Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #40 üzenetére

    Figyelj, az megvan, hogy én az elején amit írtam azt játékos szemszögből írtam(hogy a felbontás fontosabb), aztán amikor láttam, hogy munkáról is szó van, akkor írtam, hogy arra viszont a felület fontosabb.

    "Van három monitorod, mert kell. Ha nem kellene, nem vetted volna meg, használnád a laptopot kizárólag."
    Nem tévedhettél volna sokkal nagyobbat.
    Azért van 3 monitorom, mert abból 2 a privát desktop gépem monitorai(28", 27"). Egyik megvétele esetében sem volt tényező a munka, ugyanis az otthoni gépemen nem dolgozok, a munkát pedig alapból a céges irodában végzem, a cég által biztosított eszközökön: T470+22" Lenovo monitor, ami mellé önszorgalomból sikerült kikunyerálnom még egy ugyanolyat, nagyobb monitorra kb. nulla esély van.
    Most, hogy a COVID miatt kb egy éve itthonról melózok, ahhoz az asztalhoz ülök le, ahol a desktop gépem van, és rácsattintom a két monitort, ha már ott vannak(meg a céges monitorokat nem is hozhattam haza).
    Röhögni fogsz, de a 27"-os FHD monitort a desktop gépről AMD VSR-rel 4K-ban hajtom 175%-os skálázással, így a sima FHD módhoz képest nyerek egy kevés munkaterületet, plusz nem kell szívnom a felbontás(illetve inkább PPI)-különbség miatt, ha a mellette levő 4K monitorról(amin szintén 175% skálázás az alap) áthúzok egy ablakot rá.
    Laptopot otthon nem használok, bár van privát is, de az csak akkor van bekapcsolva, ha hosszabb időre(nem órákra, hanem napokra) elmegyek otthonról olyan helyre ahol nem elég a telefonom böngészője - pl hosszú hétvégére szüleimhez.
    Hülye lennék kizárólag laptopot használni, ha rendelkezésemre áll elegendő hely egy desktop gépnek.

    Ja igen, első sorban azért van a desktop gépemen két monitor, hogy ha az egyiken fullscreen tartalom megy(tipikusan játék vagy film), a másikra oda tudjak tenni egy böngészőt, vagy task managert/egyéb monitorozó programot(előbbi akkor is jól jön, ha az elsődleges monitoron megpusztul egy játék, ki lehessen lőni reboot nélkül) - ezt ha megszakadsz se váltod ki egyetlen darab nagyobb monitorral...
    Másodsorban meg azért, mert anno valamelyik új monitorom megvételekor nem adtam el a régit, és azóta megszoktam hogy kettő van, hát amikor tehetem, nyilván kihasználom. De szükségem csak az előző pontban leírtak miatt van rá.
    A 4K monitorom is játékok miatt lett véve, hogy szép éles képem legyen, és ne legyen szükségem AA-ra. 27" FHD monitoron nagyon kell az AA, akkora méretben FHD fizikai felbontáson nagyon durva az aliasing/recéződés, viszont rühellem, ha el van mosva a kép. Előtte évekig egy 22"-os 1680x1050-es EIZO volt a második monitorom a 27"-es Samu mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák