Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

(#1551) quad406 válasza RBJ (#1550) üzenetére

quad406
(újonc)

Áruld már el, hogy ha van karos kvfőződ akkor miért jobb a kis kapszulák újratöltésével vacakolni? :)

(#1552) azbest válasza RBJ (#1550) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

hogyne lenne köze a levegőnek, ezért csinálnak nyomást. Próbáld ki kapszula nélkül a hozzá kapott tölcsérrel. Látni fogod, hogy szinte pezseg a kijövő víz. Persze ez akkor a leglátványosabb, ha ott a kapszula, mert akkor a részecskéken kicsapódik a levegő. Ez az optikai tuning része.

A frissen pörkölt kávénál van némi széndioxid kibocsátás, amitől a kávéban lévő olajokkal együtt a hab képződik, aminek a fancy neve crema. Na a több hónapja pörkölt kávéban ezt már valószínűleg nehéz lenne megtalálni. De a gép betol egy kis levegőt a vízbe, amitől az hozza a hatást. A géppel még a hideg víz is buborékozik. [link] A videón mondjuk pont forró és hm, közelről nézve nem is olyan guszta, hogy a vízben lévő szennyeződésen buborékláncok képződnek :D

Gondolom az igazi presszó gépek göznyomást csinálnak és nem kompresszorosak. De otthonra kb megvan az utánérzés.

[ Szerkesztve ]

(#1553) doongoo válasza r.levente75 (#1545) üzenetére

doongoo
(PH! addikt)

Én kimondottan azt a kávét szeretem - függetlenül attól, hogy kapszulás vagy frissen őrölt - aminek savanykás az utóíze. Ez nem attól függ, hogy kapszulás-e, hanem a kávéfajtától/pörköléstől.

Eladó cuccok: Amazfit Pace okosóra

(#1554) lmno

lmno
(senior tag)

Pontosan mi is a probléma ezzel? :) Meg a cremájával?

(Gyári Intenso)

[ Szerkesztve ]

(#1555) RBJ válasza quad406 (#1551) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

Mert már nem foglalkozok a karossal. Az asszony használja a kv főzőt.
Neki kényelmes nem kell vele pepecselni. Én meg csak hétvégén vasárnap kávézok itthon.
Hétközben nincs időm kv ni. :DDD

Linux Mint XFCE / Samsung Galaxy A8 / Xiaomi Mi Band 2

(#1556) Cathfaern válasza r.levente75 (#1528) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

El tudom képzelni, hogy szoba és géphőmérséklethez lesz köze. Nyilván ennyi pénzért valami faék egyszerű mérő lesz benne, amit el tudok képzelni, hogy hőmérséklet befolyásol. Tehát lehet, hogy ha 20 fok a szobahőmérséklet, és a gépen előtte nem főztek kávét mondjuk 6 órája, akkor mindig pont ugyanannyit fog leadni. De ha mondjuk egyszer 21 fok a szobahőmérséklet, másszor 23, vagy a második kávét főződ le a géppel, akkor már eltérő lesz az eredmény.

Ha valaki nagyon unatkozik esetleg kipróbálhatja :D Egyébként eleinte én is morogtam, hogy manuális a főző, de igazából utólag egyáltalán nem hiányzik az automata, így legalább tényleg olyan hosszúra főzi az ember a kávét ahogy szeretné (mi elég ritkán isszuk pontosan az előírt hosszon).

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#1557) Cathfaern válasza azbest (#1546) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Csak az egyben kávés-tejes kapszulák instantok. Ahol külön kapszula van, ott rendes őrölt kávé van a kávékapszulában (a tejesben meg nyilván tejpor).

Szerk: jeges kappucsínó is instant, de a sima nem. De egyébként mindig rá van írva a dobozra konkrétan, szóval nem akarják átvágni az embert, csak el kell olvasni :)

[ Szerkesztve ]

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#1558) Cathfaern válasza doongoo (#1553) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Bár sok mindentől függ, de általánosságban igaz, hogy 100% arabica savanyú és szinte egyáltalán nem keserű, 100% robusta meg egyáltalán nem savanyú, viszont keserű. Nyilván amikor keverik, akkor keveréstől függ az arány :) Cafeland-nek van különböző arányú verziói (100% robusta, 50-50% arabica-robusta, 30-70% arabica-robusta, 100% arabica), szóval aki szeretne kísérletezni ezeken jól össze lehet hasonlítani, mert az arányokon kívül más eltérés nincs közöttük.

(#1559) Bubaaa

Bubaaa
(kvázi-tag)

Csatlakozom én is a táborhoz. A jézuska hozott egy Mini Me-t,mellé egy doboz forró csokit/a gyerekek imádják/
és egy Dallmayer Crema doro-t. Fincsi elsőre. Most jönnek majd a tesztek végigkóstolni a fajtákat. Aki tud kapszula akciót ne tartsa vissza :DD

(#1560) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

Nálunk Pécs a pennyben volt még kapszulataró akcióban 1500.-

(#1561) namilegyen

namilegyen
(tag)

Valahol láttatok most kapszula akciót?

(#1562) benvolio

benvolio
(őstag)

Auchan-ba lehet ilyen "Iris Cream" tejszínt venni. Nem olcsó, de próbáljátok ki. Nagyon jó az eszpresszóhoz. :)

(#1563) cigam válasza benvolio (#1562) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Néha az Aldiban is van. Nagy kedvenc :K

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1564) benvolio válasza cigam (#1563) üzenetére

benvolio
(őstag)

Jó tudni, majd ott is nézelődök akkor, mert én eddig csak az Auchan-ba láttam ilyet, máshol nem.

(#1565) cigam válasza benvolio (#1564) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

Az Angol hetek alatt szokott lenni náluk.

(#1566) cigam

cigam
(PH! félisten)

Csütörtöktől az iSpar-ban:

(#1567) Bubaaa válasza cigam (#1566) üzenetére

Bubaaa
(kvázi-tag)

Király :)) Csak az i-ben,vagy a simában is lesz vajon?

(#1568) san01

san01
(PH! addikt)

Megkóstoltam a Pellini Espresso-t, tényleg elég finom. Most 1.000 Ft volt a Spárban.

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#1569) benvolio válasza san01 (#1568) üzenetére

benvolio
(őstag)

Erre már én is nagyon kíváncsi vagyok, de nálunk eddig se Spar-ba se Interspar-ba nem találtam. :(

(#1570) san01 válasza benvolio (#1569) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Interspárban én sem találtam, viszont van egy Fórum Spár is itt Debrecenben, ott meg most volt érdekes módon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1571) r.levente75 válasza san01 (#1570) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Akkor kifoszthatták, nálunk Pécsen az interbe már több mint egy hónapja van ezen az áron.

(#1572) san01 válasza r.levente75 (#1571) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Többi fajtát kóstoltátok?

(#1573) r.levente75 válasza san01 (#1572) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

A pelliniből?

(#1574) san01 válasza r.levente75 (#1573) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Aha. :)

(#1575) r.levente75 válasza san01 (#1574) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Az espressot és a cremosot ittam, nálam az állandó fajta. Finom mindkettő, 35ml-re főzöm le.

(#1576) san01 válasza r.levente75 (#1575) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Akkor beszerzek egy Cremoso-t is. :)

(#1577) Bubaaa

Bubaaa
(kvázi-tag)

Betárazás megvolt. Jöhet a kóstoló :DD

(#1578) cigam

cigam
(PH! félisten)

Elnézést az off-ért, de ez nem mindennapi:

Vajon a Nescafe-nak is lesz ilyen megapack?

(#1579) Aethel

Aethel
(tag)

Üdv!
Keresek valami jó akciós bundle gépcsomagot, régen olvastam volt olyan akció hogy X mennyiségű kapszula után kapott az ember egy gépet is hozzá. Ez ilyen egyszeri dolog volt, előfordult többször is ilyen promóció?

Randon

(#1580) qqzs válasza Aethel (#1579) üzenetére

qqzs
(őstag)

Az nespresszonal szokott lenni

(#1581) quad406 válasza Aethel (#1579) üzenetére

quad406
(újonc)

Ritkán és véletlenszerűen előfordul de nem jellemző. Pl. nyáron volt ilyen akció:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1582) azbest

azbest
(PH! félisten)

Úgy látom a tescban lehet 3+1 akció 23-áig. Darabra 1600, négy doboznál darabra 1200 jön ki. Ezt szegeden az egyik kistecoban fotóztam

[ Szerkesztve ]

(#1583) lac14548

lac14548
(fanatikus tag)

Az Auchan hipermarketekben 01.31.-02.06.-ig 3+1 akcióban 1099/doboz a Dolce Gusto kávékapszula.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro...

(#1584) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

Bővült a kávéskészlet egy újabb nespressos csészével és aljjal. Ugyan az az üveg csésze és a hozzá tartozó fém alj, csak az eszpressos legkisebb kivitel. A rövid nedűket most ebből isszuk, egy cukor, egy kávétejszín pont belefér. ;)

(#1585) pitju76

pitju76
(kvázi-tag)

SPAR: Jacobs 14 db-os Espresso, Cortado és Capuccino 999 Ft.

(#1586) r.levente75 válasza pitju76 (#1585) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Kár, hogy nincs többféle ízben.

(#1587) sztruhar

sztruhar
(tag)

Sziasztok! Segítsetek már, biztosan volt már erről szó, csak sok vissza olvasni. Ez az a gép az ami a legtöbb kapszula jó? Latte az hogy működik nála? Köszönöm a segítséget! :R

(#1588) azbest válasza sztruhar (#1587) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

A linkeden olyan gép van (pikkolo), amiről az az írás szól, aminek ez a topicja eredetileg.

A dolce gusto kapszulák jók bele, más gyártó / más alakú kapszula nem. De sokféle ízű kapszulát árulnak hozzá, van ami dolce gustó és van ami más által gyártott kompatibilis. Utóbbiak közül van amire volt panasz, hogy nem passzolt teljesen és folyt.

A gyártó hivatalos kapszuláit a weblapjukon is listázzák [link], be szoktuk ide dobálni, ha akció van valamelyik üzlethálózatban.

Ahogy látod, vannak két kapszulás ízek, ott egyszer kell egyik aztán a másik kapszulából egyet ugyanabba a pohárba tölteni. Ha sima kávéból akarnál tejjel valamit, akkor a tejet külön kell megcsinálnod, nem tehetsz sima tejet a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#1589) sztruhar válasza azbest (#1588) üzenetére

sztruhar
(tag)

Azért kérdeztem, mert a Lidl, Spar, Penny, stb. kapszulákra ráírják, hogy Dolce Gusto kompatibilis...talán hozzá van a legtöbb féle, ha ez igaz - nem beszélve a rengeteg sajátról!
A lattét azért kérdeztem, mert 2db patron van hozzá, de ebbe egyszerre csak 1db fér bele. A tej az tiszta. Azt értem. :R

(#1590) azbest válasza sztruhar (#1589) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

A két kapszulás olyan, mint két egy kapszulás, csak a bögrét nem cseréled közben :D
Persze a mennyiségeket neked kell figyelni piccoloval, mert manuális. Az automata gépeken be lehet állítani a kapszulán feltüntetett mennyiséget, hogy akkor álljon le.

(#1591) Bubaaa válasza sztruhar (#1587) üzenetére

Bubaaa
(kvázi-tag)

1, Előkészíted a két kapszulát.

2, Betszed a tejest.

3, Végül a kávés kapszulát.

Én szoktam nyomni bele mézet a két kapszula között. Egészségedre. :) :)

(#1592) sztruhar válasza Bubaaa (#1591) üzenetére

sztruhar
(tag)

Hűha!! :P

Akkor a különbség az a készülékek között, hogy mennyire automatizált a folyamat? Jól értelmezem? :B

(#1593) sztruhar

sztruhar
(tag)

Spárba 22 papír amin be lehet állítani a csészét/adagot...viszont a spáros kapszulákra (ami 70Ft/db) valami nespresso gép van írva.. :U
Ami meg nekem nagyon fontos, hogy koffeinmentes kapszulák léteznek? Sajnos nagyon megemeli a vérnyomásom így én nem ihatok normál kávét.. :(

(#1594) lmno válasza sztruhar (#1593) üzenetére

lmno
(senior tag)

Van koffeinmentes: [link]
Mondjuk ha csak ilyet innál, akkor eléggé leszűkül a választék :)
Van a Sparnak is DG kompatibilis kapszulája, értelemszerűen azt kell megvenni, nem a Nespressosat.

Egyébként ha nagyon számít az ár, akkor nem biztos, hogy a kapszulás gép a megfelelő választás... Nem ez a legolcsóbb módszer, viszont kényelmes.

(#1595) sztruhar válasza lmno (#1594) üzenetére

sztruhar
(tag)

Igen, de azért a feleségem meg a nagylányom meg elalszanak, ha nincs meg a reggeli kávé... :D
Látom van Cortado is...espresso macchiato...nyami :C

(#1596) Bubaaa válasza sztruhar (#1592) üzenetére

Bubaaa
(kvázi-tag)

Csak annyi a különbség a két gép közt, hogy a simánál te állítod meg a víz mennyiségét szemre, ellenben az automatánál beállítod hogy hány csík van a kapszulán, elindítod és magától leáll.

(#1597) sztruhar válasza Bubaaa (#1596) üzenetére

sztruhar
(tag)

Na sikerült egy Mini ME-t venni, Sparba... :DDD 22 pénzért! :R
Nincs egy listátok mi kompatibilis vele? A Lidl-be, az egyik kapszula 100%, (nem a Bellarom) és a Pennyben kapható is, ezek 1200 Ft/16 db átlagáron vannak. Viszont a Sparba ugye csak a gyári kapszulákat tudtam venni, most akciósan (!) 1500-ért...az azért hosszú távon kicsit húzós.

(#1598) azbest válasza sztruhar (#1597) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

pár havonta van gyáriból is akció valamelyik üzletláncban és akkor az is 1200 körül jön ki, csak 4-5 dobozzal meg kell venni egyszerre.

(#1599) r.levente75 válasza sztruhar (#1597) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Pellinit próbáld ki, nem olcsó, de finom.

(#1600) Azie válasza r.levente75 (#1599) üzenetére

Azie
(senior tag)

ha épp szereted az olyat.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.