Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz hallador #37 üzenetére

    Pedig a Threadripper nagyon sikeres sorozat. Gondold bele magad egy cég életébe. A legfontosabb számodra, hogy gyorsan szimuláljon bizonyos feladatokat, gyorsan rendereljen, gyorsan fordítson le kódokat. Minél több magod van, annál gyorsabbak ezek a feladatok, de istenigazából sok magot eddig csak a Xeon és az Epyc vonal adott. Ezek azonban nem olcsók, mivel vannak olyan szolgáltatásaik, amelyekre rendelésnél, szimulációnál, programkód fordításánál nincs szükséged. Jó dolgok ezek a biztonsági funkciók, de csak 2000 dollárt fizetsz értük pluszban, és semmi hasznát nem veszed ezeknek. A Threadripper pont ide lő. Nem kéri el az AMD azt az extra 2000 dollárt, amivel többe az EPYC kerül, cserébe megadja neked azt a teljesítményt, amivel olyan gyors lesz a render, szimuláció, kódfordítás, mintha EPYC-et vennél.

    Az Epic Games elég részletesen leírta, hogy miért érte meg nekik lecserélni a fejlesztői gépparkjukat Threadripperekre. [link] - ugyanazokat a feladatokat sokkal gyorsabban megcsinálják, mint régen.

    A kódfordításnál számít, hogy milyen nagy a kód. Otthoni hobbiprojektekre elég egy 8-16-magos Ryzen is, de az igazán nagy projekteknél óriási előny a 64 mag. Akár egy órán belül is eredményt kapsz, nem kell a munkád végeztét azzal zárnod, hogy elindítod a fordítást, aztán majd holnap reggelre kész lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák