Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZewaDeluxe

    tag

    Sziasztok!

    Tapasztalat: A52 5G-re a megjelent frissítésként telepítettem az Android 12/OneUI 4-et. Telekom-os SIM a telefonban, nincs benne SD-kártya, alig-alig néhány app, amit használok. Telepítés után az animációk akadnak, mint még soha, de, ami a kegyelemdöfés (volt nekem): egy SoundMagic E11C fülest használok igen gyakran. Android 11 alatt baromi jól szólt, hibátlanul működtek a vezérlőgombok stb. Ahogy felkerült a 12-es Android, a hangerőszabályozó "+" gombjára stabilan leáll a zene és a Google asszisztens bemondja a pontos időt (ezt egyébként néha gombnyomás nélkül, teljesen random is megteszi), léptetés teljesen random, és a hangminőség gyalázatos lett. Mélyek megszűntek, dinamika megszűnt, vagyis virtuálisan használhatatlanná vált a headset.

    Annyira egyértelmű volt a probléma, hogy fogtam magam, utolsó Android 11 letölt Sammobile-ról (magyar, Telekom-os), Odin szintén letölt, telefonra vissza a 11-es Android, és láss csodát: MINDEN PATIKA. Tökéletes a telefon.

    Utánanéztem egyébként, hogy okozott-e másnál is ilyen jelenséget a 12-es Droid, és tele van a nemzetközi net ugyanezekkel a tünetetekkel.

    Szóval, a tanulság: hacsak nincs valami konkrét oka annak, hogy a 12-es Droidot akarjátok használni, SEMMIKÉPPEN SE FRISSÍTSETEK A52 5G-t még. Lehet, hogy pár hónap múlva késze lesz ez a rendszer, de jelenleg (legalábbis 11-ről frissítve ezt a készüléket) ez egy ipari melléktermék, semmiképpen sem egy kész, konzisztens operációs rendszer.

    A Sammobile-ról egyébként letölthető a 12-es csomag, lehet, hogy "tiszta telepítés" esetén jobb lenne az eredmény, de amíg a 11 utolsó frissítésével ennyire tökéletes a telefon, eszem ágában sincs tovább próbálkozni vele.

    Gondoltam, megosztom, hátha segítség valakinek.

Új hozzászólás Aktív témák