Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    Magentás sztori:

    Szóval adott vagyok jómagam és az én magentás xDSL előfizetésem (mindez kb. 3 éve). Kitaláltam, mi lenne, ha a jelenlegi ~17 Mbites letöltési sebességből valami komolyabbat, mondjuk a dupláját ki tudnám csiholni. Nosza, felmegyek az oldalra, megnézem, lám a címen rendelhető az XL-es (50 Mbites) csomag is, szuper. Üfsz. felhívva, majd jönnek.

    Jött is egy úr, létra elő, kötődoboz megvizsgálja, azt mondja, jónak néz ki, van itt egy másik érpár is, 2 érpárra kötnék az új netet a korábbi egy helyett, de akkor előtte megvizsgálná a másik párat is. Ráköt valamit, elsuhan, majd visszajön, és közli, hogy nem találja a jelet a központban. Továbbadja a kábeles kollégáknak, kell majd valahol picit ásni, jó lesz ez.

    Nem lett jó, 3 hét után kapok egy levelet, hogy a megrendelést visszatörölték, mert az "műszakilag nem megvalósítható", a max. a 20Mbit. Magentás fórumba írok a PH!-n, kapok pár tippet, mert a vonali adatok alapján ez nem olyan egyértelmű. Bemérem a vonalat a régi D-Link modememmel (ami nem tud új szabványt, de szépen mutatja a szükséges diag. adatokat), bebizonyosodik, hogy a 30 Mbitnek simán mennie kéne új szabványon (VDSL2), de még az is lehet, hogy több is kicsikarható lenne belőle.

    Írok nekik, adok fel panaszt telefonon is, nézzék meg, rakjanak át új technológiára, még ásniuk sem kell. 2 hónap (millió panasz mindenféle területre) termése:
    - Nincs szabad port.
    - A rendszer nem engedi.
    - Öreg a vonal.
    - Biztosan nem bírja a vonal, higgyem el.
    - Bemértük, nem bírja (mikor rákérdeztem, hogy azt hogy sikerült, mikor a túloldalon régi szabványú eszköz van, és egyébként is, a válasz az volt, hogy ők majd tudják).

    Mondom oké, köszi, kezdem unni (ők is megunták, a weboldal addigra már csak 20 Mbitet mutatott elérhetőnek a címen, a szomszédra bezzeg ugyanúgy az 50-et látta maxnak), teszek az egészre, jó lesz ez így, de előtte írok egy kiemelt kapcsolati e-mail címre, hátha ott értenek is hozzá (random találtam valami magentás posztban). Megírom, 2 nap múlva válasz, hogy sajnálják, és vizsgálják.

    Következő e-mail pár nap múlva, indítottak egy megrendelést, beszéltek a műszaki csoporttal, újrakezdenek mindent. Szuper, de már nem bizakodom, majd látjuk.

    Munkában egyszer csak csörög a telefon:
    - Jó napot kívánok, XY vagyok alvállalkozó, otthon vannak most? (háttérben a két vérebünk ugatása)
    - Öööö..
    - Mert szerelném a kábelt, kéne a kötődoboz.
    - Öööö.. Hát nem igazán, nem tudtuk hogy otthon kéne lennünk.
    - Az baj, mert már kiástam a kábelt az utcában.
    - Ohh.. Várjon, telefonálok egyet.
    (...)
    - Öcsém megy azonnal, 5 perc és ott lesz.
    - Rendben.

    Mire hazaértem (ez kb. kedden volt, pénteken mentem haza vidékre), két érpár és ~50 Mbit fogadott (a vonali adatok alapján mindkettő vonal tudott ~27 Mbitet).

    Azóta optika van ugyanúgy tőlük, kb. egy telefonomba került a bekötése.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák