Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silverboy

    aktív tag

    Nem teljes értek egyett, ez a napirend dolog nekem pl. sosem jött be (Mondjuk semmilyen rendszer nem a barátom, Például egy utazás, más előre megtervezi napra-órára, én meg csak annyit csinálok, hát én ma elmegyek nyaralni (max előre egyeztetek szabit), és kész, azt, hogy hova és hogyan... Dobja a gép :DDD (családos nyaralás természetessen szervezve)), és sok velem egykorúnak sem, se gyerekként se felnőtként. Tény, kell 3-4 éves korig, utána már lehet kitolni, lazítani stb. Viszont én két gyakori példát látok főleg, és az a két véglet. Semelyik nem jó.

    Felnőt fejjel:
    Két pici lúrkó névleges keresztapjaként, van belelátásom. 3+4 évesek. És a 9 órás lefektetéshez szoktak, de egyre több probléma van vele ahogy nőnek. Egésznap a kertbe a játszótéren rohangálnak, du. 1 órára eldölhetnek, de egyszerűen tele vannak energiával sokszor, így szép lassan tolódik az időpont 10-11 fele, és napirend szerint csinálják a dolgokat (hozzáteszem jól, csak a gyerek meg gyerek).

    Saját példám:
    Nekem nem volt napirendem, anyámat megkérdeztem. 4. osztályos koromig 10 órakor szoltak, hogy most akkor fürdés éd alvás. Felsősként már csak figyelmeztettek, 6. után meg már el is engedték... (Mondjuk mindig késtem :P ami Középiskola végéig kitartot.) Lan party, Nagy meccsek, Foci, Röplabda, Kerékpár... Piciként duplóztam az előszobába, következő pillanatba 3 doboz dupló között húztam a lóbőrt mert kifogyot a szufla, nem keltettek fel, nem cseszegettek (voltam kb 2 - 3 éves), csak vacsoránál, majd azzal a lendülettel aludtam is tovább.

    Mondjuk én nem rohantam be piciként se a szüleimhez reggel 5-6kor (föleg, hogy apám éjszakás volt). TV benyom, micimackó /nem a kínai ;]/ (Gyerekcsatorna vagy VHS), közbe játék, ahogy vége tv kikapcs és játék, amire véget ért az a reggeli 1 - 1.5 óra, anyám is felkelt, (váltottak faterral).

    Viszont, nem lettem korán kelő így soha, bagoly üzemmódot folytatok, és nehezen alszom el a mai napig. Ki kell teljesen fárasztanom magam, fizikailag vagy szellemileg (Mondjuk IT-s és vonat rajongóként könnyű főleg, ha ötvözzük :DDD (vezess le egy vonatot a Semmeringi hágon szakadó hóba), ebből adódik, hogy reggel a mosotrongy jobban néz ki nálam. (0:00-5:50) / hétvégente (2:00-11:00)

    Summa summárum:
    Rendszer kell, de legyen kellően rugalmas, sziklaszilárd rendszer sem jó és a vajpuha sem, mint mindenhol itt is kell arany középpont.

    Paxker315:
    6-7 óra alvás + nem stresszes élet = hosszú élet :B
    (Kérdezd a görögöket, én ilyen nyugodt népet még talán nem láttam. "Hejjjj ráérünk még")

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Új hozzászólás Aktív témák