfalvak lakói fognak majd menni.

    Ezek elszegényedő falvak. Az elmúlt 20 évben nem változott semmi, sőt csökkent az ott élők száma az új házak építésének száma minimális. Nő az üres családi házak száma.

    A propaganda szép dolog, ameddig nem ott él az ember.

    Na nem vészes a helyzet, de igen is ezek esetében folyamatosan csökken a népesség, és egyre több az idősek aránya, még BP-től 50 km-re is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák