Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz Ixion77 #6 üzenetére

    "legkevésbé sem jellemző a lojalitás"

    És miért van ez így? Mert ezen cégek csak kivenni akarnak ezekből, beletenni nem... én szívesen dolgoznék egy életen át cégnél ahol megkapnám a szükséges képzéseket, és teljesítményemet korrekten megítélve az annak megfelelő bért. De ez utóbbi legtöbbször elmarad, az előbbiben meg életemben nem volt részem.

  • tomazin

    veterán

    válasz Ixion77 #6 üzenetére

    Es miert nem jellemzo a lojalitas? Mert a belso beremeles nem koveti le a piacot. Ha lekovetne akkor kevesbe merulne fel az emberben, h pattanjon-e, ha jol erzi ott magat, de mashova belepve 1,5-2x annyit kap.
    Amikor meg mar leinterjuzott az ember es megkapja a magasabb bert akkor meg mar hiaba jonnek,h kifizetik ok is. Koszi, de inkabb megyek mashova, hatha onnan nem kell felmondani ahhoz,h megkapjam a normalis beremelest.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ixion77 #6 üzenetére

    Ennek azért erősen van ám egy másik oldala is... Mert ja, köcsög gyerek mikor ki lett képezve és magas hozzáadott értékű munkát végez, hát nehogy már pénzt akarjon érte... Maradjon a juniorként felvett bérsáv + 15% + 15% a 3 év alatt, a KÜLSŐST akit meg kívülről felvesznek, azt meg kifizetik dupla olyan pénzért, ennyit ér a kurva nagy lojaliással a junior... Kb mint a telekom, ha aláírsz egymás után 5x 2 évet egy havi 20 ezres előfizetésre és otthagysz nekik 3 millió telefonszámlát 10 év alatt, akkor a "lojalitásért" kapsz egy akkora hihetetlen készülékkedvezményt az újabb 2 évért, ami már majdnem olyan olcsón adja a telefont mint az első szembe jövő media markt ha bemész az utcáról...

    Úgyhogy lehett itt sírni, hogy elmegy a kiképzett junior, tök egyszerű, fizetni kell a munkájáért. Ha felvesznek úgy, hogy semmit nem tudsz 400 bruttóért és 4 év alatt felszopod magad seniorba , majd kapsz érte 640k bruttót az éves mostkapaszkodj 10% fizuemeléseddel mert az a cap a cégnél, külsős cég meg rád ír linkedinen , hogy szoszi kéne ember , 1,5M / hó , akkor miről beszélünk ? Épp ezért is mondja mindenki, hogy IT-ban 2,5-max 3 évente munkáltatót kell váltani, mert beragadsz a szar fizetésbe... Részemről erről ennyit, majd ha úgy fizetnek a munkámért ahogy az elvárható, akkor lehet beszélni lojalitásról, addig meg dugja fel magának az összes a gyümölcsnapját meg az ingyen kávét , céges masszást... PÉNZT adjon, ne őszibarackot, majd ha nagyon kell veszek magamnak őszibarackot fizetésből...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • hallador

    addikt

    válasz Ixion77 #6 üzenetére

    Szerintem az éremnek kettő oldala van.
    Nézzük az én esetemet.
    Ameddig Magyarországon éltem és dolgoztam elég sok magyar viszonylatban nagy cégnél dolgoztam, legtöbb esetben kihelyezett integrátor állásban.
    A Junior pozícióba felvett kollégák 10 cégből 4-ben a Senior feladatát látta el. És itt kezdődnek a gondok.
    Ugyanis pl a legtöbb magyar tulajdonú "Bankban" például, de nem csak ott, a Senior "munkatárs" azért volt Senior, és Senior fizetésért is természetesen, mert 15 éve ott dolgozott, és pont megfelelt ahogy említetted pl engem idegesíteni, mert segg hülye volt ahhoz, amit csinálni kellett volna.
    Na de Ő Senior, legalábbis a kádár rendszer normái szerint, mert itt ahol dolgozom, Junior-nak sem menne el a mókus.

    Ha úgy tetszik ez lopás, mert olyan senkiházi kádárszökevények kaptak ezeken a helyeken Senior pozíciót, akik nem azért Senior-k mert tényleg megfelelnek a követelményeknek, hanem azért mert "Lojálisak" a "céghez", párthoz, jó káderek.

    Na most itt ne arra gondolj, hogy egy egy ilyen ember van, hanem ez pl a magyar tulajdonú "verseny szférában" működő "bankocskáknál" pontosan így működik. Úgy mindegyiknél.

    "A Junior pozícióba felvett kollégák 10 cégből 4-ben a Senior feladatát látta el. És itt kezdődnek a gondok. "

    Mire gondolok?

    Mondok példákat:
    pl1: Adott egy nem is kicsi infrával rendelkező cég, tehát van 30 Chassis, azaz van ~ 450 fizikai szerver, meg 5000 VM, a junior kezdi frissíteni a hardver-t, mindenestül, mert a Senior senkiházi helyett eddig én csináltam, de nem akar fizetni a NER, ezért felveszik a Junior kollégát aki majd frissíti, persze majd Ő utánanéz, és megtanulja magától, mert már csak természetes, hogy a szutyok cég semmire nem íratja be.

    pl2: adott egy valamilyen hypervisor, a senior kollégának fingja nincs mi micsoda, ő nem azért van ott, majd amit szintén én csináltam, erre is felvesznek egy junior kollégát, aki majd megtanulja, és elkezdi rendbe tenni a komplett hypervisor réteget, mert a senior kolléga jobban szeret politizálni, mint dolgozni.

    pl3: A junior kolléga javítja a hibát, mert a senior kollégánál a standard, hogy emeli a telefont az első hibánál, és fejből tudja az összes telefonszámot, amit hívni kell. Csak dolgozni ne kelljen.

    Ezek a lófasz jancsik, akiktől tanulnia kellene a Junior kollégának, gyakorlatilag a Junior kolléga fél év múlva zsebre teszi a komplett 15 éve ott dolgozó bohóc bandát, mert hát na a lojalitás...

    Majd a Junior kolléga megunja a banánt és ismét hívták az én munkáltatómat, hogy adjon embert, mert na a felelősség vállalás nem az 50-es, 60-as korosztály osztályrésze, mert ők nem azért vannak ott, hogy doksit írjanak, vagy juniort képezzenek, vagy gondolkozzanak, vagy épp hibát javítsanak, arra ott voltunk mink.

    Egy kérdés maradt hátra, hogy akkor minek?

    Ja ők voltak a Senior-ok....

    Ezek után a Junior elmegy, mert, hogy az egyiket idézzem nem akar a kádár rendszer paródiájában meg öregedni segghülye, lusta okoskodó vénemberek között, akiknek fontosabb a "fizu" meg a "lojalitás" mint a munka.

    Persze van az is amit mondasz, de én nem ezekkel találkoztam eddig főleg az állami szférában nem.

    Itt az 50 - 60 éves Senior kollégák valóban azok jellemzően aminek magukat hívatják, nem azért mert lojálisak, hanem azért, mert úgy is viselkedik. Itt nem a részvétel a fontos.

    Szóval mint mondtam az éremnek kettő oldala van.

    -----

    Ez az egyik fele, a másik fele, hogy a magyar cégek jellemzően nem küldik az embereket nem hogy tanfolyamra, hanem a vizsgadíjat is úgy kell kikönyörögni.
    Mivel a magyar diploma szart sem ér, ha akár bármilyen modern rendszerről van szó, akkor gyártói vizsgákat kell tennie a mérnöknek, de az Magyarországon magyar tulajdonú cégeknél jellemzően Sci-Fi.

    A multi nem mindig fizet annyit mint a nertársak, de jellemzően ott a tanulás, vagy legalább az évi egy tanfolyam vizsgával megvan.

    Itt én ebben az évben a második tanfolyamon voltam, és vizsgát is fizetik. db-ja 2500 euro + vizsgadíj.

    Szóval értem én ezt amit írsz, de a semmiből semmi lesz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Hi!King

    őstag

    válasz Ixion77 #6 üzenetére

    Dolgoztam olyan cégnél, ahol ez volt a panasz, mert csináltak egy viszonylag drága belső képzést frissdiplomásoknak, aminek része volt egy tanulmányi szerződés, de a szerződés lejárta után majdnem mindenki lelépett, de sokan inkább fizettek, és már előtte. (Én nem így dolgoztam ott, én már tapasztaltként mentem oda.)

    Csakhogy pontosan amiatt léptek le, mert basztak emelni a fizetésüket, abban bízva, hogy majd balekként ott maradnak. Hát nem maradnak. És nem arról van szó, hogy + 10 ezer Ft/hóért már mindenki dobbantana, hanem arról, hogy 3 év után már a dupláját megkapják máshol.

Új hozzászólás Aktív témák