Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quad406

    csendes tag

    válasz WARZ #1111 üzenetére

    A drágább és az olcsóbb gépek közt nagyrészt tényleg csak a a design meg a 1-2 szolgáltatás a különbség. Pl. az automatikus vízadaglolás, meg a beállítás módja. Ugyan olyan kávét csinál a Piccolo is csak sokkal kevesebb puccal és ott neked kell leállítanod ha a megfelelő mennyiség lejött. Automata és manuális közt kb. annyi a különbség, hogy a manuális addig nyomja át a vizet a kapszulán amíg te le nem állítod (vagy ki nem fogy a víz a tartályból). A Piccolo és talán az Oblo is ilyen. Az automatán meg előre beállítod a csíkok számát és ezzel a víz mennyiségét. A kávékészítés automatikusan leáll a beállított vízmennyiség átfolyása után. A csíkok számát vagy mechanikus kapcsoló segítségével (Mini Me) vagy érintéssel (pl Drop) tudod beállítani. Nem tudok olyan gépről ami automatikusan olvass le a kapszuláról a vízmennyiséget, bár lehet tévedek. Ezen a Creativa pluson látom valami kis kijelző is van.Nem tudom a puccon kívül mi célt szolgál. El kell olvasni a használati utasítást. Ha az ár nem számít, akkor szerintem azt a géped vedd meg amelyik jobban tetszik és ott ahol olcsóbb. Nem muszáj a DG oldalról megvenni mert ott drága. De lehetőleg valami megbízható ismertebb boltból vagy webshopból vedd és nézd hogy esetleg hol adnak több garanciát, valamint hogy ez Mo-i szervizben érvényes garancia vagy bolti és akkor a boltba kell visszaküldened és ők intézik. De ezek már DG-tó független,általános dolgok. Én a Tescoban és a Media Markt-ban vásároltam 2 Piccolót. Mikor hol volt éppen akciós. Egyik sem hamis. A Krups és DeLonghi közt szerintem csak annyi a különbség hogy az adott modellt melyik cég gyártja. Szerintem egy bizonyos modellt nem gyárt mindkét cég. De lehet tévedek. A Krups eredetileg egy német gyártó a DeLonghi meg olasz. A sztereotípiák szerint a németek precízebbek, megbízhatóbbak, de a mai világban ez sem feltétlenül igaz. Az újratölthető fém kapszulák elég drágák még mindig. 2 éve vetekedtek egy Piccolo árával. Ha már eleve töltögetéssel akarsz pepecselni akkor miért pont kapszulás gépet szeretnél? Pont a kapszulás gépek lényege vész így el, a gyorsaság és az egyszerűség. A te esetedben lehet inkább egy karos eszpresszó gép lenne a megoldás ha a kotyogónál megszokott töltögetés majd zacc elmosása nem okoz gondot. Meleg vizet mindkettővel tudsz csinálni. A DG-nél egyszerűen nem teszel be kapszulát és akkor csak forró vizet ad, a karos gépnél meg a tejhabosító fúvókán keresztül vagy csak abba sem teszel kávét és úgy. Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák