Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz BabMester #48 üzenetére

    Szokott arról beszélni túl sokat mobilozunk, vissza kell vágni az értesítéseket stb. screen time funkció is ezért lett limit lehetőségekkel.

    Lehet majd lesz AoD, lehet nem, most 12 szériában OLED már mindegyik modell és van ilyen tok is kivágással az órának.
    Sok iPhone user asztalon kijelzővel lefele teszi le, olyankor nem villan fel a kijelző értesítésre. Sokan a némító gombot is örökös helyzetbe teszik. Fel sem merül nagyon az értesítési LED és AoD, ezt az Androidról érkezők szokták kérdezni, nekünk eszünkbe se jut, hiába biztosan vannak helyzetek amikor hasznos. Ha zsebben van, akkor mire kiveszem a raise to wake miatt látom jött-e valami. Másoknak, akik mindig tudni akarnak mindenről az Apple Watch is mutatja mi van.
    (Én az értesítések visszafogása mellett még az akku töltöttség % widgetet is eltávolítottam, elég fent az ikon jelzése, két naponta töltöm és kész, van egy automatizálás 30% alatt low power mode, ha néha mégis pontosan tudni akarom CC-ben megnézem.)

    "ha pedig váltania kell a felhasználónak telefont, benne van, hogy nem Apple termeket választ, igy kitolják a támogatási időt, hogy ritkábban váltsanak"

    átlaguser tapasztalat inkább az, hogy aki egyszer iPhone és megkedvelte az iOS-t, használja évekig, tetszik az ökoszisztéma, Apple Pay és a korábban említettek, akkor már nem vált vissza Androidra, főleg ha sokáig tudja használni az iPhone-ját és USA-ban ahol iMessage+Facetime az úr, Twitter, Snapchat és Spotify stb. is jobbak iOS-en. A fejlesztőknek kevesebb készülékre és naprakész rendszerre lehet appot írni és akkor nem számított Android OEM gyártóknál előbb volt OLED, 120 Hz, edge-to-edge kijelző és nem tudom micsoda. Őszintén ha most azt mondják nekem 100 ezer forintért választhatok valami új kínai droidot papíron mindennel, akkor is inkább vennék annyiért egy használt iPhone X-t akár 8-at, mert számomra az használhatóbb. Az gyakori, hogy Androidról váltónak nem tetszik neki az iOS "hülyeségei" és akkor gyorsan menekül vissza.

    A megtervezett koncepcióval, hogy pl. kiadták X a Faceid notch és évekig akkor az van, ahogy előtte évekig a Touch ID karika volt. Nem lett belőle elipszis, nem lett kisebb, nem helyezték át power gombra, kétes sebességű hit&miss kijelző alatti, hátlapra, hanem iPhone névjegy volt. Kikapcsolt kijelzővel is tudod merre áll a telefon, ahogy felkapod. Redditen és fórumokon az Android huszár azt látja a notch milyen ronda elavult, az iPhone X user azt a legújabb iPhone-on is olyan van, egy biztonságos hitelesítő eszköz a FaceID. (nekem se tetszett X megjelenésekor a notch, azóta megszokott dolog lett, sőt társaságban jó látom kérdés nélkül iPhone-ja van valakinek, Airdrop, iMessage, Facetime mehet rögtön)
    Redditen meglepő többen a már megszokott notch helyett inkább iOS-ben alul a gesztusokra utaló szinte mindig látható home bar csíkra panaszkodnak, hogy ennyi év alatt már simán mennek a vezérlő gesztusok, nem kell már emlékeztető rá) az átlaguser persze ezzel sem foglalkozik, nem fórumozó kockák irányítják a piacot. Töltő és earpods kimaradását is túlélte a nép, amiatt se váltanak sokan Androidra, mert ott is ki fog maradni. 60 Hz is elég smooth a szoftver és animációk, tehát csak 120 Hz miatt ki váltott? Nem hiszem tömegek.

    "Androidnál ez azért nincs így, mert a gyártók csak a készülék eladásból kapnak pénzt, az összes egyéb Androidos költés a Google-höz megy."

    Ez ami nem szimpatikus nekem, ahogy az előbb írtam. A Samsung, Xiaomi azt akarja vegyek gyakran másikat, elvágják a szoftvert. A Google reklámcéget nem érdekli mert ő kigyűjti az adatokat a fragmentált piacról is és akkor még a Facebook és más reklámozók is bepofátlankodnak. Persze lehet romolni, stock droid, de ez megint a kockák dolga, a tömegek számára az Android az, ahogy a Samsung és a kínai gyártók tálalják a nép elé.

Új hozzászólás Aktív témák