Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz prolad #71 üzenetére

    Nekem az extra ultraszélesek nagyon nem bejövősek. Nyilván vannak olyan területek, amikre pont nagyon jó, de az esetek nagyon nagy részében szerintem konkrétan haszontalan. Már 16:9-en is többnyire gáz nezetni; a PH! fórum kommentelős része függőlegesen a kép kb. egyharmadát teszi ki, de (ránézésre) a teljes keretes rész se sokkal több a felénél. És ez 16:9. 21:9-en már egész vicces lenne, 32:9-en meg... elképzelni se akarom. Persze tud az jól jönni, de akkor már - nekem legalábbis - sokkal inkább egy 2. monitor formájában, ahol fizikailag is el vannak egymástól választva az ablakok, és nem közvetlenül egymás mellett vannak.

    Egy irányítóterembe, meg biztonsági őröknek mondjuk semmi sem elég széles, de szerintem a racionális limit az az, hogy mekkora területet látsz egyben. Ha attól nagyobb szélesség kell, akkor az már fixen nem jó, mer forgatnod kell a fejedet. Persze az még mindig jobb, mintha emelgetned kellene.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz prolad #76 üzenetére

    Érdekes és full jogos szempontok. Minden bizonnyal régimódi (is) vagyok (dual monitor már van régóta, és azt eléggé megszoktam és szeret(t)em is minden macerájuk mellett), de talán csak az UW tapasztalat hiányzik. (Azom viszont valószínűleg nem lesz - magától - UW monitorral.)

    Tőlem az nagyon idegen, hogy eleve csak a felét használjam egy teljes monitornak. Akkor már inkább használok egy teljes monitort, ami nagyjából vállalható képarányú, a másikat meg kikapcsolom. Ha konkrétan egymás mellett van 2 ablak, akkor azok nekem nem különülnek el eléggé. Ami zavaró. De talán ez is csak (rossz) megszokás kérdése.

    A hajlítgatás annak idején kifejezetten zavart. Továbbra is úgy gondolom, hogy sok probléma van vele, és csak egy esetben igazán jó - ha sugárnyi távolságból nézed. Nyilván van, lehet előnye, de ezt leginkább egy OLED monitornál tudnám elképzelni, és akkor is leginkább úgy, hogy (állíthatóan) hajlítható, nem pedig fix sugárra hajlított.

    Talán az is ellene szól nálam az UW-nak, hogy azért nem kell nagyon sűrűn sok ablakot használnom, ha meg kell, akkor a 2×16:9 (tulajdonképp 32:9) előnyösebb, mint pl. a 21:9. És persze ha kell, akkor a 16:9-en is lehet megosztani az ablakokat, és így a 2 monitorral akár 4 db, relatíve normális szélességű ablakot is nézhetek. Persze ez ugyanaz, mintha egyetlen 32:9-es monitorom lenne, de az - nálam - az esetek nagyon nagy részében nem lenne kihasználva.

    Az is jogos, hogy az oldalt lévő fekete csíkok kevésbé zavaróak, és hogy a 21:9-hez jobban mennek a mozifilmek, de én leginkább (TV) sorozatokat nézek (mozifilmekre nem nagyon van időm), ahhoz meg jobb a 16:9.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák