Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuib

    aktív tag

    válasz aujjobba #10 üzenetére

    A negyediknél arra gondolsz, hogy nagy arányban növekszik a hozzáadott érték a meglévő munkaerőn, ezzel kompenzálva a csökkenő emberszámot?

    Egyébként a témához hozzászólva, én vagyok az egyik megszólított, mint magánovis csemetékkel ellátott egyén.

    A mi ovinkban külön volt heti többször személyre szabott logopédia, iskolai felkészítő az utolsó évben, kis közösséges reflex torna. Az ovi nem volt nagy, a csoportok vegyes korcsoportúak, illetve SNI-s (Asperger, autizmus egyéb formái) gyerekek is voltak a csoportban. Az óvodavezető képzett pedagógus, gyógypedagógus volt, mint a többi óvónő is.
    Miután laikus vagyok, gőzöm sincs, hogy most akkor a gyerekem el lett rontva örök életre vagy sem, de hogy szeretett oda járni, nyitott és érdeklődő lett, azt látom.

    Ja az egyik gyerek egy évet járt állami oviba, de elhoztuk, miután azt láttuk, nem bírja a dolgot. Oda csak annyit írnék, hogy egy ottmaradó anyuka a következő évet úgy jellemezte, hogy sokat javult a helyzet miután bekamerázták a termet...

    Beszéltem egyébként több ismerősömmel is, (Hollandia, UK) ott ez az alap, amiért itthon fizetek. (értelem szerint hasonló környezetben, agglomeráció, középosztály)

    Viszont abban egyetértek, hogy nagyon meg kell nézni a magánovikat is, elhiszem, hogy lehetnek kóklerek természetesen.

    ''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

Új hozzászólás Aktív témák