Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz copass #11 üzenetére

    nem, a telegram-ban zárt csoportok vannak, nem nyilvános tudtommal... :U (pont ez a lényege, és ezért nem lehet lehallgatni és ez fáj a németeknek... nagyon gáz :( )

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Fred23

    nagyúr

    válasz copass #98 üzenetére

    Nem vagyok parás típus, bocsika. 41 éves vagyok, és 18 éves korom óta 4x vagy 5x voltam beteg, egyik se tartott 10 napnál tovább; évekig háziorvosom se volt, mert minek...
    De például nyílt sebbel, alaposan vérezve úsztam már meglehetősen piszkos vízben, és utána nem szaladtam dokihoz tetanuszért, vagy éppen 41 fokos lázzal mentem tiniként diszkóba januárban, -2 fokban, pólóban. "Gőzölögtem" a levegőn, és ezt viccesnek tartottam. (Akkor még felelőtlennebb voltam másokkal szemben.) Hajnalban hullaként estem be az ágyba, ébredés után viszont már teljesen egészséges voltam.

    "az emberi élet védelme minden esetben felülírja a szabadságjogot, ez nem kérdés."

    Szerintem nem minden esetben, de nem lennék meglepődve, ha a többség a Te álláspontodon lenne. Az emberek meghalnak, a halált el kell fogadni. Az nem mindegy, hogyan élünk, amíg eljutunk odáig. Az életminőség védelme nálam sok esetben fontosabb, mint egy-egy bizonyos élet túlerőszakolt védelme.

  • joey04

    titán

    válasz copass #93 üzenetére

    Szövődményei lehetnek felnőttek esetében: bakteriális tüdőgyulladás, a krónikus hörghurut fellángolása, agyi keringészavar, szívinfarktus, toxikus sokk tünetegyüttes, agyhártyagyulladás és agyvelőgyulladás, veseelégtelenség, anyagcsere-betegségek (pl. cukorbetegség) egyensúlyának felborulása és kialakulhat még néhány ritkább, de szintén életveszélyes betegség is.

    Szövődmények a gyermekek esetében: a gennyes középfülgyulladás, asztma fellángolása, lázgörcs, vakbélgyulladás gyanúját keltő hasfájás, szív- és vázizomgyulladás. A krónikus betegek esetében az alapbetegség állapotromlása jöhet létre. Egy súlyos és ijesztő szövődmény lehet a kettő és tizenhat év közötti gyerekeket érintő Reye-szindróma, ami néhány nap múlva jelentkező émelygéssel, hányingerrel jár, majd lecsökken a vércukorszint és neurológiai tünetek, görcsök és kóma is kialakulhat.

    Szóval nem játék ez a vírus. Nekem is 2 rokonom halt bele a szövődményeibe.

    Ja várj, fentiek az influenzára igazak...

    Én nem vagyok oltás/vírus ellenes, 3x vagyok oltva, és majd megyek negyedikre is, ha elérhető lesz. Az sem zavar ha kötelező lesz. Viszont egy maximum 2% halálozási rátával rendelkező vírus miatt évekre befékezni a világot, korlátozni embereket, hát nonszensz. Igen, benne van a pakliban, hogy akár én, akár egy hozzám közel álló belehal, ha elkapja. Természetesen ha tudom, hogy el fogok esni, akkor leülök. Szóval ha tudnám biztosra, hogy én, vagy valaki számomra fontos belehal a fertőzésbe, vagy a szövődményei tönkreteszik az életét, akkor a legszigorúbb zárás mellett lennék, mert az ember önző. Ahogy tettem volna ezt az influenza esetében is, ha előre tudom, hogy halál a vége. De (bár persze ilyen esetben nagyon nehéz) ha objektíven nézem akkor az én vagy egy családtagom élete nem ér annyit a társadalomnak, hogy lezárások legyenek. Én is tartsam gyilkosnak azt aki betegen eljárt otthonról és megfertőzte a rokonomat? Meg törjek pálcát azok felett, akik betegen dolgoznak? Majd ha nem lesz bevételkiesésük a betegszabi miatt. Én betartok minden aktuális szabályt mnukában és azon kívül is, oltatom magam, szóval nem a magam védelmében írom. De elképesztőnek tartom milyen fröcsögés megy azok ellen akik renitenskednek. Más kérdés a hülyék, akik tagadják a vírus létezését, vagy akik bill gates chipeket látnak az oltásokban, stb stb. De én még őket sem tartom rossz embernek, csak hülyének. Akik meglovagolják ezt, azok a szar emberek. A gödény meg társai pl.

    Ez a gyere be a covid osztályra meg annyira demagóg duma. Direkt nem fokoznám úgy a megbetegdésem veszélyét, hogy nem jár érte semmilyen plusz. Nem fogok fuldokló, fertőző emberek közé menni, ha nincs belőle hasznom, mert nem tesz jót sem a lelkemnek, sem a szervezetemnek. De influenzás emberek közé sem mennék szándékosan, minden előny nélkül. Nyaralni mondjuk simán elmennék olyan helyre ahol magas a fertőzöttek száma, mert az a kockázat nekem megéri. Mert ott jól érzem magam, kikapcsolódok. A covid osztályon meg nem.

    Összegezve: Vagy a covid van túllihegve, vagy rengeteg egyéb vírus van túlságosan lazán kezelve, mert a covid ugyan veszélyesebb, de nem annyival, amennyivel több korlátozás van miatta. És ez a kulcs szerintem. Mert az előzőek szubjektívek, de ez az utolsó gondolat nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Aktív témák