Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flagstaff

    tag

    válasz mjani1172 #23 üzenetére

    A BMW a Merci és az Audi a chiphiányig folyamatos rekord számokat döntöttek míg a többiek kínlódtak. Az ennél is luxusabb autókra egyre csak nő a várólista. Rolexet (jópár modellt) több éves várólista után tudsz venni. BMW és KTM motorokon kívül a többiek visszaestek és ezek nem a szerény árazásukról híresek.
    A luxusra mindig van pénz, akinek van sok pénze lóvéra annak egyre több lesz/van a többiek viszont egyre lejjebb csúsznak és nő a szakadék. Az hogy nálunk egy 3-400e HUF-os telefon már luxus, érdekes gondolatmenet. Emlékszem az első Xperia S-emre amit valami hulladék Huawei után vettem. Közel egy havi fizum volt. Akkoriban senki nem luxusozott ezen. Most egy csúcs telefon ha okosan választok szinten közel egy havi fizum. És nem, annyira azért nem keresek jól, igaz rosszul sem, de arányaiban kb annyit mint az Xperia S idején. Az Xperia S azért is érdekes mert akkoriban azt tepsizte a jónép, holott az aztán nem volt az. Méretben érdekes összevetni egy tepsinek mondott, de általam azért jórészt egy kézzel használható S21U-val. Egy centivel szélesebb az S21U és három és féllel magasabb. Az ultra picit vékonyabb és a lekerekített eleje-hátulja miatt a szélesség növekedését alig érezni. Az átfogas vagy felnyúlni a kijelző tetejére nagyon ritkán szükséges (droidon?) Az esetek 99.99%-ban a kijelző alsó felét-harmadát tapicskolom. Viszont az Xperia S "picike" kijelzőjén pötyögni sosem volt igazán kényelmes ahogy olvasni vagy videót nézni sem. Játszani nem szoktam. Illetve nem mobilon. Ugyanúgy nem tudtam szimplán zsebre vágni mint azóta egyetlen "tepsit" (N4-N5-N6P-S9+-S10+) sem. Az ingzsebet húzta a farmerban nyomta a combom (ha leültem), farzsebben meg azonnal elhajolna bármi ami nem 5mm-es laposvas ha elfelejtem hogy ott van és leülök. Ami igazán kompakt azért a méretért érdekes módon senki nem sírdogál. Anyám kedvenc telefonja amit nem hajlandó semmiért sem lecserélni az egy Xperia Ray. Na AZ kompakt. Minden más csak kifogás a nyafogásra, a valóban nagy tepsiket leszámítva a különbség nem jelentős. Az, hogy egy a mobilpiac harmadát-negyedét magának tudó gyártó kínálatának egy kis részét kitevő mobilból annyit adtak el mint egy másik (droidos) gyártó egy adott modeljéből, kb semmit nem jelent. Miért is jelentene? Ha igazán össze akarod hasonlítani milyen méretre van kereslet akkor méret alapján csapd a Samu számaihoz az összes többi droidos gyártó hasonló méretű eszközeinek a számait ÉS az Apple hasonló hasonló méretű eszközeinek a számait is és ebből azt hiszem elég nyilvánvaló lesz hogy a mini méretre a kereslet olyan szinten elhanyagolható hogy a droidos gyártók nem hajolnak le érte. Lölő se hajolna le egy ezresért az utcán, sas nem kapkod legyek után...

Új hozzászólás Aktív témák