Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geri|

    aktív tag

    válasz Bocha #105 üzenetére

    Teljesen igazad van sajnos. Meg olyan arcok miatt ítélik meg rosszul a jámbor, kompromisszumkereső macest mint Ulkesh... Itt nyávog most is, hogy a win is instabil. A mac is relatív instabil könyörgöm. Ott is vannak olyan fórumok ahol mesélnek az osx összezuhanásról, stb...Nem szabad ennyire csőlátásúnak lenni.
    Az meg a másik, hogy nem lehet minden cég multitálentum. Ha már a kocsiknál vagyunk, nincs olyan hogy legjobb. A saab/volvo a legbiztonságosabb, a bmw a legvezethetőbb, a lexus a legkörnyezetbarátabb, de nincs olyan hogy all in one.
    Ez igaz a telefonokra-gépekre is, nem lehet mindenben legjobb a mac sem a pc. Elvakult brandimádat...

    LiveStrong

  • emvy

    nagyúr

    válasz geri| #151 üzenetére

    Az egyik kedvencem, hogy a Flash miatt borul be az OSX. (Korrektul implementalt operacios rendszerek eseteben a 386-osok ota nem borulhat meg az oprendszer semmilyen programtol. Biztos vagyok benne egyebkent, hogy az OSX is korrektul implementalt egyebkent.)

    while (!sleep) sheep++;

  • Karma

    félisten

    válasz emvy #152 üzenetére

    Mert a beborulásnak az egyetlen formája a más processz memóriaterületébe firkálás :U Minden bonyolult rendszert sokféleképpen meg lehet borítani. Akkor szoktam le a fullscreen Flash videólejátszásról (YouTube), amikor észrevettem, hogy ha lejátszás közben felbukkan egy Growl notifikáció, az egész kép elkezd vízszintesen csíkozni, és onnantól semmire se reagál a gép, csak a kikapcsgomb nyomvatartására.

    Szerencsére úgy tűnik, hogy az új lejátszójukkal, vagy a béta Flash Playerrel (nem tudom melyik összetevő számít) ezt nem tudom megismételni.

    “All nothings are not equal.”

  • emvy

    nagyúr

    válasz Karma #153 üzenetére

    Ezt OS szinten biztosan ki lehetne kuszobolni, barmit is csinaljanak a user modu szoftverek. Kerdes, hogy a megnovelt biztonsag / garantalt valaszido / etc. milyen aldozatokat kovetel (pl. tipikusan QNX alatt sosincs ilyen problemad, viszont valamivel alacsonyabb a rendszer teljesitmenye ).

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • Eszleny

    aktív tag

    Aki Macbookot vesz az valószínűleg az OS X-ért veszi. Sajnos el kell fogadni, hogy csak egy pár fajta gépet árul az Apple és azokat is csak ilyen áron.

    Írnék pár programot amit szoktam használni vagy úgy gondolom ti is hasznukat vennétek:

    - BetterTouchTool: billentyűkombinációkhoz lehet egér gesztusokat hozzá rendelni. Mivel szinte mindenhez lehet billentyűkombinációt rendelni, ezért nagyon hasznos. Lehet billentyű kombinációt rendelni program indításához. (pl. nálam alt+F1 a Findert indítja)

    - Notational Velocity: jegyzeteket szoktam elmenteni akár a böngészőből, mikor nem akarom, az egész oldalt elmenteni. Ha egy weboldalt akarok elmenteni akkor Safarival web archive formátumba szoktam. Előnye, hogy egy fájlba csomagolja és van Quick Look hozzá.

    - ClipMenu: vágólap kezelő.

    - TextWrangler: szövegszerkesztő, inkább programozáshoz.

    - DicUnifier: stardict formátumú szótárakat lehet átkonvertálni a beépített Dictionary-hoz. (általában csak egyszer használja az ember)

    - Ukelele: billentyűzet kiosztásokat lehet szerkeszteni vele. Csak a szerkesztéshez van rá szükség.

    Ezeken kívül AppleScripttel és Automatorral apró dolgokat is meg lehet csinálni: pl. fájlok tömeges átnevezése, fájlok konvertelása stb.

    Szerintem, akkor derül ki igazán, hogy számotokra megérte váltani, mikor ezeket a gépeket szintén Macre cserélitek.

  • Eszleny

    aktív tag

    válasz doc #143 üzenetére

    Szerintem meg elég katasztrófa a telepítés. Addig rendben van, hogy behúzod a programot az Applications mappába. De mikor le akarod szedni akkor, ha csak kitörlöd, otthagyhat fájlokat a Library mappában. Vannak olyan programok amiket, ha le akarsz szedni először vissza kell állítani bizonyos opciókat s csak utána törölni. Pl. ilyen a fizetős Pathfinder.

    Ha pedig installer van, akkor általában csak rendszergazda joggal tudsz telepíteni. Pl. installerrel települ a Adobe Reader, de az update az app fájl. Az updatet csak rendszergazda fiók alól tudtam telepíteni, míg az alapprogramot fel tudtam telepíteni felhasználó fiókból rendszergazda jelszó megadásával. Azért problémás a
    Van olyan is, hogy az uninstaller a dmg fájlban marad, tehát újra fel kell csatolni a telepítőt, hogy leszedjük a programot.

    Mindenesetre, nekem hiányzik a windowsos UAC, amit annyian rühelnek.

Új hozzászólás Aktív témák