Hirdetés

  • Mégis megjelenik Switch-re a Deliver Us the Moon

    gp Közel négy évvel a hibrid konzolora szánt változat elkaszálása után a készítők úgy döntöttek, hogy mégis megjelenik a Switch verzió.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • djozsi

    senior tag

    válasz moonman #11 üzenetére

    Valójában nincsenek rajta kötelezően a gépen, kapsz egy iLife nevű szoftvercsomagot a gép mellé, ami 5 programot jelent:
    iPhoto, ennek a megfelelője a Live Photo Gallery, ezen a vonalon sokkal erősebb az apple, még a 2010es se lesz sehol az iPhotohoz képest.
    iMovie, winnél movie maker, ezt már kitárgyaltuk, ha jó sablonokat kap, akkor odaverheti az iMoviet, mert több beállítást enged meg és sokkal kényelmesebb a codecekkel szenvedés winen, mint osxen.
    GarageBand, zeneszerkesztő program őszintén szólva nem is nagyon indítottam még el, erről szívesen olvasnék beszámolókat. Wines alternatíva nincs.
    iDVD, az emlegetett dvd szerkesztő. Úgy tudom ennek sincs wines alternatívája. Nagyon jó cucc, talán a legerősebb pontja az egész iLife-nak, a Nero dvdtervezője se vetekedhet vele. Hátránya, hogy zabálja az erőforrást, aminek az oka az, hogy évek óta nem frissítik igazán, csak új sablonokat kap. Az új verziónál ehhez várják a legnagyobb ráncfelvarrást.
    iWeb, ez a honlapsablonos cucc, nem használtam még, nem tudom véleményezni. Erre sincs wines megfelelő ingyen. Azt mondják gagyi, ronda oldalakat csinál, simán kidobható lenne az iLife-ból.
    Ezeket a modulokat egyesével telepítgetheted és a software update megtalálja hozzájuk a frissítést.

    Az új gépekre általában az iWeb nem szokott feltelepítve lenni ördög tudja, miért. Szerintem többen használnák, mint mondjuk a GarageBandet.

    Csak látszólag ingyenes csomag amúgy, az ára bele van számítva a gép árába, többek között az ilyenek miatt kerül egy macbook 2-szer annyiba, mint egy azonos teljesítményű laptop. Külön megvéve 25590 forint.
    Ez szép és jó, a baj ott van, amikor jön évente az új verzió és persze frissítés az nem jár ingyen, a sok burzsuj macesnek úgyis van minden évben 26ezre új fényképmenedzselő programra.

    szerk.: na jó az évente nem teljesen igaz, néha kimarad 1-1 év.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák