Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz w.miki #16 üzenetére

    A gond ez, hogy a szólásszabadság nem függ össze azzal, kinek a véleménye helyes vagy sem, mert nincs mi alapján megítélni. Ugye egy ultraliberális utópiában ez lenne a lényeg, bárki mondhat bármit.

    A gond az a jellegû túlkapás, amikor átesünk a ló túloldalára és mindenre IS ráfogjuk, hogy tenorista, stb, és mindenféle kamu-csúnya indokokkal cenzúrázunk ott is, ahol k* nem kéne, mert épp túlkapunk.

    Nem csoda, hogy megjelenik az igény az IGAZI független platformokra.

    A cloud teljesen más tészta, nem beszélgetni akarok a haverokkal így vagy úgy, hanem ha egy telekommunikációs cég vagyok, vagy egy magánklinika, akármi, és akár GDPR konform módon is egy publikus felhôbe megyek a cuccaimmal, az túl azon, hogy nemzetbiztonságot is érinthet, ha beüt a nagy gebasz, tényleg lelônek egyetlen gombnyomással és kanyec, áll minden. Stratégiailag fontos IT vezérelt dolgokat tiltanám minden olyan helyzettôl, ahol a fôkapcsolót más kezébe adom. Ettôl még lehetek cloud-ban, mondjuk amit magamnak építek és igen, megfizetem a fejlesztô kis hangyákat, mert a végén amikor analitika miatt akarok terákat leszívni egy idegen kezû felhôbôl, 10x akkorára csilingel a számláló a kifele forgalom miatt, mint amennyi a hangyák bérköltsége.

    Nem beszélve arról, hogy hogyan szórják a multik a pénzt, kb. mint bohóc a lisztet. Épeszû managerként rohadtul nem attól félnék, hogy a fejlesztôim bérköltsége elszegényít, mert van agyam, csinálok egy külsô céget (leányvállalatot), abba szervezem ki a fejlesztôket és mondjuk "eladom" ôket, azaz dolgoznak másnak is ilyen-olyan szerzôdések mentén, miközben engem is kiszolgálnak.

    Nem olyan fekete-fehér ez, mindenre van megoldás, csak kreatívnak kell lenni. De a puszta tény, hogy a fôkapcsoló a nagy felhôszolgáltatók esetén az ô kezükben van, nem kicsi, hanem masszív kockázat.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák