Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz Hopkins95 #50 üzenetére

    Papírforma szerint az tudja amit a "vastagabbik" Hannah Biker X1 hálózsákom a "balesete" előtt: +9 /+5 /-9°C. 10 fokos nyirkos barlangszálláson az sem volt már éppen kellemes.
    Spórolni valóban nem érdemes, de ha számít a tömeg és a térfogat akkor mérlegelni kell. Még a tömeg nem is lenne olyan vészes, de a térfogat... A jó idős hálózsákom 3 liter körül van, a vastagabb 6, a High Peak Litepak 1200 10 liter. Ha nagyon fázok magamra húzom a ruhát ami van nálam (kar, láb melegítő, póló/mez), vagy életmentőfólia.
    Még kezdőként volt szerencsém olyan alatt éjszakázni Nagymezőn. Mert ha napközben 35-36 fok van mégis éjszaka mennyi lehet... mint hajnalban kiderült 12-13. Én pedig bevállaltam hogy egy vékony nadrágban és hosszú ujjú pólóban nézem majd a csillaghullást a szabad ég alatt.

    Nekem nagyon bejött. Ha van lehetőséged próbáld ki, mert először fura érzés a bordákon fordulni, plusz kicsit hangos ahogy ropog az elején. Annyi a trükkje, hogy nem szabad keményre fújni, amikor úgy látod, hogy már felén túl vagy próbáld ki. Ha kézzel simán össze is tudod nyomni egy ponton, felfeküdve rá nem fogod. Jahh és otthon próbáld párszor ki és összecsomagolni, mert elég szűk a tokja.

    Ezért vagyok annyira kritikus a tömeggel és térfogattal.

    Elöl: sátor, mellégyömöszölve vízhatlan zacskóban a törülköző, kívül a rudazat és cövekek
    Nyereg alatt: hálózsák, matrac, párna, alvós ruha, a táska alatt szandál
    Középen a táskában: váltás ruha, sátorfolt, madzag, naptej, kézfertőtlenítő, esőkabát, kar és lábmelegítő
    Kis táska a felső csövön: powerbank, kábelek, töltő, mini szerszám, ha gyorsan kellene
    Két tool box oldalt: egyikben szerszámok pótbelső, másikban EU csomag
    De ennek már csak annyi köze van a kempingezéshez, hogy ott töltöm az estét, másnap pedig megyek tovább.

    (#51) Csabroncka

    Igazából a túra teljes idejére levetítve is. Messze nem viszek be annyi kalóriát mint amennyit felhasználok.
    Túrán napi 5-6 órát megyek vagy vagyok nyeregben, az nagyon nyugis tempó mellett is bő 2000 kcal többlet az alap fogyasztáson felül. Napi 4-5000 kcal-al lennék nullán, de étvágyam többnyire nem sok, így 2000-2500 kcal-t eszek maximum, sokszor még annyit sem. A tempóra és pulzusra figyelve (kellemest a hasznossal összekötve) olyan mint egy szép hosszú zsírégető edzés.
    Természetesen, ha megéhezek eszek, ha megszomjazom iszok.
    A vizet inkább tervezési szempontból emeltem ki, attól rosszabb nincs, ha elfogy még késő délután hegymenetben, aztán messze van még a másnap délelőtt amikor leérek a faluba.

Új hozzászólás Aktív témák