Hirdetés

2018. november 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szép kis történet, sajnos az ingatlanvásárlás pontosan olyan kis hazánkban, mint a használtautó-vásárlás.
(Szinte) mindenki túlértékeli a saját (vagy eladandó) ingatlanát, és egészen elképesztő szintű dolgokat is letagadnak, elhallgatnak. A vásárló meg orosz rulettben érzi magát minden egyes alkalommal...

Két éve az anyós házát árultuk és néztünk helyette kisebbet a környéken, hát kész Benny Hill show volt. Három lakásossá alakított lakóház 8 négyzetméteres kertrésszel árulva úgy, hogy a vékony gipszkarton falakat húztak a lakásrészek között. Kitűnő állapotúnak leírt házak úgy, hogy az amúgy gyatra minőségű fotókon is látszott, hogy penészes a fal. Huszonmilliós árak félkésznek beállított, valójában éppen elkezdett (falak állnak, tető még nincs) kis kuckóért.

Sajnos az agglomeráció is olyan, hogy brutális árak vannak, ha meg messzebb költözöl, akkor a bejárás nyűgjét veszed magadra. Plusz sokszor olyan "zseniális" lakóparkokat húznak fel Budapest környékén, ahol a messziről jött ember csak ámuldozik milyen álomhelyre kerülnek - csak azt már az eladásnál nem kötik az orrodra (a helyiek persze tudják), hogy 15 éve még szeméttelep volt a helyén, amire ráhúztak némi földet. Aztán ha a ház alapja nem kellően megerősített, jön a meglepetés, hogy itt bizony mozog a föld...

Gratula az új házhoz, kitartást a kertes házzal járó napi nyűgökért (egy ház sosincs kész, mindig van/lesz mit csinálni, nekem a mai tervem a tető alját (ragalját) lefesteni :DDD ), és kudos a bátorságért, amit a helyzetben tanúsítottál. ;)

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#2) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

Érzelmi hullámvasút volt olvasni, de örülök, hogy jó vége lett. Hihetetlen magasak az árak és rosszak az ingatlanok Pesten.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#3) Victoryus válasza Cucuska2 (#2) üzenetére

Victoryus
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Grat! Nem csak pesten borzalmasak az ingatlanok, Békéscsabán is. Sok sz@rt árulnak arany áron. Most mindenki az ingatlanon akar nyerni, de úgy is ki fog pukkadni ez a lufi pár éven belül, és megint bezuhannak az árak. Most irreálisan magasak, itt vidéken is. Igazi kereslet meg nincs irántuk, hiszen innen mindenki elmegy aki teheti.
Szokásos, persze hogy tégla..vályog tégla. Mé, há' az is tégla há' nem?

(#4) 7

7
(PH! addikt)

Szorítok, majd kérünk friss infókat is, ahogy születnek a tapasztalatok. :)

(#5) Bird válasza Victoryus (#3) üzenetére

Bird
(PH! addikt)

A fantasztikus CSOK pl. a 2xre emelte a hasznalt panellakasok arat itt delvideken. Ami 2011ben 8milliot ert, ma 16millioert menne el pillanatok alatt. Mukodok itt is a monetaris politika....

[ Szerkesztve ]

A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.

(#6) bitpork

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Ha pakolás van szólj, megyek - a tehénbe sok minden belefér! Meg majd kell egy házavató is amit összeköthetünk egy kis melóval ;)

#eci ~~~ secundarium verecundiam

(#7) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mióta voltatok bent, hogy 30 nap a felmondás? Ha legalább 1 évet voltatok bent, akkor 90 nap a felmondás.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#8) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)
LOGOUT blog

LTP-t lehet felhasználni a felújítására?
Mert akkor a nagyobb beruházásokra lehetne félretenni 4 évente.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#9) blackrulz

blackrulz
(PH! nagyúr)

Az durva... Mi vagy másfél évet néztünk amire találtunk ertelmeset, egy hónap alatt ez azért nem semmi.

A legnagyobb baj valóban az, hogy iszonyat tákolás van a piacon, és mindenki egekig magasztalja a szemetet. Az új epitesuek meg... Amikor a műszaki dokumentáció végén ott van a záradék, hogy tájékoztató jellegű dokumentum, eltérhet tőle ahogy akar tájékoztatás nélkül az azért mindent elmond. Aztán más nyílászáró, kazán, burkolat kerül be.

Azért amikor 30-40 milla között is olyan van piacon amibe 10-et alsó hangon kell bele locsolni, és nem a luxus miatt, hanem a szigetelés, tető, fűtés, etc vonalon...

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#10) Aweriot válasza total90 (#7) üzenetére

Aweriot
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Elvileg....

Az íráshoz:

Gratula, örülök a happyendnek :)

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#11) cinemazealot

cinemazealot
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Kiírnám magamból a körülmények keltette gondolataimat, de annak csak a politika topic-ban volna helye. Így inkább csak gratulálok a fogáshoz! :)

(#12) snecy20 válasza cinemazealot (#11) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Az emberi igénytelenség nem politikafüggő. :B

Mit mond a random 60Hz V-Sync huszár? HD 7850 mindenhová elég! ;Đ

(#13) UnA válasza Bird (#5) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Ami 2011ben 8milliot ert, ma 16millioert menne el pillanatok alatt."

Én csak Szegeden ismerem a helyzetet, de ebben az emelkedésben kb. csak 10% lehet a CSOK, a többi egyszerűen a bedőlt ingatlanpiac visszakapaszkodása volt.

(#14) joysefke

joysefke
(PH! kedvence)

Ha valaki nem ért valamilyen jószághoz, akkor ritkán jó ötlet olyat venni, aminek van valamilyen extrém tulajdonsága. "Zártkerti besorolás, gazdasági épület besorolás" ---> ez egyértelműen az. "A fűtés egyelőre kályha + elektromos kisegítés" ----> ez is az. A 30nm-es szintek szintén ide tartoznak.

A probléma velük az, hogy ezek a tulajdonságok nagyon megnehezíthetnek egy értékesítést, különösen akkor ha esetleg az eddig 0%-közeli alapkamattal megtámogatott ingatlan-lufi kicsit lecsendesül.

(#15) kenwood

kenwood
(PH! addikt)

eleg rossz otlet lenne a 2018-as arakon ingatlant vasarolni.
Az a kategoria,amit en nezegettem, 5-6 ev alatt boven 100% feletti arnovekedest produkalt.
lassan 10 ev eltelt a valsag kezdete ota,erdemes megvarni a kovetkezot,es akkor vasaroli,amikor ereszt kicsit a lufi.
lehet,h amit ma megveszel 30-ert, 2-3 ev mulva 20 ala esik.

[ Szerkesztve ]

(#16) kenwood

kenwood
(PH! addikt)

nem lakoingatlanok kapcsan nekem az alabbi gondjaim szoktak lenni :

- nincs normalis internet,csak valami helyi ero ad 10 megabitet hav tizezerert
- egy pentek esti sorozesbol hazajutni kb. eselytelen.
- pesti haverok evente 1x jonnek el vendegsegbe.
- ha koltozni szeretnel, a vevok 80 szazaleka kiesik,mert hitelt nem fognak kapni ra
- Ha nincs sok szomszed, haz az utcaban (mar ha van utca), akkor az elso nyaralas alatt elviszik meg a nyilaszarokat is a betorok.

persze csereben hazad,kerted van annyiert,amennyiert 20-25 m2 garzont sem kapsz budan.

[ Szerkesztve ]

(#17) snecy20 válasza kenwood (#16) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Én nyár közepén költöztem le Budapestről Vas megye egy picinyke falujába, legnagyobb megdöbbenésemre a kis helyi erő ad fényévekkel versenyképesebb internetet, mint a nagy Telekom.

(#18) kenwood válasza snecy20 (#17) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

ha kulteruleti az ingatlan, akkor nagy mazlid van, nem jellemzo.

meg ugye nekem a jo net igazan nem is x szaz megabtitet jelent,hanem azt, hogy online jatekban soha nem lagolok,dc-zek,es evente max 1-2 ora(osszesen) az idoszak,amikor egyaltalan nincs net.

[ Szerkesztve ]

(#19) snecy20 válasza kenwood (#18) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Ez a része már trükkösebb. :)
A sebesség meg a ping az rendben van itteni viszonylatban, de viharosabb időben, vagy egyáltalán nagyobb esős időben a szolgáltató talán óvintézkedésból, de lekapcsolja. Illetve áramszünetek után is marha lassan ébred fel a router. 100/10-es net ez egyébként kb. 50 csatornával 3900ft-ért, szóval alapvetően nincs nagy gondom vele, bár az elmúlt 2 hónapban voltak cikisebb helyzetek, mert egy pesti cégnek is dolgozom távmunkában, az internet rendelkezésre állása még a fontosnál is fontosabb lenne. Terveznek a faluban is az áramelosztónál kapacitásbővítést, így nem lesznek pillanatnyi áramszünetek akkor, ha valamelyik gazda rátolja a hálózatra a kilówattos nagyfogyasztóját. :D

(#20) Kalandor

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Cifu
Gratula az új házhoz, (...) és kudos a bátorságért, amit a helyzetben tanúsítottál. ;)
Köszi, de ez nem volt semmiféle bátorság, ez kényszer volt.

Victoryus
úgy is ki fog pukkadni ez a lufi pár éven belül, és megint bezuhannak az árak
A fővárosban és környékén az emelkedés leállhat, de visszaesni szerintem nem fognak az árak már a III. vh-ig.

bitpork
Köszi, csak ide kisteher kell majd, utána meg majd utánfutó :D

total90
Mióta voltatok bent, hogy 30 nap a felmondás? Ha legalább 1 évet voltatok bent, akkor 90 nap a felmondás.
A szerződésben 30 nap volt.

D1Rect
LTP-t lehet felhasználni a felújítására?
Ez jelenleg gazdasági épület, így nem hiszem, de megpróbáljuk átminősíttetni. Az ügyvéd szerint ez nem lesz egyszerű, de legalább közig határon belül van, ez is valami.

joysefke
Nem önszántamból vettem meg ezt, erről szólt az egész írás.

snecy20
legnagyobb megdöbbenésemre a kis helyi erő ad fényévekkel versenyképesebb internetet, mint a nagy Telekom.
Itt Digi húzott ki optikát pár hónapja, az oszlop a ház előtt, már kértem a bekötést.

[ Szerkesztve ]

(#21) bitpork válasza Kalandor (#20) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Horog van, bérlünk egy futót, 3500kg-t vontathatok és a kocsiba lehajtott ülésekkel paraszthajszál híjján két köbméter nagyságban belefér majd 600kg. ;) Ráadásul quattro uh a hegyet arczon röhögi. Igaz nem tudok futóval tolatni...

(#22) fant0mi válasza Kalandor (#20) üzenetére

fant0mi
(őstag)

Oooh... tenyleg kiraly volt a kecotok!
De majd milyen kiraly lesz az uj videki is, var ratok csomo melo vele, de meg fogja erni.

(#23) föccer válasza D1Rect (#8) üzenetére

föccer
(PH! nagyúr)

Elvileg lehet, de szívás van vele, macerás. Gyakorlatilag 10k pontosan előre meg kell adni a leadandó számlák össz értékét, elő kell finanszírozni az egész munkát. Én is törtem rajta a fejem, hogy kipörgetem a fajújításra, de inkább bent tarto még egy évig és megy bele előtörlesztésbe, és szereztem pénzt a felújításra. Nem egészen 5%-ra jött ki nekem is, teljesen baráti.

üdv, föccer

(#24) finest

finest
(PH! addikt)

Minden jó, ha a vége jó. Sok boldogságot az új életetekhez.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) icemad

icemad
(PH! addikt)

Én egy hónapja vettem Heerlenben 90000 euróért házat. 3 szint, szintenként 60 nm. Első és hátsó kert, első emeleten padlófűtés, 3 hálószoba, 2 terasz, fürdőszoba, 2 wc, 2 nappali, baszott nagy konyha, plussz mosókonyha és műhely a hátsó kertben. Csak festeni kellett. Ennyiért otthon vehettem volna egy szarrakást valahol Pest mellett... Külföld nem játszott?

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#26) Kalandor válasza icemad (#25) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Én egy hónapja vettem Heerlenben 90000 euróért házat.
Az nagyon olcsó, még ha Heerlen nem is egy Las Vegas, én a paramétereiddel az árad közelében se találtam ingatlant itt.

[ Szerkesztve ]

(#27) total90 válasza Kalandor (#20) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A törvénykönyvbe 90 nap szerepel. Szarrá büntetnék már csak azért, mert kénye kedvére átírta...

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#28) Ringman válasza blackrulz (#9) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

Az új epitesuek meg... Amikor a műszaki dokumentáció végén ott van a záradék, hogy tájékoztató jellegű dokumentum, eltérhet tőle ahogy akar tájékoztatás nélkül az azért mindent elmond. Aztán más nyílászáró, kazán, burkolat kerül be.

ezt szerintem nagyon nem is lehet máshogy csinálni, kivéve ha addig nem adják el a lakásokat, míg kb készen nem lesznek. csak úgy még drágábbak lennének, mert több lenne a banki hitel.

ha a műszaki tartalom le van fixálva (ami a fontosabb paraméterekre amúgy is kötelező a tervezés során) akkor nagy baj nem lehet.
persze itt sem mindegy, hogy engterv alapján adnak el lakásokat vagy kiviteli tervek alapján, főleg hogy az engterv sokszor össze van csapva, szinte mindig a beruházó miatt - egyszerűen nem ad rá időt hogy rendesen ki legyenek dolgozva a tervek, aztán kiviteli tervben kell helyrehozni elég sok mindent.

---
bp-en (de írhatnám szinte egész Magyarországot is) meg elég horror a használt lakások állapota, függetlenül attól hogy mikor épült a ház.

multifunkciós agárstadion épül

(#29) icemad válasza Kalandor (#26) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

10000 eurót engedtek az eladók, mert éppen válnak és gyorsan kellett nekik a pénz. Meg ugye 90000 csak a vételár volt... Kb 7500 volt a papírmunka. (azt inkább hagyjuk mennyit kell majd a banknak visszafizetni... :DDD
) Meg rengeteg utánajárás, intézkedés, banki hitel, stb. De gondolom ez otthon is így van. Heerlen nem Las Vegas, de nagyon szép város, eléggé nagy is, közel van a német és belga határ, van rengeteg munkalehetőség, a fiaim tudnak normális körülmények között tanulni és sportolni. Én nagyon megszerettem. Mondjuk Miskolc Avasról sikerült idáig jutnunk...
Az ingatlanos baromi jó fej volt egyébként. Egy csomó infót összeszedett a környék múltjáról, egy magyar építész tervezte meg az egész környéket.

De nem akarok offolni. Ha érdekel a történet, akkor írok privátban...

[ Szerkesztve ]

(#30) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

szuterénekről azt kell tudni, h leginkáb ne...:) sok mindentől függ, h mit lehet belőlük kihozni, de ha gondos, azt nagyon sokba kerül megcsinálni, h ne legyen vizes, mindent meg lehet oldani, ár kérdése
legnagyobb kérdés ezeknél első körben, h lakásként van-e jegyezve, vagy elkülönített közös tulajdonként, utóbbira ha jól tudom hitelt sem adnak, árban is sokkal kevesebbet ér - pl külön címe sincs, levelezést is trükkel lehet megoldani -
környéktől függően pedig elég zombis lehet, de van amelyikben van fantázia

a gipszkartonnal magában nincs semmi baj, én az egész lakásban azt használtam, nem azért h vizes falat takarjak ki, egxszerűbb, tisztább vele dolgozni, mint vakolni, és ha korrektül megvan csinálva, a végeredményen nem látszik h karton
ha a szomszéd lakás vizes, vizes lesz a másik is, olyan nincs h leszigeteli teljesen a vizet, fűtés kell és páramentesítő, vizesedés okának megszüntetetése, én egy nagyon lepukkant fsz-i lakást vettem tavaly, fürdő konkrétan szét volt rohadva, ma már a vizesedésnek nyoma sincs sehol, az okokat megszüntettem, falakat kiszárítottam, megfelelő szellőztető rendszer kiépítve, biztonság kedvéért páramentesítő készüléknek is tervezhe hely
budai oldalt nem ismerem, ez 9. ker és jó rész, lehet eladom, ahogy néztem nem is szemtelen árat kérnék érte, minden új kis túlzással, kivéve a statikai falak ( :
viszont ha még nem 100% a szerződés, 10. ker nagyon jó részén tudok egy 60-65nm körüli lakást 23m-ért, ismerem a tulajt, teljesen korrekt, lakás teljesen felújítandó, tartozik hozzá egy 30nm körüli pincegarázs és 50-60nm hátsó kert, ez egy 3 szintes ház, alul a pince garázsokkal, nagyonmagas' földszint és az első emelet, az előbbi az eladó, teljesen független a felette levő lakástól, új gázkazán az árban, vmelyik ariston ha jól rémlik, én választottam, kémény megfelelően bélelve újan, villannyal nem lesz gond, a tulaj villanyszerelő:) úgy számoltam igényektől függően 5-10m ft amit rá kell költeni, persze lehet ez sokkal kevesebb is, ha az a cél h egyelőre lakható legyen, természetesen papíron is lakás és minden közművel ellátott, már ha minden igaz papíron is elválaszották a felettő levő szinttől, gyakorlatilag egy 2 lakásos mini társasház, a kert is független a másiktól
sok szép nagy ablak, nagyon világos, nagyon jó kis lakást lehetne összehozni belőle, engem nem vonzott, mert túl messze van a dunától ( : és túl nyugis, de aki szereti a kertes házakat annak nagyon jó, környező házak is rendben vannak, kertek is, nagyon szép növényeket láttam aközvetlen szomszédoknál és a környéken is, ha érdekel privátban megadom a tulaj számát
kisméretű téglából készült épület, 40cm-es statikai falak , vasbeton födémek, víz sehol, 30-40 éves házikó, pincegarázs mellett ház mellett két autónak is kényelmes kocsibeálló hely, a főbejárat lehet utca felöl is, jelenleg hátul van - pontosbban mindkét helyen lehet -

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#31) cinemazealot

cinemazealot
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Nocsak, pont az imént jelent meg egy cikk arról, hogy a budapesti ingatlanárak milyen viszonyban vannak a régió és az EU egyéb fővárosainak ingatlanáraival. Talán idevág.

(#32) blackrulz válasza Ringman (#28) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Pont hogy semmilyen garanciát nem adnak sehol semmire. Se a kazán típusára, se technológiára, se semmire. Se. Műszaki tartalomra se. Akikkel összehozott minket a sors egyik sem, pedig kettőnél többet láttunk meg beszéltünk velük, ismerősi körben volt 10+év pereskedés is ilyenek miatt.

Mondtuk, hogy ügyvéd "belenyulna" a sajtfecnibe amit szerződésnek hívnak, a hirdetés, a műszaki tartalom, a "kész" tervek, és a levelezés 5 különböző alapteruletrol szólnak, 130nm 4 szoba és 101 nm 1+3 között minden is itt van előttünk. Persze a szerződés és musztartalalom nem módosítható, és csak mindig kiderül, hogy bár jogilag a 8nm szoba az fél szoba, de ők "a köznyelv szerint használják a szoba megnevezést", és persze 101 lesz az alapterület... Talán a 4. Vállalkozó után mondtam hogy felejtsük el egymást...

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#33) Ringman válasza blackrulz (#32) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

Persze a szerződés és musztartalalom nem módosítható

akkor ott is kell hagyni őket, jól tettétek.

mikor kb ~12 éve majdnem vettünk egy újépítésű lakást, akkor sem akartak kiviteli tervdokumentációt mutatni, meg azt sem elárulni, hogy ugyan milyen hőátbocsátási tényezője lesz a nyílászáróknak.
meg ha egyedi burkolatot akarunk, akkor át kell terveztetni (ok, rendben), 2. nem tudják garantálni (!) hogy tényleg az épül be - ez külön kérésre elég wtf.

Műszaki tartalomra se
az elég érdekes, mert a tervekben ezt elő kell írni. vö. 275/2013. (VII. 16.) kr, 191/2009. (IX. 15.) kr, stb.
feltételezem erre volt hivatkozás a szerződésben - pl. a kiviteli terveknek megfelelő paraméterekkel készül el az épület - persze ha hamarabb adják el a lakást, mint ahogy a terveket elkészítik az más helyzet - ekkor csak a jogszabályi minimumra lehet számítani, mint elvárt műszaki teljesítmény.

szerk:
nyilván ez csak a mérhető dolgoknál játszik, egy homlokzatgeometriánál vagy belső elrendezésnél kevésbé, ill. szélsőséges esetben semennyire.

---
az is megérne egy misét, hogy az ingatlanos miért keres többet 1 lakáson, mint a teljes tervezési díj 1 lakásra vetített értéke, főleg a 21. században.

[ Szerkesztve ]

multifunkciós agárstadion épül

(#34) Chaser válasza blackrulz (#32) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

én direkt régi építésűt kerestem, amit nulláról úgy építek jóvá ahogy akarok:) pontosabban menet közben azért kiderült, nem minden úgy lesz ahogy akarom, vannak tényezők amik beleszólhatnak, pl az említett vizesedés, h esélye sem legyen, vannak falak amiket szabadon állónak kell hagyni, vannak falak amiknél ytonggal elő kell falazni, vannak részek ahol nagyon szűkös a hely de jó lenne hangszigetelés, volt egy nagy 27nm felület aminél kiderült jó lenne hő/hangszigetelés, mert a szomszédtól lapjára rakott kisméretű tégla választ el, ami az egyik szakaszon konyha miatt szét is van vésve teljesen, és még egy standard beszélgetés is áthallik ( : de megfelelő technológiai ismeretekkel ez is megoldható, megoldottam, nem volt olcsó...:) alsó födém volt nagy kihívás, kohósalak és fa gerendák boltíves tartó födémen, de azt is megoldottam, a 2-3nm fürdő pedig magában annyi energiát elvitt mint majdnem a lakás többi része ( : de rendben van vízvédelem terén, hő/hangszigetelésben, funkcióban, esztétikában, mivel én nem vagyok szakember, a függők, derékszögek is megvannak ((( :
erről jut eszembe, haller környékén valahol egyik ismerősnél a csodás új építésűben lakáson belüli válaszfalakon áthallatszik minden, vagy nem is raktak gyapotot a karton falak közé, vagy a leghitványabbat rakták ami nem szigetel semmit, a kimondottan hangszigetelő nagy testsűrűségű gyapotok drágák és kapni is alig lehet, na az jó móka volt mire be tudtam szerezni a két féle spéci gyapotot 27nm-hez, itt, a hatalmas pesti faluban
én ha eladnám garanciát nem adnék, klímára, redőnyre van, többit pedig meg lehet nézni személyesen, a felújítást pedig végig dokumentáltam, felhasznált anyagokhoz is ott vannak a számlák, sztem ez többet ér mint egy garpapír ebben az esetben:)
nem egyszerű ez, a szakik bére nagyon felment, emiatt is sokat drágultak az ingatlanok - és sajnos legtöbbjük kontár, eleget el kellett zavarnom mikor azt mondtam elég, csinálok én mindent, ha nem sikerül elsőre valami sikerül másodikra, de normálisan meg lesz csinálva, és nem tömöm a kontárok zsebét sem, meg nem fogok utánuk javítgatni, ha már ott kell állnom valaki mögött, annyi erővel csinálhatom én is -

szerk:
Ringman
azért keresnek többet, mert az emberek nagy része lusta, buta, tisztelet a kivételnek, nem tud tárgyalni, stbstb, vagy csak nincs ideje, én is ezzel akarok foglalkozni, de a saját feltételeimmel, ha valami zűrös közlöm a vevővel, azzal együtt mennyibe kerül megoldani - sajnos az ingatlanosok nagy része szimplán retardált, egy alaprajzot nem tudnak készíteni, technológiákról semmit nem tudnak, felmérettem az enyémet egy elit réteggel foglalkozónak, pontosabban mondtam egy árat és megkértem nézzen szét mennyire reális, fele dologról lövése nem volt ( :, - és ő még valamennyire értett is hozzá -, sokrétű tudás kell ehhez, valamikor egy szuterént néztem és az azt bemutató ingatlanos gyorsan adott is egy állás ajánlatot, mikor felsoroltam neki mért is éri ez a hirdetett ár felét ( : azóta kb 100. érdeklődő megvette, ott van alattam, tulaj már kb beleőszült, nyilván rájött a fele is sok lett volna érte:d

[ Szerkesztve ]

(#35) Medocsabi

Medocsabi
(őstag)

Pesten már inkább groteszknek mondanám az ingatlanárakat.
Egy tetves 40 négynzetméteres panel többe kerül mint mondjuk Cegléden egy 2 szintes családi ház kerttel. Feleségem,és Én is valahol a magyar átlag közelében keresünk, mégis az albérlet miatt szinte hónapról hónapra élünk, fundamentánk ugyan van, de ablakon kidobott pénz, abból ugyan soha nem fogunk lakást venni.
Önkormányzati lakást el lehet felejteni, fecskelakáshoz idősek vagyunk, (+rosseb akar 8 évig 30nm-en lakni) szociális alapú lakáshoz meg csórónak, és/vagy kissegséginek kell lenni sok gyerekkel. (aki ezt rasszistának véli, az nyugodtan olvasson utána, sajnos a jelentkezés alapfeltétele, hogy az egy háztartásban élők ne keressenek többet a minimál bérnél) értsd: egy 6 gyerekes egyedül élő munkanélküli(munkekerülő) sokkal hamarabb kap lakást, amit persze jól lelaknak, és a legtöbb esetben nem is fizetnek rendesen. Ez van, de építsenek még több társasházat, amit arabok meg kínaiak megvehetnek, aztán kiadhatnak. Hisz' ettől lendül fel a gazdaság....

Ami nem öl meg az megerősít.Kivéve a Medve.... ...A Medve az megöl!

(#36) Chaser válasza Medocsabi (#35) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

az a nagy helyzet van, h akik nem mentek külföldre, azok nagy része jön a pesti faluba, egyre nagyobb szakadék van vidék és a nagy falu között, kecskeméten éltem sokat, megyeszékhely, nem is kicsi, kb 100-110e lakos, és a különbség teúúúúúúúristen, mitnha egy másik országban lennék...van normális tömegközlekedés - igen, nekem normális, kméten sok busz félóránként járt, városnak töredékét fedték le a járatok, itt meg? metró, villamos, buszok, éjszaka is, nem ám este 9-10-kor megáll az élet, jól működő bkv app -, vannak munkahelyek, aki itt nem talál munkát az nem akar dolgozni, van látnivaló bármerre megy az ember, szórakozási lehetőségek, zöldfelületek, duna part, kínai, arab, roma, afroamerikai? oly mind1, pont olyan átlagos és elfogadott mint egy magyar..punk, rocker, akárki? az is elfogadott, boltok, üzletek, éjjelnappalik, látnivaló meg tényleg rengeteg, elég sűrűn ámerikainak' néznek a hostessek ( : pedig csak pont úgy bámulom a látványosságokat mint a turisták:) a házban ahol lakom pl most laknak kínaiak, és nemrég talán ukrán/szerb srác jött, 19 lakás van, pont úgy megférnek a pesti öregasszonyok mellett ahogy én is ( :
egyébként tavaly még értelmesebb árak voltak, 3 hónap kellett így is hozzá mire levadásztam a lakást, 1-2 héttel később már abból a pénzből ami erre volt, nem tudtam volna venni

(#37) kenwood válasza Medocsabi (#35) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

Neked legalabb van feleseged.
Most kepzeld el azt,aki netto 150-180bol szeretne egyedul megelni pesten ...
Ha mazlija van, 150 korul megvan a lakas berlete+ rezsi. egy garzon valami putriban.
Ha 40-50 bol ki tudja hozni a kajat, akkoris mar a fizetes napjan minuszban van.
Anelkul, hogy vett volna egy zoknit,egy bkk berletet, vagy egy mozijegyet.

Olyan dolgokat,hogy szorakozas, telikabat, uj mosogep,huto inkabb ne is emlitsunk.

(#38) icemad válasza kenwood (#37) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Na pont ezért nem értem miért kínlódik valaki otthon. Szarert hugyért dolgozik reggeltől estig, és talán tud venni egy mirelit pizzát hó végén... Ennek mi értelme?

(#39) UnA válasza icemad (#38) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Talán mégsem mindenki így él - erre nem gondoltál? ;)

(#40) bitpork válasza UnA (#39) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

De a többség igen :((

(#41) icemad válasza UnA (#39) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Talán nem... De ismerősi körben nem tudok ellenpéldát mondani.

(#42) UnA válasza icemad (#41) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Arra már rég nem szoktam sokat adni, amit ezeknek az embereknek a többsége beszél, hanem ránézek a holmikra, amikkel megjelenik. És valahogy úgy érzem, hogy nem mondanak igazat.

(#43) orion1025

orion1025
(őstag)

Szomorúan olvastam a bejegyzésed, mert tavaly nekem az év eleje indult hasonlóan kellemesen, igaz nem albérletes sztori van mögötte. Munkám miatt látom az ingatlanos helyzet alakulását, és borzasztó ami megy, rengeteg embert adósságba és nyomorba dönt, ha egy saját kis zugot szeretne. Én itt élek a nyugati határ tövében, de ennek a "közelségnek" ára van, nem is kicsi... A mai napig nem értem, hogy emberek itt miből vesznek ennyi ingatlant, meg építtetnek nem kis viskókat, ennyire nem élhet mindenki jó módban, hogy horribilis hiteleket tudjanak felvenni, és mégis dübörögnek az új építésű lakások/házak is. Ha közelebb laknék Hozzád, nagyon szívesen segítenék így ismeretlenül is a birodalmad pofozgatásán.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#44) blackrulz válasza icemad (#38) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

És így elhallgatod a tutit, az infót??? Hol kell kínlódni minimálbéren, hogy jusson közepes albira, karjára, kokainra, örömlányokra? Kolbászra???

Pest volt a fájó pont, tehát azt mondod Bécsben minimálbéren már luxusprostizhatok? Vagy azért ha ez kell, akkor London raktárházban dolgozó tejben vajban forgatott mesevilágáig kell mennem? Kenwood szerint pest, tehát nem a vidéki romantika a téma, mond már meg pls melyik belvárosban dorbézol egész hónapban a minimálbéres?

[ Szerkesztve ]

(#45) icemad válasza blackrulz (#44) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Mit hallgatok el? Szívesen elmondom a történetem neked vagy bárki másnak. Bár ha neked a kokain és a luxusprostik az életcél, akkor inkább maradj otthon. Szutyokból van itt is elég... Nekem nem a minimálbér az életcél...

(#46) blackrulz válasza icemad (#45) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Nana mostmár meséld el kérlek. Van egy állítás, hogy pesten nem sok a minimál bér. Erre jön a menő szöveg, hogy ezért nem kell otthon a szarért dolgozni.

A kérdés csak mert nem ment át: melyik nyugati fővárosban tudsz egyedül, minimálbérrel jobban megélni mint pesten? Te mondtad hogy lehet, csak nem írtad le, hogy Bécs, vagy Berlin vagy Amszterdam, vagy hol van ez a mesés hely. Mert én se mondhatom érvként, hogy drága pest? Már hogy lenne az, amikor miskolci cigánysoron olcsó a lakás a 10.en...

Te kezdted a témát, akkor állj bele és ne a német Debrecen, vagy az angol Hatvan legyen a mondás, mert a főváros volt a téma és a minimál bér. Hallgatunk.

Jah a te példád pont annyira releváns mint az enyém, szóval skippeljük, maradjunk a számoknál meg helyeknél.

[ Szerkesztve ]

(#47) Chaser válasza kenwood (#37) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

mi házunkban két lakásról tudok, egyik 90-95e+rezsi, másik 70e+rezsi - utóbbi ajándék, első sem drága, sőt, de ki lehet fogni -, 9. ker, jó rész, már parkosított 250nm belső kert, 19 lakás, benn a parkban:) nem mondod meg h gyakorlatilag a belváros szélén vagy, üllői út 20-30m-re
oké, az enyém 150e + rezsi lenne ( :

(#48) icemad válasza blackrulz (#46) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

A Tecline cégnél dolgozok 4 éve. (neten fent vannak, keress rá) Egy elektrotechnikus 1800 euró nettót kap munkabérként heti 40 normál munkaórára. Ehhez jön 6.5 euró kajapénz és 1 euró szerszámpénz minden ledolgozott nap után. A szállás és a munkahely közötti utazást a cég fizeti, 0.19 euró/km. A szállást a cég fizeti. Természetesen van túlóra bónusz 50%, szombat 50%,vasárnap és ünnepnap 100%, és van éjszakás bónusz is, de az változó. Ez havi szinten kb. 2200-2300 euró nettó. (160 munkaórával számolva) Havi szinten a kaja kb. 200 euró, 300, ha iszol és cigizel is. A kurvák 50 eurótól kezdődnek. Kokaint nem tudom. Coffee shopban 8 eurónál kezdődik a normális fű. A munkahely változó Hollandia területén, ezért nem írtam várost. Dolgoztam Weert-től kezdve Amszterdamon át Middenmeerig. Több ilyen céget is tudok, Inaxtion, De Graaf.
Sógorom pl. kamion mosóban dolgozik Geleenben. Nyelvet nem beszél, jogsija nincs, 8 általánossal, de megkeres 350-400 eurót hetente... Oda is van felvétel. Akit érdekel írjon privát üzenetet...

(#49) x_o_n válasza icemad (#48) üzenetére

x_o_n
(PH! kedvence)

Nagyon nem jó a hasonlat.

Eladó 3 db BMW Ice Watch Vadonat Új ,bontatlan kronométeres karóra ár alatt

(#50) blackrulz válasza icemad (#48) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Akkor most melyik fővárosban kapsz középkategóriás albit minimálbérből? Mert furán töröd a magyart, és ahogy látom már elég nehezen is érted.. ;]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.