Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Sinesol #11 üzenetére

    Ezt nem teljesen ertem, mit akarsz mondani, kijar azzal rosszul hogy nem vettek meg az ARM-t? Mivel lett volna jobb ha az Nvidia-nal lenne az ARM? Miert baj hogy az AMD hulyere veri a ket lassu mammut chip gyartot? 2 dolog szamit, a knowhow es a gyartastechnologia, amig az AMD mindig az Apple levetett TSMC-re tenderezik es amig a Qualcomm a minosithetetlen Samsung nodeokat hasznalja ami 4nm-nek hazudott 5nm-en nem kepes a TSMC 7nm szintjet hozni addig mit akartok? Intelt ne is emlitsem 2025-ben megnyilo 5nm-es gyaraval :DDD De azt is latjuk hogy mire kepes 100 wattbol az M1 Plus (10TFLOPS GPU, 5800U-nal erosebb CPU resz) es van sejtesunk mit tudna az AMD 5nm-en.

    Tehat se knowhow se gyartastechnologiaban (TSMC-nek hala) nincs vetelytarsa az Applenek, teljesen mind1 hogy hol van az ARM.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz #32839680 #62 üzenetére

    Ez maradjon is maganvelemeny, en most munkahelyvaltasnal kaptam a full fem, a vilag legjobb touchpaddal rendelkezo 2021es Macbook Pro helyett egy Dell Latitudot. A macbook 880 volt ez 690 ezer, tehat oriasi ardifi nincs, ellenben buildelesnel melegszik es hangos (i7 1165G7) mindezt ugy hogy lassabb :C

    Nem tudom kinek hogy, nekem a full fem haz+palmrest kicsit minosegibb,, mint ez a bioplastic csufolt froccsonottt sz*rrakas. XPS-t szerettem volna ott legalabb a karbonszalas palmrest hasonlo szinvonalt kepvisel. Raadasul ebben a Latitudben mar klikk gomb sincs van helyette cserebe olyan touchpad ami nem viccelek egy 150 ezres belepo kategoriaba is kicsit szemoldok felhuzos tortenet lenne. A rendszergazda/beszerzo mondta is hogy ezt csak egerrel hasznjam, nem akartam vissszakerdezni hogy akkor megis miert ezt a szarrakast kellett egy Zbook vagy Thinkpad helyett.
    Kijelzo is rosszabb, a webcam+mikrofon talan egy szint.
    Egyedul a tobb es valtozatosabb port kinalat ami elony (marmint a Latitudenel, az XPS az konkretan egy Macbook Air szinvonalat hozza abban).

    500 ezer Ft felett nem is tudom ki vesz barki mast Macbook Pron kivul, ha mar elkoltod a vilag penzet akkor talan egy M1Pro szintu dologra kolts, ne egy melegedos es lassabb intelre/amd-re. Egyedul akkor van ertelme ha Windowshoz vagy kotve vagy rengeteg 16HB-nal tobb RAM-ra van szukseged a munkahoz.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz arn #68 üzenetére

    Azt tudom hogy az M1 Pro a nem nativ alkalmazoskban is veri az RTX 3070-et, a 3080-tol elmarad, azt csak az M1 Plus hugyozza korbe. Egyedul tenyleg a problemas aka pofatlanul draga RAM upgradet tudom a macbook ellen felhozni, az tenyleg bicskanyitogato.
    Ahogy az is hogy meg mindig el ez a ,,Macbook pro az nem munkas hanem konzumer notebook" nem, ez f*szsag. Nem esik szet 5 ev utan se heti 5 nap hurcibalas-nyitogatas utan, jelenleg a piacon kaphato legjobb teljesitmeny + nosie level.
    Es nem csak kulonbozo videovagasos exportoknal jon ki az ereje de mar gameben is kepes eroset villantani:

    M1 Pro vs RXT 3070 Dirt Rally

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz #32839680 #74 üzenetére

    Mutass mar nekem hirtelen egy 10TFLOPS gpu-s AMD APU-t 110 wattbol. Mert ez a masik kedvencem, hogy a mekbuk azert gyors mert jol van optimalizalva. Nem. Azert gyors mert jol
    van optimalizalva es rohadt jo hardver van benne. Volt par honapja cikk ahol valami exportot gyorsabban csinalt meg az M1 pro vagy M1 Max mint az 5900HS, mindezt ugy hogy a Macbookon virtual boxban futott egy windows es azon ment a wines program.

    Nem csak macbooknal, iPhonenal is. Meg kell nezni hogy a Snapdragon 888 valahol az A13 (iPhone 11) es A14 (iPhone 12) kozott van. Nem, nem a jobb szoftveres kornyezet miatt, hanem mert az Apple jobb chipdesignt keszit. Sokkal tobb es kvalifikaltabb mernokuk van erre mint az AMD-nek, Qualcommnak stb.

    Ettol fuggetlenul teljesen egyetertek azzal amit a Windows kapcsan leirtal, hihetetlen az a totyogas amivel a piacra reagalnak.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák