Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    Azért mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha az író olyan sztorit írt volna le, hogy lebeszélt egy lakást, amit meg akart venni, de egyszer csak felhívta az eladó, hogy kapott egy jobb ajánlatot, így sorry, de eladná másnak többért, akkor mi lenne a megítélés. Valószínűleg a fele komment arról szólna, hogy hülye volt, nem adott foglalót, és hogy az eladó még korrekt is volt, mert legalább szólt. Ellenben mindenféle ismerőssel, akik ugyanígy jártak pórul, csak még nem is szóltak nekik.

    Chaser:
    Köszönöm szépen, tisztában vagyok a magam becsületével, tudok tükörbe nézni.
    Többször leírtam már itt is, én hogyan csinálnám hasonló helyzetben. Az szerintem bőven megfelel a korrektségnek és a becsületességnek.
    Elhiheted, hogy eddig bármit adtam el aprón, vagy akárhol, az utolsó hibája is le volt írva a cuccnak. Volt, aki kért képet, mert a leírásból nem volt számára világos, miről beszélek. Eddig egy esetben sem akartak jelentősen alkudni, max kerekítettek, hogy ne kelljen aprópénzezni.
    A jelenlegi lakásomról egy mappában gyűjtöm a káranyagot (eddig egy rejtélyes beázás volt, képek kinyomtatva, lefűzve egy mappában a fiókban), vezetem a víz fogyasztást, fényképekkel az órákról, abból számolva a közöst, hogy korrekt képet adjak majd, ha el akarom adni. És persze, hogy ne év végén kelljen a valós fogyasztás miatt egy csomót ráfizetnem. Jelenleg ugyanis valamiért (ki tudja miért? :F ) papíron pár köbméterrel kevesebb víz van beírva, mint amennyit évek óta átlagban használok, így, mivel az az egyetlen mozgó összeg, kevesebb a közös költségem is papíron, mint a valóságban.
    A kocsimhoz ugyan nem hivatalos a szervizkönyv, de még az ablaktörlő cseréket is beírom egy fájlba, hogy mikor, mennyibe került. Ugyanígy a fogyasztással, tankoláskor km állásról fényképpel, hogy ne legyen lutri, mennyit eszik. Nem fogom ugyanis a gyári adatot odaírni, mikor az nem igaz. A sérülésekről szintén képek vannak kinyomtatva. Ha majd eladom, a vevő kapjon egy valós képet, hogy mit vesz.
    Szóval ennyit a becsületemről. Köszöni szépen, jól van. :R
    Ezzel át is megyek read-onlyba. ;)

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák