Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

(#451) quad406 válasza r.levente75 (#445) üzenetére

quad406
(újonc)

Na megejtettem az Aldis Amaroy kóstolót :) Hát nem olyan rossz de a jó nem ilyen :) A viccet félretéve, nekem nem annyira jöttek be. A lungoban több a koffein de ízre és testességre én semmilyen különbséget nem éreztem az Espressohoz képest. Olyan gyengus, vérszegény mindkettő. Kb. a DG Brazil és a Royal Lungohoz tudnám hasonlítani. Rossznak nem mondható, de semmi karakteres íz.

(#452) Norbika88 válasza Bodrik (#447) üzenetére

Norbika88
(senior tag)

Kicsit féltem a masinát a lidl kapszulától, az esspressonak igen nehezen lyukassza át a tetejét. Érdekes mód a többi lidl kapszulát vaj simán viszi át.

(#453) san01

san01
(PH! addikt)

Sziasztok! Van esetleg most valahol kapszula akció? :) 1150 szokott lenni, ha veszünk 5 darbot.

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#454) Bodrik válasza san01 (#453) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

A Tchibo-nál holnap 30%-os akció lesz. Talán kapszulára is..

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki vagyok...

(#455) san01 válasza Bodrik (#454) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Náluk van dolce gusto-ba való kapszula is? :)

(#456) Bodrik válasza san01 (#455) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

Elnézést..most összekevertem a kettőt :W

Vagyok aki vagyok...

(#457) san01 válasza Bodrik (#456) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Nem gáz. :D

(#458) san01

san01
(PH! addikt)

Tesco:

(#459) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

A kollekció már csak a karamellás hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#460) Imy válasza r.levente75 (#459) üzenetére

Imy
(PH! kedvence)

Lottót nyertél? :D

(#461) quad406 válasza r.levente75 (#459) üzenetére

quad406
(újonc)

Eccerélünk! Hej! :))

(#462) Norbika88 válasza r.levente75 (#459) üzenetére

Norbika88
(senior tag)

Valahol én láttam hogy van Nestea, már mint tea is.
Valaki találkozott már vele?

Ha balra fordítom a kart mi történik? : Még sose tettem, lehet megsemmisül a galaxis? :D

[ Szerkesztve ]

(#463) Bodrik válasza Norbika88 (#462) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

Akkor nem melegíti a vizet, hanem csak kinyomja.

Vagyok aki vagyok...

(#464) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

Csak szomjasak vagyunk. :DD

(#465) AndrewBlase válasza r.levente75 (#459) üzenetére

AndrewBlase
(senior tag)

Nem akarlak elkeseríteni, de én 25 féle kapszulát számoltam, úgyhogy még van mit beszerezni! :DD

Ha jól számoltam! :))

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#466) r.levente75 válasza AndrewBlase (#465) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Igen még sok hiányzik. Azokat is próbáltam de maradok az eszpresszó vonalon. "vonaton" :K

(#467) AndrewBlase válasza r.levente75 (#466) üzenetére

AndrewBlase
(senior tag)

"...de maradok az eszpresszó vonalon..."

Akkor a felső sor + a Cortado hogy kerül a képbe? ;]

Miért mindig én???

(#468) quad406 válasza AndrewBlase (#467) üzenetére

quad406
(újonc)

Az csak egy kis "kisiklás" :) Amúgy ha jól tévedek azt a felesége issza.

(#469) r.levente75 válasza quad406 (#468) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Igen igen :K

(#470) andris5 válasza r.levente75 (#469) üzenetére

andris5
(kvázi-tag)

Hi! Nagyon tájékozatlan vagyok kérlek segíts már eligazodni. A megosztott képeden gazdag a repertoár kapszula ügyben. Te milyen eszközzel főzöd le őket? Valami kapszulás cuccot keresek karácsonyra a családnak és fontos hogy nesquikot is tudjon lefőzni (? :S). Az a baj, hogy nem értek ezekhez a gépekhez és nem tudom mit vegyek. :( Kábé olyan végtermékeket akarok mit a képeden a csomagolásokon.

Még egy bónusz kérdés: a kapszulák szabványosak? Ha veszek egy Nescafe gépet bele tudom tenni a Csíbósat is?

Bónusz kettő: Van most valami best buy? Második fekete pénteken lesz super akció esetleg?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#471) Bodrik válasza andris5 (#470) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

A kapszulák sajnos nem szabványosak. Egy márkájú gépbe csak a saját kapszulája jó. Tehát a Nespresso nem kompatibilis Tchibo-val vagy a Dolce Gustoval.
Hog mi most a best buy? Azon múlik, mennyi a keret, milyen kávét szeretsz. Márkánként van különbség..

Vagyok aki vagyok...

(#472) andris5 válasza Bodrik (#471) üzenetére

andris5
(kvázi-tag)

keret: 25-50 ezer ft.

Miben térnek el a különböző gyártók gépei, gyártón belül különböző modellek között mi a különbség (nyomás? mintha mind 17-19 bar körül dolgozna)?

Milyen opciót jó ha tud feltétlen a gép? A tejhabosító az jó? Kell az? Ha van a gépben akkor ti használjátok?

Használat: magam erős kávét iszom édesítés és tej nélkül. Szerintem én továbbra is a szarvasit használnám... Viszont van egy feleségem és négy gyermekünk, gyanítom gyakran fogynának a latték, gyenge kávék, finomságok és a kakaók + forró csokik. Igazából tökre nincs szükségünk rá :D most így belegondolva.

Meglebegtette a család hogy cink a szarvasi kávéfőzőm :) meg hogy haveroknál ittak finomat.

Megköszönök minden segítséget, nem sok kedvem van most kitanulni a kapszulás kávéfőzést, jól jönne egy két jó tanács...

THX

(#473) AndrewBlase válasza andris5 (#470) üzenetére

AndrewBlase
(senior tag)

A képen látható kapszulák a Nescafe Dolce Gusto gép(ek)hez valók, ezekből a legolcsóbb (15e körül) a Picolo.

Ha Nesquick-et szeretnél inni, akkor vagy ilyen gépet veszel, vagy tölthető kapszulát, és te magad készíted el. Bár gyanítom, hogy abban a (gyári) kapszulában tejpor is van, tehát a második verzió inkább felejtős szvsz.

A presszó/latte/kapucsínó kapszulákból találsz a Lidl/Aldiban is hozzá "sajátmárkásat" 1100 HUF környékén csomagonként, ízlés dolga, kinek mi jön be.

A tejhabosító funkció szerintem már egy másik (ár)kategória.

Miért mindig én???

(#474) r.levente75 válasza andris5 (#470) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Picoloval főzöm le úgy nyertem a gépet. Ha vettem volna akkor csak és kizárólag a kényelem miatt a mini met vettem volna meg. Jók a kapszulák nekem nagyon úgy néz ki a dolog hogy csak az eredeti jön be. Előtte nem voltam kávés de úgy tűnik rászoktam. Ha nagy tételben történik a fogyasztás akkor nem ezek a kapszulás kávék a legjobb választás.

(#475) andris5 válasza r.levente75 (#474) üzenetére

andris5
(kvázi-tag)

Köszi srácok!

Miért döntöttél volna a mini me mellett ha lett volna lehetőséged? Mivel tud többet mint a piccolo?

22 e. ft az ára a mini me-nek, egész jó.

(#476) r.levente75 válasza andris5 (#475) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

19k volt most valahol három dobozzal. Adagolja a pontos vízmennyiséget.

(#477) andris5 válasza r.levente75 (#476) üzenetére

andris5
(kvázi-tag)

nem jutott eszedbe esetleg hol is volt?

(#478) r.levente75 válasza andris5 (#477) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Ha jól emlékszem a Spar.

(#479) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

A piccolo most 10k a médiában.

(#480) san01 válasza r.levente75 (#479) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Már el is fogyott.

(#481) doongoo válasza san01 (#480) üzenetére

doongoo
(PH! addikt)

vagy nem is volt...

Eladó cuccok: Pebble Time Steel - https://tinyurl.hu/YeCK/; Pebble Tiime Round - https://tinyurl.hu/EAME/

(#482) san01 válasza doongoo (#481) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Volt az, én is vettem egyet előző héten. :) valamikor 11 körül fogyhatott el, de az áruházban még lehet belőle találni.

(#483) doongoo válasza san01 (#482) üzenetére

doongoo
(PH! addikt)

Sebaj, lecsaptam egyre jófogáson 13.000-ért. Bontatlan, új, garanciás és van hozzá 3 csomag 16-os DG kapszula is. Végül így még jobban is jártam kicsivel

Eladó cuccok: Pebble Time Steel - https://tinyurl.hu/YeCK/; Pebble Tiime Round - https://tinyurl.hu/EAME/

(#484) san01 válasza doongoo (#483) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Úgy simán jobban jártál. ;)

(#485) r.levente75 válasza san01 (#480) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Nálunk Pécsen várat lehet építeni belőle annyi van még most is.

(#486) azbest

azbest
(PH! félisten)

kár, hogy korábban nem jutott eszembe ez a topic, cyber monday-en német amazonról elég jó áron lehetett automata gépeket venni. Talán a mini me még mindig akciós, most 44 euro a magyar áfás ára [link] (39 felett free shipping), úton van hozzám egy ilyen piros :)

Kíváncsi leszek rá. Egyik irodában nescafe pro párnás van, azok tetszettek. A másik két irodában meg darálós Saeco Incanto masinák vannak. Otthon eddig meg kotyogós vagy 3in1. A darálós gépnél azért érdekes volt látni, hogy sokat számított eredmény szempontjából az is, hogy javításkor hogy sikerütl rendberakni.

Ja és láttam valami kapszula adaptert ami többke közt tán aldis fajtához passzítja a DG gépet (bár lehet nálunk a másik aldi van).

[ Szerkesztve ]

(#487) azbest

azbest
(PH! félisten)

Ahogy nézegetem a különböző kapszulák összetételét, úgy látom, hogy a két kapszulások kb egy rendes kávé + 1 tejport jelentenek. Érdemes ezekkel szöszmötölni vagy jobb a 16 kapszulás sima kávé csomag és ahhoz önteni tejet. Vagy nagyon más a kávé, amit a tejesekhez mellékelnek?

(#488) san01 válasza azbest (#487) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Szerintem jobban megéri a 16 kapszulás kiszerelés. Én ezekhez szoktam önteni tejet. Persze a 2 kapszulásoknak is megvan a létszerepe, például a chococino, vagy a cappuccino, ilyen kávék nincsenek, ezek inkább ilyen nyilam-nyalom italok.

[ Szerkesztve ]

(#489) AndrewBlase válasza azbest (#487) üzenetére

AndrewBlase
(senior tag)

A latte-t még el tudom képzelni, hogy valamelyik presszóból készítem tej hozzáadásával, de a cappuccino szerintem már más tészta.
Más tejes cucchoz meg nem kávé kell.

Mellesleg a karamellás forró csoki szerintem marha jó. :K

Miért mindig én???

(#490) azbest válasza san01 (#488) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Ami nem kávéból van, hanem instant porokból, az más:

NESCAFÉ Dolce Gusto Chococino, csokoládépor és teljes tejpor cukorral

Összetevők:
Tejkapszula:
Teljes tejpor, cukor 10%, emulgeálószer (szójalecitin)

Csokikapszula:
csokoládépor 98% (cukor, kakaó), emulgeálószer (szójalecitin), aroma (vanília), fahéj.
Nyomokban tejet tartalmazhat. Kakaó szárazanyag legalább 32%.

---
Ami kávéból van ott csak ízesített tejporos kapszula van mellé téve:

NESCAFÉ Dolce Gusto Cappuccino Őrölt pörkölt kávé és teljes tejpor cukorral

Összetevők:

Kávékapszula:
őrölt pörkölt kávé.

Tejkapszula:
Teljes tejpor, cukor 17%, emulgeálószer (szójalecitin)

---
NESCAFÉ Dolce Gusto Vanília ízű Latte Macchiato, Őrölt pörkölt kávé és vanília ízű teljes tejpor cukorral

Összetevők:

Kávékapszula:
őrölt pörkölt kávé

Tejkapszula:
teljes tejpor,cukor 17%, aroma, emulgeálószer (szójalecitin).

[ Szerkesztve ]

(#491) Imy

Imy
(PH! kedvence)

Rendeltem utánatölthető kapszulát. Ma ki is próbáltam, mert megkaptam. A lyuk nagyobb, mint a tű, így főzés közben szivárog a készülékből a víz. Ti milyen kapszulát rendeltetek, vagy ha nagyobb a lyuk, akkor mi a megoldás?

(#492) azbest

azbest
(PH! félisten)

No, este kipróbáltam a gépet. Most így alvás előtt inkább nem a rendes kávékkal kezdtem, hanem a chococinot és a latte macchiatot szürcsöltem el a mellékelt 6 kapszulás gyakorló készletből :)
Eléggé rendesen van nekik nesquik beütésük, le sem lehetne tagadni a rokonságot.

Ami fura volt elsőre, hogy a kapszulák használat után tele vannak folyadékkal. Bár ez ahogy nézem normális. Meg mintha a chococin nagyobb adag lenne, mint a latte macchiato, pedig a mellékelt kártya szerint elvileg az utóbbi több kicsivel. Egyébként, amikor átöblítettem és 7es mennyiségű (200ml) vízzel teletoltam a poharat, akkor látszott is, hogy az több volt, mint a 210-220 ml ami a két kapszulások összege lenne, mert mindkét kapszulában marad egy csomó folyadék.

Na de majd a sima kávékat is próbálom :)

Átöblítéskor lebukott: levegőt présel a vízbe, attól lesz habos a kávé teteje :P

[ Szerkesztve ]

(#493) r.levente75 válasza azbest (#492) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Akkor ezek szerint a mini me sem olyan pontos vízkimérés tekintetében. Maradok a piccolonál. ;]

(#494) san01

san01
(PH! addikt)

Két új szerzemény:

Mind a kettő nagyon finom. :)

(#495) r.levente75 válasza san01 (#494) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Hol vetted?

(#496) benvolio

benvolio
(őstag)

Nyílt nálunk Euro Family üzlet és a 10db-os Segafredo 850Ft., vettem párat. Kíváncsi leszek milyenek. kép
Üdv!

(#497) san01 válasza r.levente75 (#495) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Nevén nem nevezem meg, mert kapok 6 hónap ban-t, de egy aukciós oldalon. :) A karamellás isteni finom.

[ Szerkesztve ]

(#498) r.levente75 válasza san01 (#497) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Ne fájdítsd az ízlelőbimbóimat. :O

[ Szerkesztve ]

(#499) Imy válasza Imy (#491) üzenetére

Imy
(PH! kedvence)

Erre valaki? :F

(#500) san01 válasza r.levente75 (#498) üzenetére

san01
(PH! addikt)

:D

Na jó, innen vettük: [link] Csóka kicsit lassú, de megjött a cucc. :) Ha többet veszel akkor érdemes kérni, hogy DPD-vel küldje, úgy a szállítás 890. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.