Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inarus

    addikt

    válasz Bocha #35 üzenetére

    Ennyi. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy a különböző OS-ek fejlesztései szvsz jó hatással vannak a többire. A versenyhelyzet és az eltérő igényű/szemléletű felhasználótábor eredményezhet olyan fejlesztéseket, amit más OS-ekbe is integrálhatnak.(Ilyen "trendi" irányvonal most a kötöttebb OS minimum hardver követelménnyel.)

  • opr

    veterán

    válasz Bocha #35 üzenetére

    Ok, de jó eséllyel ha egy programot írsz XP-n, az fut win7-en is, nem?
    Egyébként meg ami releváns az átlagfelhasználó szempontjából, az igen, az kb. a Windows csoport. A kockák meg már elnézést, de üzletileg le vannak szarva.
    Egységsugarú lyúzer szempontból emg ez így néz ki:
    PC, lát egy programot, megtetszik neki, felpakolja otthon, megy, örül.
    Mobil: lát egy programot, megtetszik neki, innentől
    a) megkérdezi a telefon típusát, utánaolvas, hardver, oprendszer, market, stb, jó esély van rá, hogy eddig már régen nem jut el, inkább leszarja
    b) bemegy egy x boltba, vesz egy telefont x ezerért, és jó esély van rá, hogy rájön, hogy bezony az övére nincs is az adott program, onnantól anyázik, megjegyzem jogosan.
    A linux/unix a kockák rendszere, abból a szempontból, amit én prbálok itt mondani, csak mindenki b@szik felfogni 100%-ig irreleváns, a Mac OSX jogos, feltételezem hogy csak itthon ilyen kicsi az aránya.
    Tetszikérteni? ÁTLAGuser szempontból. Szakiszempontból persze, legyen 300OS, pont leszarom, én emg tudom nézni, hogy nekem ami kell azt melyik tudja, milyen minőségben, időben se sok, érdekel is, úgyhogy engem speciel nem zavar. :P

    ui.: az a része, amikor fentebb említett átlaguser jön hozzám segítséget kérni, hogy megvette, mi legyen, és annyit tudok mondani, hogy legközelebb vétel előtt kérdezz, mostmár meg ezt vagy add el és bukj 2 nap alatt 20.000-et, vagy tanuld meg szeretni, na az a része már zavar.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák