Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KRSoos

    csendes tag

    Pár nap utáni tapasztalataim a frissítéssel kapcsolatban:

    - Az integetős képernyőébresztés nagyon hiányzik, mivel eddig ha koszos volt az ember keze elég volt csak elhúzni a kijelző felett a kezét, hogy felébredjen a display és megtudja a pontos időt. Az emelgetős ébresztés valamennyire kárpótol (zsebből előhúzva is megjelenik az óra) azonban jóval lassabban működik.

    - Az ambient display mód továbbra is működik, viszont jóval idétlenebb lett. Eddig kikapcsolt kijelzőnél az értesítések az óra alatt látszottak szürkén, amit ellehetett húzni, most az óra már nem látszik, az értesítés kicsit feljebb lett pozicionálva és nem lehet elhúzni, hogy nem látszódjon, ahhoz fel kell rendesen ébreszteni a kijelzőt.

    - Változott a shelf naptár kinézete is. Frissítés előtt a napok alatt az első két esemény volt kiírva, frissítés után, amelyik napon több esemény, emlékeztető van bejegyezve ott már csak három horizontális pont jelenik meg. Ezzel az a baj, hogy a shelf menüben kevesebb információt látok egyszerre, mint eddig.

    - Eddig nekem egy órával romlott az akkuidőm, pontosabban a SOT. Amióta meg van az OP3T azóta naplózom a kijelzőidőt és most egy órával kevesebb jött ki, mint az átlagom. Ezt még fogom tornáztatni, de első körben kicsit aggasztott.

    - Az új launcher nem egy nagy eresztés, számomra semleges újítás, a régi talán jobb volt, de ehhez is hozzá lehet szokni.

    - Az ütemezhető éjszakai mód nem rossz kényelmi funkció, de nem is létfontosságú.

    - A Shot on OnePlus wallpapers érdekesek, igényes fotók, de eddig úgy találtam, hogy nem kifejezetten háttérképnek valóak.

    - Az adatsebesség mutató elég klassz, én bekapcsoltam, néha igen hasznos.

    Összességében nem érzem gyorsabbnak vagy épp stabilabbnak a rendszert, a régebbi verzió talán kicsit kiforrottabb és összeszedettebb volt. Sajnálom és értetlenül állok ahhoz, hogy nagyon jó tulajdonságokat lecseréltek "bénábbakra", amik nem is működnek olyan jól (display ébresztés, shelf naptár), az újdonságok pedig nem hoztak olyan eget rengető dolgokat. Féllépés vissza.

    ''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

Új hozzászólás Aktív témák