Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Paul119 #8 üzenetére

    Azért érdemes egy kicsit a dolgok mögé nézni. Pár hete volt a kezemben egy kínai teló, az igazi átverős, build.prop hamisítós, kamu fajtából. (Telefon adatai között: Ram 6GB, Android verzió 4.5.8, stb.). Az egy dolog, hogy rendszeralkalmazás a Baidu, ami nem kötődik úgy a rendszerhez, mint a Play, csupán egy bót. Mintha az Aliexpress, vagy az Amazon alkalmazása lenne. De olyan jogosultságokkal rendelkezik, amilyeneket még Google alkalmazásoknál sem láttam. Hívásinfó, névjegyzék, felhasználói fiókok létrehozása, törlése, stb. A log szerint a teló nagyon szeretne kommunikálni egy kínai szerverrel. Megkerestem a hozzá tartozó weboldalt, de fordítóval sem sikerült rájönnöm, hogy mi is az tulképp, mert a főoldalon nem volt használható infó, tovább viszont nem engedett azonosító kód nélkül. Nem folytattam a nyomozást, hogy melyik alkalmazás szeretne ennyire kommunikálni. De azért az is beszédes, hogy egy másik kínai "kedvesség" egy akkufigyelő alkalmazás volt. A tulaj már próbálta törölni. Sikerült is (volt root jog), de egy idő múlva megint megjelent :Y Vagyis a rendszer automatikusan újratelepítette. Szóval van alapja az aggodalmaknak. Persze azt nem hinném, hogy egy Xiaomin, Oppon is találkozna ilyesmivel az ember.

Új hozzászólás Aktív témák