Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szuladam

    aktív tag

    Én vettem nemrég egy watch s1-et. 2 napig használtam leírom a véleményem:

    Pro: a legnagyobb pozitívum, hogy baromi jól néz ki és nagyon király az anyaghasználat. Alapból bőr szíjjal adták és volt hozzá egy szilikon is. A bőr szíj elképesztően finom puha kiváló minőségű. A kijelző pont elég nagy és nagyon szép az amoled. Akksi felhasználása (AOD nélkül) minden funkciót használva 4-5 nap, ami az okosórák világában nyilván extrém jó. A sok teszt és videó, ahol bemutatják hozza is az elmondottakat. Szóval nem írom le megint a sok-sok pozitívumot. DE!


    És most jön a Contra. Kicsit megtévesztő lehet ez a rengeteg okosfukció, de sajnos ez továbbra is csak egy "feltunigolt akitivitásmérő" amit egy valódi okosóra árában mérnek és próbálnak annak eladni. Emiatt én végül éltem a vásárlástól való elállással és most egy Galaxy Watch 4-et szereztem be helyette. (Árban majdnem ugyan annyi volt! Szóval csak cseréltük a boltban.)

    Ami nekem nem jött be már 2 nap után:
    - kb 20-25 féle óralapja van csak, ennyi volt az appban ez elég siralmas.*
    - pixel 6-os telefonommal nem tudtam tölteni akkis megosztással (ez lett volna egyik fontosabb indok hogy e mellett döntöttem) csak a saját töltőjével ment.
    - xiaomi pay csak Curve-vel működik (az is csak mókolással) Bár van Curve-öm, de van vagy 4 másik kártyám és bár ritkán, de szokott gond lenni a Curve-vel, na most hozzá teszem a xiaomi pay-t abból szerintem csak kellemetlenségek adódnak majd a kasszánál.*
    - az app store az kamu. Van benne 4 használhatatlan gagyi kínai app. Ne is álmodozz, hogy extra funkciókat szerezz be rá! *
    - az óra felülete lényegében semmilyen módon nem szabható személyre, ami nem jó mert van sok dolog amit én nem használnék (ezeket tötölném/elrejteném) és van pár amit meg nagyon gyakran, ezeket helyezném előre. mivel nem lehet semmit se változtatni rajta így kényelmetlen folyton a menüben keresgélni.
    - a wifire még nem jöttem rá, hogy miért jó hogy van benne. Mivel nincs olyan "app" amihez ez kéne.
    - rengeteg dolog hiányzik belőle amit "tudhatna" mert ezekkel a funkciókkal képes lehetne rá de nem. Az OS-nek csúfolt dolog ami rajta van hááát...*

    Régen volt egy Haylou Solarom. (9e ft-os kis kütyü) Na most 2 nap nyomkodás után arra jöttem rá, hogy ahhoz képest, ez tényleg csak egy nagyon (az igaz, hogy nagyon) felextrázott cucc.

    * Ezeket a problémákat szoftverfejlesztéssel/támogatással simán meg lehetne oldani. Sőt az a fura, hogy miért nem úgy dobták piacra hogy van hozzá egy normális szofter/sz.támogatás? De sajnos a Xiaomiról van szó, szóval ilyenről ne is álmodozzunk. Tőlük maximum fél év múlva egy ráncfelvarrott változatot kapunk egy új appal amit "vegyél meg!" újra...

    Nem rossz cucc, nagyon sexy , de ennyi pénzért már kapsz garmint (ami valódi sportokosóra ha arra kell) vagy egy samsungot (ami meg valódi okosóra, ha a telefont akarod kiterjeszteni)

Új hozzászólás Aktív témák