Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #34 üzenetére

    Az ARM SoC egy potenciális alkatrésze a számítógépnek(egész sok olyan számítógép van, amiben ugyebár nincs ARM SoC, hogy többségükben vagy kisebb részükban az attól függ, az okostelefont annak tartjuk-e), mit nem lehet ezen érteni. Egy olyan alkatrésze, amire lehet építeni olyan terméket is, ami nem számítógép, például hűtőgépet, routert stb, stb...
    A számítógép az a teljes rendszer minden összetevője, általános célú oprendszerrel együtt, egy szerves egységet alkotva. A VGA nem számítógép önmagában, a proci sem, a RAM sem, de egy Nintendo Tetris gép sem, vagy akár egy Nokia 3210 sem. Az okostelefon már határeset, a tablet, laptop, desktop, szerver stb pedig egyértelműen számítógép, még ha nem is személyi(ugyebár a PC az Personal Computer).
    Nagyon fontos része ennek a szerkezet célja/rendeltetése, tehát hogy nem csak lehet vele valamit csinálni, hanem arra való. Konzolból pl. lehet(ett) számítógépet csinálni, számítógépből lehet konzolt, csak az a konzol amiből számítógépet csináltál, megszűnt konzol lenni, ahogy a konzollá tett számítógép se számítógép már.

    De akkor megpróbálom a te definíciódra reflektálva definiálni.
    Te ezt írtad: "azt érdemes annak tekinteni ami alkalmas azoknak a szoftvereknek a futtatására amik ezt a felhasználási területet adják"
    Ehhez képest az én szemszögemből: azt érdemes annak tekinteni ami azoknak a szoftvereknek a futtatására van tervezve/szánva amik ezt a felhasználási területet adják.
    Kiemeltem a lényegi különbséget.

    Sarkított hasonlat:

    Az én definícióm szerint ez egy fakanál, mert annak van tervezve.
    A tied szerint fakanál, pingpong-ütő, gumibot, tőr, buttplug, kalapács, vagy ezernyi más, amire szintén alkalmas(nyilván eltérő hatékonysággal).
    Szerintem az én definícióm jobban működik a gyakorlatban, de nyilván nézőpont kérdése...

    Egy kicsit olyan ez, mint hogy ha van egy szöged, mindent kalapácsnak nézel...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák