Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz DjFlanker #19 üzenetére

    " ... sajnos az androidos piac úgy tűnik nem igényel kisebbet ... "
    Félre ne érts, de ez marhaság. Tudom, hogy minden topic-ban ahol ez előjön, a többség - akinek kb. mindegy, hogy mekkora és milyen nehéz egy telefon (mert úgyis megszokja) - ezt próbálja elhitetni, de aztán mikor szökő-évente megjelenik egy ilyen készülék, akkor azért akad érdeklődő szépen. A számokon lehetne vitatkozni, hogy miből fogy több, de egyfelől ami nincs, azt nehéz mérni, másfelől ha kevesebb is fogyna a kisebb készülékekből, de szerintem igenis lenne rá kereslet (ezt a nagyobb mobilos oldalakon időről időre megjelenő "közvéleménykutatások" is alátámasztják).
    No, és ott van az Apple, kiknek valahogy mégis megéri a kisebb (és még kisebb) méretet forgalomban tartani. Hülyék lennének? Nem valószínű ...
    Az előbbiekből adódóan én a 2021-es évet jóformán végig ásítoztam. Láttam nagy, még nagyobb, nehéz és sár-nehéz telefonokat. Az egyiknek jobb oldalon, a másiknak középen, a harmadik bal oldalon volt kilyukasztva a kijelzője. A vékony kávát, amiben még éppen elfér egy önimádó kamera, mindenki elfelejtette (pedig egyik-másik készülék kávájában vidáman elfért volna ...). Ugyanerre a sorsra jutott a motoros megoldás. Tudom, ma már mindenki telefonnal búvárkodik ...
    Nem tudom, hogy mi várható 2022-ben, de a trendet elnézve szkeptikus vagyok. :(((

    #37 evilskati
    Ez az, amikor a szoftver - némi képzavarral élve - visszafejlesztik. Szégyen! A másik, hogy ilyesmire egyik tesztben sem hívják fel a figyelmet, mert ma már a tesztelők gyk. 100% meg sem nézi, hogy hogyan működik a szoftver, hanem csak futtat rajta pár szintetikus tesztet, elindít pár játékot, aztán az idő 80%-ban fényképez és videókat készít, mert ma már kb. másra se jó egy mobil.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz axioma #45 üzenetére

    A ZF8-al a legnagyobb problémám, hogy nálam leírta a típus magát (követem a topic-ját, mint egyetlen valamire való alternatíva). Az Asus-nak ki kellene állnia, és azt mondani, hogy megoldottuk azt a problémát, ami miatt véletlenszerű módon döglenek meg a ZF8-ak. De, nem, nem teszik meg, sunnyognak. Jövőre pedig szerintem nem is lesz folytatása, mert "nem is fogyott", "nincs rá igény". Ja! Így tényleg nincs. :W
    A kisebb gondom (az előbbihez képest mindenképp) vele, hogy
    • ez is lyukasztott kijelzős
    • nincs vezetékmentes töltés
    • elvileg a (túl)melegedést már megoldották, de azért ez még mindig nem egy "hűvös" mobil → szívesebben látnám ugyanezt a formát egy közepes, de modern SoC-al. Az üzemidőnek is jobbat tenne ...

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz DS39 #57 üzenetére

    A Sony-t nem nevezném kompaktnak. Keskenynek keskeny, de hála a hülye képaránynak, egy kézzel ezt is nehéz v. lehetetlen kezelni. Plusz hossza / magassága miatt zsebre vágni is.

    Én egyébként szentül meg vagyok győződve róla, hogy a gyártóknak sokkal nagyobb macera lenne kis készüléket csinálni, mint venni egy "nagy testet" és abba mindent belepakolni.
    Sajnos hiába készülnek a SoC-ok egyre kisebb csíkszélességgel, ha a teljesítményük közben a sokszorosára nő. A növekvő energiafelvétel (ugye a hőt is könnyebb egy nagyobb házba elvezetni), a kijelzők frissítésének lassan már eszement növelése, egyre nagyobb és nagyobb akkumulátort igényel. Miben fér el nagy akksi? A "nagy testbe". A sztori másik fele, hogy a gyártók nem ismerik (vagy nem szeretik?) az észszerű kompromisszumot. Csak a "mindent bele" készülékekben látják az üzletet, ill. vannak funkciók (pl. vezetékmentes töltés), amit csak a flagship-ekbe hajlandóak beletenni.

    Egyébként érdemes megfigyelni, hogy ugyanez a megalomán hajhászás megy most a villanyautóknál. Valamint azt, hogy a legtöbbnek már-már feleslegesen nagy a belső tere. Miért? Mert szinte mindegyiknek óriási a tengelytávja. Miért? Mert az akksinak kell a hely, amit jobb híján a két tengely közé tudnak csak pakolni.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Turist #62 üzenetére

    "Hiányolom a cikkből, hogy mennyi ideig ... "
    Ezt sokszor a gyártó sem tudja, nemhogy a cikk írója. ;)

    " ... azoknak akik szintén hosszú távra vesznek telefont ... "
    Az ilyen embereket gyűlölik a gyártók, mert ők kb. (mondjuk, ha a Xiaomi-t nézzük) csak minden 6-8. generációt veszik meg. Manapság "eldobható telefonokat" gyártanak, amiket csillagászati összegekért árulnak.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Noukoum #85 üzenetére

    " ... ne akarja már senki se bemagyarázni hogy mindenki kompaktot akar ... "
    O.K. kezdjük itt! Ilyet ki állított?

    " ... a piaci viszonyokból indul ki ... "
    Aztán folytassuk itt! Milyenek a piaci viszonyok? Áruld el kérlek! Én (és itt még jó páran rajtam kívül) annyit állítottam, hogy borzasztó egysíkú - főleg az Androidos telefonok felhozatala.
    Kb. olyan ez mintha holnaptól csak és kizárólag pöttyös labdát gyártana mindenki. Sokakat nem zavarna (mennyiszer olvasom egy-egy telefonnal kapcsolatban, hogy "meg lehet szokni"), de azért lehet lenne némi zúgolódás. Kis idő elteltével viszont ki lehetne nyugodt szívvel jelenteni, hogy lám-lám, egész szépen fogynak a pöttyös labdák és igazából nincs is igény másra. Ja, hogy nincs is más .... ?

    " ... pro max plusz gusztustalan módon elpicsázza a kisebb tesóját. Érdekes.."
    Ebben semmi érdekes nincs. Az érdekes az, hogy még mindig nem érted. Senki sincs a nagy/nagyobb telefonok ellen. Sőt tőlem aztán jöhetnek a 8"-os vagy még nagyobb modellek. Mondhatnám úgy is, hogy virágozzék minden virág, de legyen már - legalább csak "mutatóba" - pár a kisebbség (?) számára is kívánatos méret.

    #86 janeszgol
    +1
    ... megelőztél :)

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Noukoum #88 üzenetére

    "Azért egysíkú mert az emberek ezt akarják."
    Ezt te sem gondolod komolyan! :F

    "Egyébként lehet kapni számtalan kisebb méretű készüléket ... "
    Számtalan? :DDD Egyre jobb vagy! Nézd csak meg mondjuk, hogy a 2020-21-es modellek közül, 150×70 mm befoglalóval milyen telefonok vannak, és ebből hány Android (én ilyet keresek, nekem az alma nem pálya).
    Aztán mondjuk kattintsd be a szűrőn a vezetékmentes töltést ...

    "Van más, ne hazudj."
    Ebből vegyél vissza, szépen kérlek!
    Senki sem állította, hogy nincs. Van, de nagyon-nagyon kevés. Ha pedig az ember nem szeretne almás telefont (és esetleg Samsung-ot), akkor a választék a nullához konvergál.

    "Itt te nem értesz dolgokat."
    Bocsáss meg, de te nem érted azt, amit itt már többen, többféleképpen próbálunk elmagyarázni ...

    #89 szs85
    +1

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz elfelejtette #102 üzenetére

    " ... elérhetetlen tulajdonságra szűrni, mint a vezetékmentes töltés ... "
    Csak egy közbevetés: miért is elérhetetlen a vezetékmentes töltés? Filléres TWS fülesek tudják. Semmilyen spéci / drága dolog nem kell hozzá. Mégis a gyártók ezt szinte csak és kizárólag a csúcs-csúcs készülékeiknek tartják fenn. Miért? Mert, ha leszivárogna a kisebb / olcsóbb (messze nem a legolcsóbbról beszélek) modellekbe, akkor kiderülne, hogy a "mekafull" telefonokra kisebb a kereslet?
    Meg sem próbálnak egy közepes SoC-al szerelt, tisztességes kamerával (max. FHD videó, 60 fps) ellátott, NFC-vel, 6-os wifi-vel, vezetékmentes töltéssel, jack-es, mobilt letenni az asztalra, mert kannibalizálná a drágább modelleket.

    "Na itt kell eldönteni az embernek, melyik ujjába harapjon."
    Az a pár modell is, amit felsoroltál, iszonyú kompromisszumos. Ott van pl. az Ace 2. Simán letagadhatná, hogy Sony. Miért kellett ezt a randa "könnycsepp" (mindjárt sírok) önimádó kamerát rátenni, miközben alul meg ott az ordas nagy keret?
    Nekem a ZF8 volt eddig a legszimpatikusabb (pedig azt sem nevezném tökéletesnek), de ott meg rejtélyes - és elég gyakori - "halálesetek" ütötték fel a fejüket (ahogy ezt korábban írtam is). Néha tényleg olyan érzésem van, mintha a gyártók nem is tudnának már bizonyos méret alá menni ...

    #103 Rocket6
    "Igen, 4giga ram is kevés mostanában droidra."
    Ez is "megérne egy misét", hogy vajon miért? Nem látom, hogy "hová tűnik" az a sok memória.
    A jelenlegi P10-em előtt egy Xiaomi Mi 2S-t használtam 2 Gbyte RAM-al. Az elején - míg nem jött rá ki az új / újabb Miui (talán 5-ös), mindenre (is) elég volt a 2 Gbyte.
    Ma meg már 4 Gbyte-al nem mer az ember telefont venni :F

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Indy1 #116 üzenetére

    "Megsugom hogy az ilyen 5% lessz olcsobb a nagy es eros tarsahoz kepest."
    Mondok egy durvát! Én még felárat is hajlandó lennék fizetni, csak hogy kisebb legyen.
    És, még 1×, nem kell csúcs SoC, azt meghagynám a fázósaknak és a gamer-eknek. Tisztességes iparos munka kellene, semmi több.

    #118 axioma
    +1

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz DS39 #136 üzenetére

    " ... az Apple telefonokat nem lehet összevetni az androidosokkal." - ugyan miért nem?

    "Teljesen más trend alapján készülnek." - no, de miért? Az almás telefonok vevői kisebb kezűek? Vagy az Android-os telefonok vásárlói számára nincs az a nagy és nehéz telefon, amit meg ne vennének? Komolyan érdekel, hogy te most milyen "trendról" is beszélsz?

    "van egy mini, 2 normál, és egy nagy méretű telefon."
    Igen, ezt nevezik választéknak. Nem azt, hogy 6,4" és 6,8" között árulok telefonokat ...
    FYI: almánál ez éppen most (2021-ben): 5,4" → 6,7", és a kicsiből sincs kispórolva pl. a vezetékmentes töltés.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz DS39 #138 üzenetére

    " ... az androidos gyártók kínai/ázsiai igényeket szolgálnak ki (merthogy ők maguk is azok, kivéve Google)." - ööö, igen, de azért szép summát tesznek zsebre az EU-s vagy éppen a világ többi táján eladott készülékek után is. Vagyis - még ha kis százalékban is, de - meg kellene jelenjenek az "elfogadható" méretű készülékek is a kínai gyártók palettáján is. Kínzó kérdés: a japánok nem a "tepsi lover" kategóriába tartoznak? Nálunk érdekes módon azért időről-időre felüti a fejét egy-egy belpiacos - a mai szemmel nézve - mini készülék. Érthetetlen.
    A Google-t hagyjuk! Sz@rnak ők mindenre és mindenkire (ja, nem az LMTBQ-ra és a PC-ségre nagyon odafigyelnek :((( )

    " ... hozzászoksz a tepsihez."
    Tényleg ez van. Az eladási statisztikák viszont sajnos azt nem mutatják, hogy mennyi az olyan elégedett vásárló, mint pl. elfelejtette.

    Én is, - legfőképp ha nem lesz más - kénytelen kelletlen beállok majd a sorba, és javítom a statisztikát. Más kérdés, hogy mindezt egy 4+ éves készülék lecserélésével, miközben, ha lett volna már korábban számomra tetsző készülék, minden bizonnyal legalább 1× már cseréltem volna ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Essentials #143 üzenetére

    " ... inkább techológiai. Meg tudnák csinálni ... "
    Szerintem meg nem. Ezek a mai csúcs droid-os / Snapdragon SoC-ok ku*vára melegszenek. Én spec. pont ezért nem vágynék erre. Egy "kis" telefonba egyébként is overkill. Olyanon senki nem akar játszani (aki akar, az vesz nagyot v. gamer mobil-t). Nekem egyetlen elvárásom van SoC, ill. rendszer szinten: legyen gördülékeny, "pattogós". Ehhez pedig már nagyon régóta nem kell csúcs vas...
    Magas képfrissítés. Még nem volt hozzá szerencsém, de úgy képzelem el, mint egy kapudrogot. Rohadtul lehet nélküle élni, de ha egyszer megláttad, akkor mindig többet, nagyobbat akarsz (ezzel aztán nő a fogyasztás → nagyobb akksi)
    Hatalmas akksi: ha nincs benne "mindent vivő" SoC és xxx Mhz-es kijelző, akkor a kisebb akksi is elég (ja, azért emlékezzünk vissza, hogy a Sony Compact telefonjai azért elég szépen muzsikáltak az üzemidő tekintetében (is)).
    Vízállóság: onnantól kezdve, hogy semmi garancia nincs rá, én marhaságnak / feleslegesnek tartom, de ez szvsz. megint nem egy megugorhatatlan kérdés (csak azért mert valami kicsi).

    " ... komolyabb mérnöki munka ... "
    Én inkább itt látom a dolgot. Ahogy szokták mondani nagy kufferbe testbe könnyű pakolni :D

    A másik gond - ahogy fentebb írtam - hogy kényszeresen mindenki (ugye Te is) csúcs SoC-ba gondolkozik. Kell a francnak. Aki ilyen méretű mobilt keres - én biztos vagyok benne - nem fog játszani (max. ilyen kis pitty-putty game-ekkel). Szóval még 1×: csúcs SoC nem kell. Nem kell csillió kamera se (kettő, nagyon max. három). Ami kell: jó anyagminőség, wifi 6, nfc, bt. 5.2, vezetékmentes töltés, szép (nem feltétlen OLED :U ) kijelző, gyors ujjlenyomat olvasó (vagyis ne a képernyő alatt legyen). Remélem nem hagytam kis semmit.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Sinesol #151 üzenetére

    "A japanok imádjàk a tepsiket..."
    Lehet, mégis több belső piacra szánt kis készülékük van.

Új hozzászólás Aktív témák