Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Velocity

    aktív tag

    Hm... és még egyszer hm... nem tudom hol is kezdjem. Note5 után Note8-ra váltottam (Note7 lett volna eredetileg a terv, de mindig kivárok egy újonnan megjelent telefonnál a váltással, részben az ár, részben, hogy mások kiderítsék mennyire jó is a mindennapokban és ez akkor be is vált... szóval vártam a Note 8-ig) és a mai napig imádom. Nagyon vártam a Note9-et (nem azért, hogy váltsak is, mert nem szoktam évente telefont cserélni), de nekem semmi pluszt nem hozott és hianyoltam a kevésbé nyúlánk kijelzőt is. Az S-pen akkori új funkciói nekem nem voltak valós opciók, lévén viszonylag keveset használom a ceruzát, akkor is ceruzaként.

    Az előzetes pletykák során egyre kevésbé vártam a Note10et és most olvasva a cikket teljesen el is engedtem... a kameralyuk (bármilyen formában, legyen az notch, kameracsepp, stb) számomra egy elfogadhatatlan dolog, gyakorlatilag az emberiség elleni merénylet.

    Aztán ott van a jack hiánya, amit ha nem is napi szinten, de azért használok és biztos, hogy lenne olyan helyzet, amikor hiányozna (pl legutóbbi utazásunk során otthon felejtettem a fülesem és az első reptéri boltban vettem egy egész használható és jó minőségű Sony agybadugóst 20euroért).

    Hátsó kamerák elhelyezése sem tetszik, hogy a sarokba költöztek, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem tudták volna szebben megoldani, ez kb 10/8 telefonon így van. A kamera funkciók pedig eddig sose győztek meg. Minden készüléknél hangoztatják milyen faszák az új kamerák, de arra, hogy telón visszanézze az ember az emlékeit meg kiposztolja facebookra, instára gyakorlatilag az elmúlt 5-6 év barmelyik telefonja jó, de a Note8 biztosan. Komolyabb felhasználasra úgyis érdemes durvább fényképezőbe fektetni.

    A többi újítás sem győzött meg: a baloldalra költözött bekapcsológomb érthetetlen, amikor jobb kézben tartva pont a hüvelykujjamhoz esik a Note8-on. Biztos megszokható, de jelenleg most számomra csak egy újabb szög a Note10 képzeletbeli koporsojában. Gyorsabb, több a RAM és nagyobb az akksi, de pl tudja mindenki, hogy a nagyobb akksi azért kell, hogy kibírja ez is 1 napig, mert amúgy többet is fogyaszt.

    A lehelletvékony beszédhangszóróval véleményem szerint lesznek még gondok, amikor telemegy kosszal. Es tele fog, ebben biztos vagyok.

    Ami tetszik, az az ujjlenyomat olvasó, bár személyes tapasztalatom nincs, de S10-eknél azt olvasni, hogy elég döcögős a dolog, hátha itt már jobb. Ezen kívül a szögletes forma és az ezüst szín ami levett a lábamról, de ez ennyi pénzért kevés.

    Összességében nem lettem meggyőzve és a lassan 2 éves Note8-am is teljes mértékben kielégít tudás és sebesség tekintetében, soha nem akadozik, nem éreztem egy pillanatra sem, hogy cserélnem kellene mert lassul. Egyedüli negatívum, hogy a napi sok óra használat miatt beégett a kijelző, de mivel még garanciás, ezt majd cseréltetem :) (illetve gyanítom ez minden Amoledes készüléknél előjön)

    Egy dolgot viszont most elért a Note10: elkezdtem nézni, mennyiért tudnék új Note8-at venni, hogy újabb 2 évig biztosan ne legyen gondom :D

    ...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

Új hozzászólás Aktív témák