Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Megnéztem tőlünk nyugatabbra mi az ára, azt kell h mondjam ennyiért mérik a riválisokat is, szóval az árképzés relatív.

    Tudás: Sajna ezt a felbontást nem most fogjuk full grafikán/60FPS-sel élvezni, ahhoz nincs még "vas". Kompromisszumokat meg kössön a radai rosseb. Néha belebökhetnének az ilyetén cikkekbe egy benchmarkot valami top konfiggal, csakúgy poénként kiváncsi lennék, hány év múlva érkezik az a hardver, ami meg is tudja hajtani. A manapság elszabadulni látszó "gémer" Hertz-cek tekintetében nem áll túl jól a szénája, jó tudom ilyenkor jön a mentegetőzés, "de hát nem is arra való". A 38-asoknál már a 144 Hz sem lehetetlen (oké, nem ilyen felbontáson). Gondolom, hasonló tudással ennek a monitornak már bőőven egymillió felett járna az ára.

    Azért bátorkodtam klaviatúrát ragadni, mert nekem a 38-as kistesó van (38WK95C), és kiváncsi voltam, mi az a plusz, amit ez a modell szolgál. Felbontásban jobb, tiszta sor. Képfrissités tekintetében az enyém 75 Hz-t tud, attól elmarad, pedig az sem egy nagy szám. A színhűség tekintetében jó monitor, bár kell azért brékelni, amíg belövi az ember. A HDR mindkettőnél jó h megvan, de azért nem az igazi. Úgy látszik az is alap fícsör a prémium LG monitoroknál, hogy már elfogadhatóan szólnak (ultrawide-ban ezt már olyan hat-nyolc éve hozzák.) Nálam BT-ról is fogad hangot, nem is értem innen miért maradt ki (vagy csak nem nem foglalkozik vele a teszt). Az OSD kezelhetőségéről sok rosszat nem tudok mondani, évek óta ez van a kezem alatt, sok rosszat nem tudok róla mondani. A csatlakozókínálat megfelelő, arra felhívnám a figyelmet, hogy a gyári kábelnél gagyibbal nem szabad próbálkozni, mert egyből szaladni fog a kép (mikor megvettem a kijelzőt, próbaképpen a régi DP kábellal hajtottam meg, ami szintén gyári LG volt, csak régebbi típushoz. Volt kókuszvakarás...)

    Monitort évekre vesz az ember, ebben a felbontásban egyelőre sem nagy frekvenciákkal, sem OLED technológiával híján vagyunk. Ha valaki ilyet vesz, kalkuláljon egy minimum 75 centi széles asztallapal is, máskülönben forgatni fogja a fejét, mint majom a zsebórát. Szerintem a negyven coll még kezelhető méret az asztalon, ha elég távol tudunk tőle ülni. Görbítés: mikor megvettem az enyémet töprengtem, hogy akkor most életem végéig csokornyakkendőt fogok bámulni, de jelentem nagyon hamar megszokható. A HDR színei megint megszokás dolga (na, az nekem nem sikerült, de kétségkívül látványos tud lenni vele egy Cyberpunk vagy egy Far Cry 6 vele.)

    A monitor ára sajnos arcpirító, de mostanában mikor minden állat vírust böfög, meg egyes autokratáknak benőtt a lába körme, örüljünk hogy egyáltalán kapható valami. Ennyiért én nem venném, erősen benn van még az újdonságárazás, dehát kinek mi. Várom az agyonfrekizett változatokat, nálam a következő fícsör amire áldozok az az lesz...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák