Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ctibor

    senior tag

    Akkor, ahogy jeleztem, egy pár szót írnék az első tapasztalatokról a "sima" (5,5 képernyős) Vibe Z2-ről.

    Az op. rendszerről sok újat nem tudok mondani, a Vibe UI kb. ugyanaz, mint a Pro esetében. (Azt ugyan még s.k. nem nyomogattam, ezt a teszt, meg a róla látott videók alapján mondom.) Talán egy dolog hiányzik, ami a Pro-ban tudtommal megvan: a képernyő felosztása és 2 app párhuzamos futtatása. Gondolom, ezt a gyengébb proci nehezen bírná...

    Mindenesetre összességében kellemes meglepetést okozott a telefon! Féltem tőle, hiszen az előző készülékem mégiscsak egy inkább felső kategóriás teló, 1920 x 1080 felbontással, 30 ezer körüli Antutu ponttal, nagyon jól megtervezett és gördülékeny rendszerrel (EMUI), stb. De egyelőre semmivel sem kellett megalkudnom, azon kívül, hogy a P7-nek kétségtelenül tűéles a képe, a Z2-nek pedig talán kevésbé. A mindennapos normál használatban azonban ez semmilyen hátrányt nem jelent, csak akkor vehető észre, ha egymás mellé teszem a két telefont.

    A négy magos, 64 bites, 1,2Ghz órajelű Qualcomm processzor teszi a dolgát, teljesen gördülékenyen fut a rendszer, akadást, lassulást eddig nem tapasztaltam. Nem szoktam játszani a telefonon, de most kíváncsiságból kipróbáltam a gyárilag telepített Asphalt 8-at, és gond nélkül futott rajta. Pedig Antutuban a Z2 csak 21 ezer egynéhány pontot hoz ki. Nekem bejött a Lenovo felülete, egyébként hasonló a Huawei rendszeréhez (bár annál kicsit szélesebb lehetőség van a témázásra). Ja, érdekes, hogy saját zenelejátszó app nem volt rajta, csak a Play Zene. Ugyanakkor netről (xda-developers.com) letölthető a Lenovo zenelejátszója, fel is tettem, működik.

    Amikor először bekapcsoltam a telefont, gyors egymásutánban három rendszerfrissítést jelzett, ezeket mind letöltöttem, felraktam. A build verzió most Z2_ROW_S208_150122.

    A kamerája nagyon jó, közeli fotókkal és tájképekkel egyaránt meg vagyok elégedve, hozza a P7 szintjét, talán valamivel jobb is. Egy fotót példaként LINKELEK. Valahol azt olvastam, este, ill. gyenge fényben is jól teljesít, de ezt még nem próbáltam.

    Egyedül az akku-idő okoz egy picit csalódást, mert ugyan tudtam, a Pro 4000-je helyett ennek csak 3000 mAh a kapacitása, de úgy gondoltam, a kisebb felbontású képernyővel 2-3 napra elég kellene legyen. Ezzel szemben eddig a nap végére 40-55% közé esett a töltöttség,tehát 2 napot nem bírna ki. Lehet persze, hogy idő kell neki, amíg beáll egy jobb fogyasztásra (ez így volt a P7-nél is), ráadásul most, az első napokban természetesen nagyon sokat nyomogatom. És tegnap jöttem vissza külföldről, ahol folyamatosan roamingolt a teló, a hegyekben hálózatot keresett, állítólag az is növeli a fogyasztást...

    Az 5-nél kicsit nagyobb képernyőt szerettem volna, részben ezért vettem a Z2-t, részben pedig azért, mert a nálunk használatos összes LTE frekvenciát tudja (a P7-L00 csak az 1800-ast). Nos, éppen ez utóbbiról még nincs tapasztalatom, mert külföldön nem kapcsoltam be a méregdrága adat-roamingot, Pesten pedig, ahol lakom, 1800-as van. De a vidéki útjaim során majd kiderül, hogy az újonnan bekapcsolt területeken is tudok-e 4G sebességgel netezni. Gondolom igen, hiszen ezzel tudtommal a Z2 Pro esetében sincs gond...

    Összességében: 90%-ban pozitívak a tapasztalatok, jól használható és nagyon szép, elegáns a telefon! De ezt ti is tudjátok, hiszen külsőre a Z2 és a Z2 Pro nagyon hasonló. :)

    Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

Új hozzászólás Aktív témák