Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Gubro #41 üzenetére

    Nem sértegettem senkit, csak elég idegesítő mostmár, hogy elbeszélünk egymás mellett. Ebben nyilván én is benne vagyok rendesen, sose voltam túl jó kommunikációból, de az én állításaim a következők voltak:
    1) user szempontból a kompatibilitás fontos, ebből a szempontból a kevesebb néha több
    2) desktop szegmensben is egy, max. kettő üzletileg releváns rendszer van, és ez szintén jó.
    3) a unix/linux és ezek részei ilyen téren irrelevánsak, ugyanúgy ahogy az, hogy többfajta win is van, hiszen visszafele kompatibilis
    4) egy olyan oprendszer, ami ki van téve egy gyártó kényének-kedvének, user szempontból csak rosszabb lehet, mint egy olyan, mint amit sok gyártó használ -lásd: symbian, bada
    Ebből a szempontból az iOS kivétel, az Apple mindíg a saját útját járta, ráadásul jól, plusz ide van a legtöbb alkalmazás
    5) a fentiek miatt szerintem jobban járnánk szigorúan user/kompatiblitás szempontjából, ha a mobilpiacon is 2+1, vagy max 3+1 oprendszer terjedne el. Itt a +1 az iOS, mert az ígyis-úgyis ottvan, jelentős, és egyre jobb is.

    Na akkor írom, hogy erre milyen válaszok jöttek:
    -Kapja meg, majd rájön (ezzel nem lehet mit kezdeni, nem érvelés)
    -Desktopon se egy OS van (ki a rák mondta, hogy egy van?)
    -Szóljak az Apple részvényeseknek, hogy rossz helyen van a pénzük (wtf? pont hogy az érvelésem negációjára válaszoltál, hogy szerinted marhaság... ;) )

    Szóval ennyi. Könnyen lehet, hogy nincs igazam, persze, az én véleményem ennyi volt, vitázni szeretek is, de amikor produktum és ellenérv nélkül, marhaságokkal kell vitatkozni, az könnyen felidegesít. Persze 90%, hogy erre is kapni fogok valakitől valami marhaságot, amiből megint az fog lejönni hogy vagy nem érti miről beszélek, vagy nemtudom mi van, de tény, hogy produktív, logikusan felépített választ egyet se kaptam, csak tömör baromságokat, amik nem is arra reagáltak, amit írtam :W

    szerk: bobace: valszeg flame-war, ahol egy kicsit mindenkinek igaza van, de ezt senki nem ismeri el :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák