Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz blumen1985 #13 üzenetére

    Ezt a Taiwan dolgot ne emlegessed egy kínainak... :) és a tajvaninak se nagyon. :D

    A birtokomban van egy Xiaomi Mi Air 13" 2017es laptop, 6. gen. i5 / 8GB ram / 256GB SSDvel.
    Azt kell mondjam, összeszerelési minőségre nincs panasz. Akku tavalyig bírta, akkor rendeltem másikat bele. Innen nézve hibátlan.
    Ezen felül volt 3 Xiaomi telefonom, azok meg annyiba kerültek, hogy jobb nem felhozni az árát, de a minőségükkel sem volt bajom. Sőt... az első, amit használtam tőlük, egy Redmi Note 2 vagy 5-6 éve, az olyan patent volt, mint semelyik másik. Az értesítési ledje teljesen átszínezhető volt, kék, ha sms, zöld, ha email, piros, ha akármi. Vagy megmondtad, hogy mi milyen színű legyen. Ilyen ma már nincs, vagy nagyon hallgatnak róla. Emellé cserélhető akku, mert a hátlap lepattant, és hozzáférhető volt az akku. Ilyen sincs már.
    A Redmi Note 4X-em is hibátlan volt, amíg össze nem törtem :) De fillérekből lehet javítani. Az egész telefon 45E volt, 4E volt a kijelzőcsere (megrendeltem és kicseréltem). Hamár, akkor akkut is kapott, valami 3500 pénzért.
    Kollegámnak Mi 2ese van, az is egész jól javítható. Abban kijelzőt és akkut kellett cserélni ~4év után.
    Ezek ilyen MTK és Snapdragon procis cuccok, amiből az MTK az kínai fejlesztés, van belőle "minta" - megveszed, összerakod, telefon lett.Kell rá mókolni valami droidot, és kész.
    A Snapdragon meg olyan, hogy mindenki vehet belőle, csak tervezd meg a panelt. Van támogatás, meg minden, csak nem a kezdő játékosok terepe.
    A laptop meg olyan, hogy amiben nem intel van, abban amd van. Baj akkor van, amikor szóbaáll veled a cpu-t értékesítő, mert akkor indíthatsz egy alaplap tervező izét, amibe rettenet munkaóra belemegy, és a végén a gyártósoron megkapod a panelt. Leteszteled, még működik is. Na, akkor csomagold be értelmes burkolatba, használható formába.
    Ez megy a Xiaominak.

    De van egy hétköznapi termékem, ami nem tudom, talán nem Xiaomi, de valami almárka lehet, de legalábbis ilyen divatos kínai. Ez egy 90Fun bőrönd. Nem volt 20 ropi, hogy nálam van. Imádom, mert kicsi, a repülőgépeken van, hogy elmegy kézipoggyásznak - ez társaságfüggő, de remekül pakolható, jól gurul. Ez is kínai fejlesztés / gyártás.

    Ha megnézed a legyártott dolgok nagyját, ami értelmes és nem az űbergagyi kategória, akkor rá kell jöjj, hogy nem rosszak a kínai termékek.

    Ragasztóanyagok:
    Olyan LCD szigszalagjaik vannak, hogy csak lesel. Fillérekért. Kijelzőjavító gépek ~99%a kínai, mert ott készülnek. Forrasztóállomás? Bláh... hakko, yihua... ésatöbbi. Ezek olyan dolgok, hogy ők találták ki, ők gyártják. Lehet, hogy nem találkozol velük, de vannak.

    Kamera:
    HikVision / Dahua. Az első a legnagyobb, a második a második legnagyobb kameragyártó. Idehaza van egy Dahua, 4K streamet és fHD streamet is tud, a preview stream mellett. Beépített infra, 30 méterig, vandálbiztos házban.
    Isminek HikVision kamerarendszere van, annyiból nem építhető ki azzal vetekedő alternatíva. ~200-250E volt, 4 db fHD Wifi kamera (ami tud vezetékes is lenni, PoE képes) és egy 8csatornás IP rögzítő. Mindez ~3-4 éve. Éjjel-nappal működik, telefonos appal.

    Ledszalag? Európai szerintem nincs is. :)

    De nem sorolom, mert felesleges. Kínát nem szabad leírni, csak óvatosan kell hozzájuk állni. Üzletileg meg pláne. A minősége meg olyan, amilyenre be tetszik fizetni. Olcsó - akkor nem annyira jó (lásd 5-600Ft os pólók), ha van pénzed, akkor meg Pro. Lásd DJI drónok / gimballok.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák