Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz totron #22 üzenetére

    Na igen.
    Én sem vagyok mai csirke, de itt a hozzáállással van a legnagyobb baj. Nyilván azt nem várja el senki, hogy annyit dolgozzon egy 60 éves ember, vagy úgy fogjon az agya, mint egy 25-30 éves Junior emberé, de azt igen, hogy a tapasztalata alapján igen is mutasson példát, abban a 8 órában ameddig ott van, azaz ne azt kelljen hallgatni, hogy hogyan nem kellene megoldani a feladatot, mert az nem a "Te" faladatod.
    Ez még csak a kezdet, mert jönnek a problémák és a feladatok, de a Senior kollégák csak azt csinálják meg, ami neki tetszik, a többi munkát nem mert hülye hozzá, és a Junior majd megoldja, mert benne van az a készség, ami a "Senior"-ban soha nem volt meg, de legalább ha a Junior megoldja, akkor azonnal mondja meg a "mester"-nek a megoldást, mert na azért a semmirekellőség az jelen van.
    Persze a Junior könyörögjön, ha valamit meg akar tudni. Mert doksi nincs, tudás nincs, stb.

    Ehhez a hozzá nem értő vezetők, a kéz kezet mos emberek, akiknek semmi köze a szakmához, de oda tették vezetőnek, mert "Lojális", ez nettó lopás, majd ez a bohóc alá tartozik a többi bohóc Senior pozícióban. Aztán lesz ami lesz, de haladás na az nem.

    A szakmai féltékenység, az irigység, a pénzéhség, a szarjancsiság jelen van, de az a mentalitás, amit akár egy nagy Multinál Senior-k hívnak na az nincs meg, mert az nem követelmény a követelmény a részvétel, mivel világ életében akkor látott valódi munkát, amikor Május 1-ején a prospektusban látta a munka szót egy sör meg egy pár virsli között, így hát a szó amit keresünk a: Lojalitás.

    Én látom itt kinn, hogy az 50-60 éveiben járó IBM-esek, vagy HPE-esek mennyire máshogy gondolkodnak, mint ezek a bohócok.
    Mi van mögötte, tudja, hogy jó, ezért a tudását is tovább adja, bármikor képes elhelyezkedni, mert hát ismeri a piac a manus-t, tudják mire képes, és mire képes. (Ezért ha nagyon akar fog munkát találni)

    Arról nem beszélve, hogy ma mér alapkövetelmény, hogy tudjon valaki angolul, és ezen a nyelve képes legyen akár egy indiai, mexikói, vagy lengyel, német, török mérnökkel beszélni. Ez otthon sok helyen nem is követelmény. Csak az évek számítanak. Nem a tudás.Erre vannak az integrátorok.
    Itt meg a Senior-ok.

    Szóval szerintem a kérdésedre a válasz, azért nagyon más polc az, akiben benne van és úgy szocializálódott, hogy már pedig igen megírom a doksit, másnak is oda adom, meg a cél a haladás, nem pedig a lopjuk el mindent is (A titkolózás, withholding information, és ezzel a munka el nem végzése, eltolása, visszatartása is a lopás kategóriája), mert ezt láttuk 85-ben is, meg most is mert lehet, ez nemzeti sport.
    Azzal is nagyon nagy előrelépést tesz, amikor produktivitás, és a versenyszféra beteszi a lábát az ajtón, akkor már is nagyon más a gyerek állása.

    Itt nagyon ritkán látok olyat, amit pl egy magyar állami vállalatnál, azt a pénzt szórást, meg felesleges köröket, meg hozzá nem értést, ami ott van, az már egyenlő a nyílt lopással, korrupcióval, és nem csak vezetői, hanem már a dolgozók is úgy gondolkoznak ahogy. Ja és itt nem a kifejezett állami vállalatokról van szó, hanem azokról az "Integrárotokról" is, amit az állam épített EU-s pénzekből, van pár ilyen cégecske, mindenkinek a képzeletére bízom, hogy kitalálja melyik cégekre gondoltam.

    Az pedig egyenesen felháborító, hogy valaki meg meri említeni, hogy ez nem igazán éri meg senkinek amit csinálnak, akkor pedig azonnal fel vannak háborodva, hogy nehogy már nekik bárki megmondja, hogy hogyan kell ezt csinálni.....

    Hosszú idő lesz, de én bízok a fiatalabb korosztályban.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Lenry

    félisten

    válasz totron #22 üzenetére

    miért nincs benned annyi önbecsülés

    ... hogy megcsinálok valamit, ami érdekesnek hangzik, nem vagyok hozzá segghülye és még pont időm is van rá? a cég meg kifizeti?
    de rossz nekem... :P

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz totron #38 üzenetére

    Nem tudom, hogy ezt hogy szurted le belole, egyaltalan nem ezt irta.

    Nyilvan a munkaltatonak az az erdeke, hogy a dolgozo a leheto legkevesebb penzert vegezze el a munkat. A munkavallalonak meg az, hogy a leheto legtobbert. Ha az adott dolgozo nem all ki magaert es ker/kovetel tobbet, a munkaltato nem fog tobbet kinalni magatol.

    Erdekes, haverom fizuja/rangja ugyanannal a cegnel maradva szepen tudott emelkedni, mert mindig tobb penzt kovetelt, hogy maradjon. A cegnek megerte megadni neki a fizu emelest, hogy maradjon, igy megkapta. Ha csak kussban ult volna es megelegedett volna a szep szoval, valoszinuleg a mostani fizujanak a kozeleben se lenne.

    Engem meg nyilvan mindig pont akkor akartak eloleptetni, amikor felmondtam. Tetszik vagy sem, itt is piaci viszonyok vannak, ahol a munkavallalo a kinalat. Ha az adott munkateruleten keves a kompetens munkavallalo, akkor inkabb megadjak a jobb fizut, hogy az ember ne menjen el. Viszont egy munkavallalo se fog az inflacio kovetesen tul jelentos fizuemelest adni olyanoknak, akiknek latvanyosan eszuk agaban nincs valtani.

  • Lenry

    félisten

    válasz totron #38 üzenetére

    nem tudom hogy sikerült ezt levonni, de akkor átfogalmazom egyszerűbbre: ha te, mint munkavállaló elégedetlen vagy a fizetéseddel, akkor nyisd ki a pici szádat és ezt mondd el a főnöködnek, mert ő magától nem fog több pénzt adni, mert nem szeretetszolgálat.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz totron #44 üzenetére

    ... ahol pontosan ugyanerről volt szó

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák