Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz fornettisuti #1 üzenetére

    +1 :K
    Egyébként igen, ez a wp7 így, ebben a formában egy fosch. Legalábbis a konkurenseihez képest. Ha előbb-utóbb kijavítják a hibákat, akkor egy nagyon jó rendszer lesz belőle, de addig max. 40.000ft-os készülékekben tudnám egy kis félmosollyal elnézni az ilyen szintű baromságokat, csakhát ez ugye nem ott játszik.

    Off az offban: őszintén szólva én nagyon örülnék neki, ha összesen két oprendszer maradna mobilpiacon, max. három :U (mondjuk android+iOS)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Barthezz2 #26 üzenetére

    Vegyük példának a desktop-ot. Hány széles tömegek által használt OS van? Kettő. Kis jóindulattal három. Valahogy mégse annyira szar. :P
    Bizonyára hülyeség, ha azt mondom, hogy jó lenne, ha lenne mondjuk egy iOS, Android, Wp7 triumvirátus. Kevesebb fele kéne fejleszteni, ha egy program megjelenik az egyiken, jó esély van rá, hogy azonnal megjelenik a többin is. Ez a jelenlegi helyzet, hogy symbian, bada, nemsokára meego, stb. csak árt mindenkinek. Nem tudsz jelenleg olyan jól dönteni, mint mondjuk pc-n a windows valamelyik változatával, hogy ott tudod, hogy minden program menni fog rajta, ami megvan mondjuk a haveroknak is. Jelenleg egy nagy sz@rkavar az egész, már bocsánat.
    Azt meg, hogy nem választhatok, hogy ugyan az a funkcionalitás jobbra vagy balra gördülő-áttetsző eye-candy-n keresztül van megoldva, na azt pl. pont lefosom, a komptaibilitás többet ér, legalábbis nekem. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Barthezz2 #31 üzenetére

    Szövegértelmezés, bakker...
    3, három, Három., 0,3*10 Darab konkurens, egymással a vásárlókért harcoló OS, az igen, az jó volna. :W

    szerk: 10OS, amiből 5 gagyi, összvissz egy gyártó által támogatott, az biztos sokkal jobb, ugye? Szart se ér, fejlesztés, zéró, update zéró, változatosság zéró, kompatibilitás zéró, csak annyit ér, hogy a többitől veszi el a fejlesztőgárdát... De ha neked ez kell, egészségedre, már meg is kaptad :P

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Bocha #35 üzenetére

    Ok, de jó eséllyel ha egy programot írsz XP-n, az fut win7-en is, nem?
    Egyébként meg ami releváns az átlagfelhasználó szempontjából, az igen, az kb. a Windows csoport. A kockák meg már elnézést, de üzletileg le vannak szarva.
    Egységsugarú lyúzer szempontból emg ez így néz ki:
    PC, lát egy programot, megtetszik neki, felpakolja otthon, megy, örül.
    Mobil: lát egy programot, megtetszik neki, innentől
    a) megkérdezi a telefon típusát, utánaolvas, hardver, oprendszer, market, stb, jó esély van rá, hogy eddig már régen nem jut el, inkább leszarja
    b) bemegy egy x boltba, vesz egy telefont x ezerért, és jó esély van rá, hogy rájön, hogy bezony az övére nincs is az adott program, onnantól anyázik, megjegyzem jogosan.
    A linux/unix a kockák rendszere, abból a szempontból, amit én prbálok itt mondani, csak mindenki b@szik felfogni 100%-ig irreleváns, a Mac OSX jogos, feltételezem hogy csak itthon ilyen kicsi az aránya.
    Tetszikérteni? ÁTLAGuser szempontból. Szakiszempontból persze, legyen 300OS, pont leszarom, én emg tudom nézni, hogy nekem ami kell azt melyik tudja, milyen minőségben, időben se sok, érdekel is, úgyhogy engem speciel nem zavar. :P

    ui.: az a része, amikor fentebb említett átlaguser jön hozzám segítséget kérni, hogy megvette, mi legyen, és annyit tudok mondani, hogy legközelebb vétel előtt kérdezz, mostmár meg ezt vagy add el és bukj 2 nap alatt 20.000-et, vagy tanuld meg szeretni, na az a része már zavar.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Gubro #39 üzenetére

    Ez most hogy is jött ide? Mintha pont azt mondtam volna, hogy az OSX említése jogos Bocha részéről... :F

    szerk: szóval most vagy hamarabb írtál, mint olvastál, csak hogy Te is jól ellentmondhass, vagy szövegértési problémáid vannak, vagy én értek félre valamit.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Gubro #41 üzenetére

    Nem sértegettem senkit, csak elég idegesítő mostmár, hogy elbeszélünk egymás mellett. Ebben nyilván én is benne vagyok rendesen, sose voltam túl jó kommunikációból, de az én állításaim a következők voltak:
    1) user szempontból a kompatibilitás fontos, ebből a szempontból a kevesebb néha több
    2) desktop szegmensben is egy, max. kettő üzletileg releváns rendszer van, és ez szintén jó.
    3) a unix/linux és ezek részei ilyen téren irrelevánsak, ugyanúgy ahogy az, hogy többfajta win is van, hiszen visszafele kompatibilis
    4) egy olyan oprendszer, ami ki van téve egy gyártó kényének-kedvének, user szempontból csak rosszabb lehet, mint egy olyan, mint amit sok gyártó használ -lásd: symbian, bada
    Ebből a szempontból az iOS kivétel, az Apple mindíg a saját útját járta, ráadásul jól, plusz ide van a legtöbb alkalmazás
    5) a fentiek miatt szerintem jobban járnánk szigorúan user/kompatiblitás szempontjából, ha a mobilpiacon is 2+1, vagy max 3+1 oprendszer terjedne el. Itt a +1 az iOS, mert az ígyis-úgyis ottvan, jelentős, és egyre jobb is.

    Na akkor írom, hogy erre milyen válaszok jöttek:
    -Kapja meg, majd rájön (ezzel nem lehet mit kezdeni, nem érvelés)
    -Desktopon se egy OS van (ki a rák mondta, hogy egy van?)
    -Szóljak az Apple részvényeseknek, hogy rossz helyen van a pénzük (wtf? pont hogy az érvelésem negációjára válaszoltál, hogy szerinted marhaság... ;) )

    Szóval ennyi. Könnyen lehet, hogy nincs igazam, persze, az én véleményem ennyi volt, vitázni szeretek is, de amikor produktum és ellenérv nélkül, marhaságokkal kell vitatkozni, az könnyen felidegesít. Persze 90%, hogy erre is kapni fogok valakitől valami marhaságot, amiből megint az fog lejönni hogy vagy nem érti miről beszélek, vagy nemtudom mi van, de tény, hogy produktív, logikusan felépített választ egyet se kaptam, csak tömör baromságokat, amik nem is arra reagáltak, amit írtam :W

    szerk: bobace: valszeg flame-war, ahol egy kicsit mindenkinek igaza van, de ezt senki nem ismeri el :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Gubro #44 üzenetére

    Ok, akkor hadd idézzek magamtól, ismét:
    "a Mac OSX jogos, feltételezem hogy csak itthon ilyen kicsi az aránya."
    Komolyan, ennél részletesebb nem tudom elmagyarázni.
    Én a következőt mondom: A mac OSX üzletileg releváns.
    Te erre azt mondod: Ez baromság, a Mac OSX üzletileg releváns.
    És csodálkozol, ha azt mondom, hogy itt az ideje az olvasott szöveg újraértelmezésének.

    Komolyan, essen már le...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Gubro #46 üzenetére

    Menjünk kicsit tovább akkor az idézetekkel:
    Én:
    #38-ban:
    "Egyébként meg ami releváns az átlagfelhasználó szempontjából, az igen, az kb. a Windows csoport. A kockák meg már elnézést, de üzletileg le vannak szarva."
    kicsit lejjebb:
    "A linux/unix a kockák rendszere, abból a szempontból, amit én prbálok itt mondani, csak mindenki b@szik felfogni 100%-ig irreleváns, a Mac OSX jogos, feltételezem hogy csak itthon ilyen kicsi az aránya."
    Te #39:
    "Szolj az Apple reszvenyeseknek, hogy rossz helyen tartjak a penzuket."
    Én #40:
    "Mintha pont azt mondtam volna, hogy az OSX említése jogos Bocha részéről..."
    Te #41:
    "Szerintem ahelyett, hogy mindenkit sertegetsz, olvasd el, amit irnak Neked"
    Én #43:
    "Nem sértegettem senkit, csak elég idegesítő mostmár, hogy elbeszélünk egymás mellett."
    Te #44:
    "Megszolitottal, ujra elmondom."

    És innentől meg idézgetés sorban, tehát ismétlem magam. Először valóban megfeledkeztem az osx-ről, erre jött bocha válasza, erre mondtam, hogy jogos, erre jöttél Te, amivel az érvelésem negációját negáltad, és közölted, hogy marhaság... Tehát kb. ugyan azt mondtuk, ennyi. Nem értem miért ragaszkodsz ennyire ahhoz, hogy nem, mikor ha újraolvasnád, rájönnél, hogy de. Innentől kezdve tanácstalan vagyok, ennél jobban egyszerűen lehetetlen elmagyarázni valakinek, hogy ugyan arról beszélünk. Ha akarsz, köss bele ebbe is, mostmár nem érdekel, nem fogom n+1-szer kifejteni ugyanazt, ami ráadásul ugyan az, mint amit Te is írsz...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Gubro #49 üzenetére

    Akkor fejtsd ki plz privátban, mostmár érdekel. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Indy #63 üzenetére

    Bobace #60: "Az Android sem ismerte fel egyből, de legalább egy appal ez is elérhető volt."

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák