Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #46 üzenetére

    Konkrétan például külföldi - nem szövettséges - haderőhöz csatlakozásért is ítélek el itthon embereket. Azt sem itthon követték el, hanem külföldön. És magyar törvények alapján ítélték el itthon őket. Ahol zsoldoskodtak, ott ezt teljesen legálisan tették. [link]

    Ez egyébként szeirntem bőven problémás az ottani magyar állampolgársággal rendelkezők számára is. Elvileg megsértették a magyar törvényeket, ha orosz oldalon beszálltak. De simán a kettős állampolgárság kapcsán a külföldi kötelező sorkatonaság is illegálisnak minősülhet a magyar állampolgársága oldaláról.

    Korábban meg már linkeltem a német piros lámpás ügyet is.

    Nem is értem, hogy miért akarják páran kitalálni a törvényeket, amikor bárki elolvashatná.
    Szóval a kripto kapcsán is simán utánanyúlhatnak embereknek, ha más országban ügyeskednek, de az állampolgárságuk szerinti tiltja a dolgot. A korábban emlegetett adózás is olyan, hogy nemzetközi egyezmények miatt lehet úgy, ahogy vásárolni vagy pénzt keresni. Ha az ország területére be akarják hozni a vásárolt dolgot, akkor vannak limitek, amire pluszban kell adót fizetni. A külföldön keresett pénz esetén meg, ha olyan országból jön, amivel nincs egyezményünk, akkor itthon is elvileg full adózni kéne utána, akkor is, ha külföldön már adóztunk utána.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák