Hirdetés
- iPhone topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Elstartolt az Android 17
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
solanthugor
aktív tag
+1 Viszont azt észre kell venni hogy a processzorok fejlesztését, és a softveres részleg optimalizálását nem ugyan az a szekció csinálja. Aka. A proci fejlesztők nem fognak ráálni az optimalizálásra, ők inkább jobb procikat fognak csinálni, az optimalizálást meg meghagyják azoknak az embereknek akik azzal foglalkoznak, akik viszont lassan a nyers erő miatt fölöslegessé vállnak, vag csak le vannak maradva a mai technikai fejlődés irama miatt... szvsz..
Csak így offba...
Nekem a mai kétmagos telefonok mind-mind tetszenek, és erősek is mind, sokuk az optimalizálás hiánya miatt néha döcögős, de ha ezt megoldják valaha, nem hiszem hogy négy magos cuccokra fájna a fogam.
Igaz némelyik márkával nem szimpatizálok, emiatt nem is venném meg, de ez egyéni ízlésficamomtól van. Attól még azok erősek, az ilyen most az enyém erősebb trollkodásnak nem sok értelmét látom. Kiszolgálja az izlésedet/igényedet? Másnak meg lehet a másik... -
maki12
senior tag
-
mrhitoshi
veterán
-
cousin333
addikt
Hogyan használjon ki egy program 4 magot, ha nincs is 4 magos processzor?

-
mrhitoshi
veterán
Szerintem viszont abba is, valahogy a mobil piacon is az élen szeretne maradni, és ennél jobb fegyvere erre ennél nemigen lesz..
Jó persze a Telefonoknál is beveti majd a Samu, de az első számú prioritást egy ilyen SoC-nál szerintem már nem a Telefonok kapják. Minek kellene 4 mag egy telefonba, mikor még a 2 mag is alig van kihasználva.

-
RaveForce
veterán
-
maki12
senior tag
-
RaveForce
veterán
Felesleges troll/flame üzemmód minek kellett?
ennyire savanyú?

-
Brutális eb
addikt
-
Pete55555
addikt
Android esetében az a gond, hogy a gyártók erőből akarják megoldani a dolgot. Nem tudnak, vagy nem akarnak optimalizálni. Persze nem egyszerű a dolog amikkor van egy csomó hardver. Pont ezért nem tudják felvenni a versenyt egy Apple-vel szemben. Ahol van egy fix hardver arra kényelmesebb optimalizálni.
Samsung most tolja az exynos SOC-ot, remélem lesz eszük, és ráállnak teljesen arra, és akkor egyszerűbb lesz optimalizálni, és a szoft frissítéseket is könnyű lesz átírni.
Aki meg csak úgy tud gondolkodni, hogy 2 mag-->1 nap akkuidő, 4 mag-->fél nap akkuidő az áh....

(#48) Brutális eb: +1
-
tjb007
nagyúr
-
maki12
senior tag
-
.:LoMAX:.
aktív tag
kíváncsi leszek összehasonlításnál, hogy melyik jobb

Snapdragon S4 vs. Exynos 4412 -
Cyberpunk
félisten
Persze kell a fejlesztés de nem ilyen őrült tempóban! Nem az a baj, hogy jön a 4 mag, hanem az, hogy most még 2 mag sincs elterjedve, a google csak most dobja piacra a 2 magot támogató op rendszerét és alig van pár mobil, amiben 2 mag van! Mire elterjedne a 4 mag jobban, már is a 8 mag jönne! stb....
Inkább programokat kellene fejleszteni 2 mag alá, hogy legyen érdemben is kihasználva az a mobil. Mert mire jó a több mag, ha nincs semmi ami kihasználná!Android esetében az a gond, hogy a gyártók erőből akarják megoldani a dolgot. Nem tudnak, vagy nem akarnak optimalizálni. Persze nem egyszerű a dolog amikkor van egy csomó hardver. Pont ezért nem tudják felvenni a versenyt egy Apple-vel szemben. Ahol van egy fix hardver arra kényelmesebb optimalizálni.
-
donceleger8
őstag
Egy napot el fog menni, többre ne számítsunk.
Ne telefonként gondolj rá, hanem mini pc-ként.1-2év és a moto atrix féle dokk remélem elterjed. És a teló jólesz még rengeteg mindenre.
De ez a soc pl netbookba is hibátlan vagy táblákba. Kell az a fejlesztés, max nem most veszed meg hanem 1-2 év múlva.
Persze kell a fejlesztés de nem ilyen őrült tempóban! Nem az a baj, hogy jön a 4 mag, hanem az, hogy most még 2 mag sincs elterjedve, a google csak most dobja piacra a 2 magot támogató op rendszerét és alig van pár mobil, amiben 2 mag van! Mire elterjedne a 4 mag jobban, már is a 8 mag jönne! stb....
Inkább programokat kellene fejleszteni 2 mag alá, hogy legyen érdemben is kihasználva az a mobil. Mert mire jó a több mag, ha nincs semmi ami kihasználná! -
sagit
veterán
Na erre kíváncsi leszek! A mai okostelefonok egy napig vannak csak el, aktív nyomogatással meg még annyit sem! A kinézet szintén fontos, így nem lehet csúnya vastag mobilokat gyártani. Az erőforrás-növelés viszont energiaigénnyel jár! Ezek mobiltelefonok, és már a full hd képességeknél járunk, amit mellesleg a 2 mag is ki tud szolgálni! Fejlődni persze kell, de ne ebbe az irányba, mert ez felesleges. Bár ez az én véleményem, nem kell velem egyet érteni.
Egy napot el fog menni, többre ne számítsunk.
Ne telefonként gondolj rá, hanem mini pc-ként.1-2év és a moto atrix féle dokk remélem elterjed. És a teló jólesz még rengeteg mindenre.
De ez a soc pl netbookba is hibátlan vagy táblákba. Kell az a fejlesztés, max nem most veszed meg hanem 1-2 év múlva.
-
donceleger8
őstag
Na erre kíváncsi leszek! A mai okostelefonok egy napig vannak csak el, aktív nyomogatással meg még annyit sem! A kinézet szintén fontos, így nem lehet csúnya vastag mobilokat gyártani. Az erőforrás-növelés viszont energiaigénnyel jár! Ezek mobiltelefonok, és már a full hd képességeknél járunk, amit mellesleg a 2 mag is ki tud szolgálni! Fejlődni persze kell, de ne ebbe az irányba, mert ez felesleges. Bár ez az én véleményem, nem kell velem egyet érteni.
-
sagit
veterán
Hát éppen ez az! Ez még nem támogatja a 2 magos procikat sem, vagyis az SGS2-őd most sem működik teljes erőbedobással, de már most megfelel mindenben! Az ICS majd fogja támogatni, akkor majd még gyorsabb lesz, hiszen már mindkét mag fog működni! Mihez kel la négy mag? Egyelőre a hamarabb akksi lemerítésen kívül nem tudok mást felhozni!
Mert szerinted mind a négy mag mindig maxon fog pörögni nem? Az energiaimenezsmentet gondolod nem fejlesztik? Ugyan úgy vígan el fog menni annyit mint a mostani csúcs droidok...
-
donceleger8
őstag
Hát éppen ez az! Ez még nem támogatja a 2 magos procikat sem, vagyis az SGS2-őd most sem működik teljes erőbedobással, de már most megfelel mindenben! Az ICS majd fogja támogatni, akkor majd még gyorsabb lesz, hiszen már mindkét mag fog működni! Mihez kel la négy mag? Egyelőre a hamarabb akksi lemerítésen kívül nem tudok mást felhozni!
-
korpicschess
veterán
Sry, én nem videókra, csak saját tapasztalatra tudok támaszkodni. Droidon nem akadnak a játékok és az alkalmazások közötti váltás. Nem akarok flame-et kelteni, mert mindjárt megjelenik moonman és a többiek. Ez csak egy személyes vélemény, annak ellenére, hogy fogok WP7-et használni.
-
Pete55555
addikt
Várom a GS3-at, következő telóm az lesz, vagy a Moto RAZR

Már a cím olvasásakor tudtam, hogy itt bizony meg fognak jelenni a "mineknégymagokostelefonba" emberek, és az SGS2-t szidó trollok

-
Laca7601
tag
Nekem SGS2-m van. Amire csak rágondolok, azonnal megtörténik. És ez még csak a 2.3.4.
Ez is bőven több, mint elég. Nem tudom, mit lehet még elérni a magoxámának növelésével.
Talán szándék-érzékelő lesz benne és azelőtt végrehajtja, hogy rágondolnék...
-
solanthugor
aktív tag
-
mrhitoshi
veterán
Szerintem ezt elsősorban nem Telefonokba szánja a Samu.

-
RaveForce
veterán
van a fórumon fejlesztö akinek S2-je van, és tesztelésre egy O7-ese, ö maga mondta h az omnia folyékonyabb érezhetöen mint a csucs kétmagos müanyagcsoda, innentől nemsok hozzátenni való van

-
Integra
titán
-
maki12
senior tag
Inkább fordítva, de ezt már a csúcsgépekről is simán elmondhatni.

Miért is lenne fordítva?Szerintem 1 videot sem tudsz mutatni ahol gyorsabb az a tákolmány(szvsz) droid...És az a kemény hogy a wp7 pl. a weboldalakat gyorsabban(nem mindig de legtöbbször) tölti be mint a ''hírhedt,hiper-szuper 2 magos csoda az s2''......
-
Napfénysüti
nagyúr
És ez baj? Én is ledöbbentem múltkor SGS-en, sajnos már rég nincs meg az enyém..

Nálam igen mert nem épp a minőség érzése jön le így róla. na meg emiatt a fogása is bizonytalan. Szóval részemről igenis legyen valami súlya egy telefonnak.

-
Cyberpunk
félisten
És ez baj? Én is ledöbbentem múltkor SGS-en, sajnos már rég nincs meg az enyém..

Hát én már megszoktam, hogy van súlya egy telefonnak. A minap fogtam ZTE Skate-et hát nem kéne.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
korpicschess
veterán
Omnia 7-et próbáltam az már tényleg elfogadható. De az SGS2 nekem baromi könnyűnek tűnt, olyan mintha nem is lett volna a kezemben semmi.

És ez baj? Én is ledöbbentem múltkor SGS-en, sajnos már rég nincs meg az enyém..

-
Napfénysüti
nagyúr
Omnia 7 sem rossz.

Egyébként kifejezettem kedvelem az S-t és az S2-t is, ráadásul a minőség már javult az S2-nél. Persze kinek a pap..

Omnia 7-et próbáltam az már tényleg elfogadható. De az SGS2 nekem baromi könnyűnek tűnt, olyan mintha nem is lett volna a kezemben semmi.

-
korpicschess
veterán
Volt, pl L700. De manapság...
Nekem volt Omnia2-őm amit anno 120k-ért vettem és jó készülék volt de az anyaghasználata az egy borzalom. SGS is ilyen. Pedig amikbe ezek kerülnek már tényleg csinálhatnák valami jó anyagból. Érdekes a mostani HTC-m is műanyag (bár a keret az fém) de ez annyira más, puha, selymes tapintású, kellemes fogni. Na ezt is ellophatná már a Samsung másoktól. 
Omnia 7 sem rossz.

Egyébként kifejezettem kedvelem az S-t és az S2-t is, ráadásul a minőség már javult az S2-nél. Persze kinek a pap..

-
Napfénysüti
nagyúr
Volt, pl L700. De manapság...
Nekem volt Omnia2-őm amit anno 120k-ért vettem és jó készülék volt de az anyaghasználata az egy borzalom. SGS is ilyen. Pedig amikbe ezek kerülnek már tényleg csinálhatnák valami jó anyagból. Érdekes a mostani HTC-m is műanyag (bár a keret az fém) de ez annyira más, puha, selymes tapintású, kellemes fogni. Na ezt is ellophatná már a Samsung másoktól. 
-
Cyberpunk
félisten
Inkább akkor egy Nokia féle polikarbonát...
Nekem nem kéne fém (bár most olyan telefonom lesz...).Igen az már jobb lenne sokkal. Én szeretem a fémet, de azért vannak jó minőségű más anyagok is.
S ráadásul a Samsung is tud ha akar. Volt már más fém házas készüléke nem egy. -
korpicschess
veterán
-
Cyberpunk
félisten
-
korpicschess
veterán
-
DarkChild
senior tag
-
Solten
őstag
Tabletbe jobban el tudom kepzelni. Esetleg Chromebookba...
-
RaveForce
veterán
-
Integra
titán
-
kopasz7
tag
A samsung fejlesztői sosem a nyers androidot adják ki a kezük közül, és itt nem csak a touchwiz-re gondolok.

-
atike
nagyúr
4 mag! pffff
Komolyan el lehet adni telefont csak a számok bűvöletében?
És vannak, akik ennek felülnek és már most becsokiznak?
Hihetetlen!
Inkább optimalizálni kellene, mintsem minél több magot hányni a gépezetbe! A kevesebb néha több!Telefont el lehet adni csak névvel is számok nélkül.Inkább ebbe nem megyek bele mert csak régi / új vita kerekedne belőle...

Az optimalizálással amúgy nagyon egyetértek!
-
Napfénysüti
nagyúr
-
donceleger8
őstag
4 mag! pffff
Komolyan el lehet adni telefont csak a számok bűvöletében?
És vannak, akik ennek felülnek és már most becsokiznak?
Hihetetlen!
Inkább optimalizálni kellene, mintsem minél több magot hányni a gépezetbe! A kevesebb néha több! -
rankesz
veterán
-
sagit
veterán
-
tadam99
csendes tag
-
3. Sam
csendes tag
-
RaveForce
veterán
és az egy magos wp7esek ezt is alázni fogják smoothságban
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Integra
titán
vajon milyen super amoled hyper über alles limited edition display lesz benne és milyen névvel?

-
3. Sam
csendes tag
Asszem öregszem, nem bírom a tempót...
Mire kétmagosra váltok, addigra a négymagos lesz a porondon! Persze még magam sem tudom mit fogok vele csinálni, mert a mostaniak is jók 1GHz-en... Majd megtudom! -
atike
nagyúr
Hmm. Alig várom a pontos részleteket. És ez nagyon igaz az SIII-ra... Van rá reális esély, hogy felül a képzeletbeli dobogó első helyére...

-
tjb007
nagyúr
Kérdés, hogy az MWC -n bejelentésre kerül e az SIII (nagy valószínűséggel igen) és, hogy milyen hamar dobják piacra. Ha a bejelentés után 1 hónappal már kijönnek vele akkor nagyon szakíthatnak vele, főleg akkor ha addig nem jön ki egyetlen egy Tegra 3 -as telefon sem (bár úgy is lesz). Akárhonnan is nézzük a jövő év első fele (Q1 és Q2) két szereplős lesz a 4 magvas kenyér terén.
-
Integra
titán
evidens, hogy csúcs hardvert akarnak az s3-ba minden téren.
-
leslieke
Jómunkásember
Ezt kötelező is volt meglépni, ha már a konkurenciának is van.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 13 Pro 256GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- Apple iPhone 11 / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
- 27% - ASUS TUF Gaming X870-PLUS WIFI Alaplap
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







Nekem volt Omnia2-őm amit anno 120k-ért vettem és jó készülék volt de az anyaghasználata az egy borzalom. SGS is ilyen. Pedig amikbe ezek kerülnek már tényleg csinálhatnák valami jó anyagból. Érdekes a mostani HTC-m is műanyag (bár a keret az fém) de ez annyira más, puha, selymes tapintású, kellemes fogni. Na ezt is ellophatná már a Samsung másoktól.


