Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz elfelejtette #33 üzenetére

    Ez a kérdés azért ennél sokkal komplexebb. Nem feltétlenül erőszakkal kell a tiszteletet kivívni illetve nem csak azt kell és lehet tisztelni aki erősebb, nagyobb...

    Első lépésként mondjuk a szülőknek kéne felvenni a kesztyűt és ha már gyereket vállalt, akkor nem mástól várni hogy nevelje. Főleg most, amikor csillió meg egy egyszerű utat választanak, ott a tv, az xbox, a telefon, mehet a yt a tiktok az insta, a fortnite, meg társai, aztán csodálkozás van hogy a mindenhonnan összeszedett viselkedésformákat utánozza, csak az meg nem igazán kompatiblis pl az iskolai elvárásokkal. Arról nem beszélve hogy nyilván az otthonról hozott mintákat is szivacsként szívja magába...

    Én egész életemben alig kaptam pofont apámtól. Talán kettőig jutottam. Vastagon megérdemeltem mindkettőt, és ha nem tőle hát mástól kaptam volna valszeg kamatostól. Nem tudok azonosulni azzal a nézettel hogy a gyereket sose lehet megütni, de egy normálisan nevelt gyerek akivel foglalkoznak nem szorul rá arra hogy a tanár verje.

    Szerintem. Aztán meg bármi is lehet ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Somatom #72 üzenetére

    Mé ha nem ver a tanárod 1900 lőszerrel ülsz fent vagy most ez hogy jön ide? Meg úgy ez miért mondás? 85 előtt születettek kb fixen voltak katonák -kivéve aki addig csúsztatta egyetem miatt hogy már nem kellett épp a végén- oszt?

    A leírtak alapján pár apróság így látszik...
    1: eleve úgy csináltátok amiért kaptatok az iskolában hogy tisztában voltatok azzal hogy nem kéne ennek ellenére csináltátok
    2: otthon még jobban elvertek volna az intőért tehát nem csak tudtad hogy nem kéne csinálnod de a következményektől is féltél
    3: ennek ellenére csináltad

    Ezzel elért bármi bármilyen célt? Tényleg? Legközelebb nem csináltad? Aha... Énse...

    Életre kéne nevelés? Az tudod hogy kéne kinézzen? Tanítsanak alapvető pénzügyi insmereteket, hogy tudja a gyerek azt, hogy mi a thm, milyen pénzügyi döntésnek milyen kockázatai lehetnek, egy kis jogi alapozó adásvételekhez legalább, lehet témazáró adóbevallás kitöltésből, alapvető jogi ismeretek meg ilyen apróságok. Már ha így lehetne választani a verés helyett alternatívát aminek értelme is van. Pl ha körmös miatt valuta alapú hitelszámítások és kockázatelemzések a téma lehet kevesebben szivnak.

    A legnagyobb baja az érvelésednek, hogy feltételezed, az ami ma vagy, ahogy ma gondolkozol -a verésen kívül- az ennek a viselkedésformának -is- az eredménye, mert attól lettél kemény, meg életrevaló. Engem nem vertek az iskolában, pedig voltak húzásaim... Aztán nem lett belőlem puhány izé. Mindig volt olyan megoldás ami mindkét félnek elfogadható volt. Ha ki kellett festeni egy tantermet, wc-t a tanárok pl pontosan tudták hogy melyik szünetben melyik wc-be kell bemenni, az ott dohányzó fiatalok pedig segítőkészek lesznek, nameg igen serények a kincstári festőhengerrel. Bejöhetett volna egy méteres fa vonalzóval aztán agyonverhette volna a bandát, de a következő szünetre szerinted mi lett volna? Ugyanúgy ciccen a gyújtó... Ahogy volt olyan tanár, aki ha becsukta az ajtót és mögötte jöttél be, 20 fekvő by default az osztály előtt-ről indult a licit, visszaesők ennél szarabbul jártak. A leglinkebb srácok szemében is láttad a pánikot amikor becsöngettek és tudta hogy azzal a tanárral van órája, instant indult. Nem a fekvőtől félt. A tanárnak volt egy olyan kisugárzása, hangja, nem tudom, hogy ott a légy zümmögését is hallottad órán, pedig erre nem igazán volt másnál precedens

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Szevam #80 üzenetére

    igazából sokkal izgalmasabb és kézzel foghatóbb az az irány amit az egész bejegyzés megnyitott. Most hogy a pofon jogos vagy nem az egy dolog, mert úgyis lesz mindig olyan aki szerint lósz&r, meg olyan aki szerint soha kezet nem emelhetsz semmiresem, és ezek teljesen szubjektív dolgok, hiába foglalkozik vele ezer könyv és értkezés, a vélemény mindig mélyen gyökerezik a neveltetésedben. Avagy a klasszik falun a munkakutyával nem úgy bánnak mint ahogy PlázaCicus a pincsivel ellenpólus.

    Az izgalmas kérdés itt is az szerintem ami sokkal egyszerűbben megfogható, hogy a tanár rendelkezhet e ezekkel az eszközökkel MA. Volt valóban olyan időszak meg kor amikor ez bevett szokás volt, a csendőr is elvert bárkit mercsak, a rendőr is elvert bárkit mercsak, a tanár is. Nem hiszem hogy akik akkor nőttek fel jobbak lettek, jobban tanultak, bármi előnyük származott ettől. Akiben csak így tudatosul hogy ha hülye játékokat játszol hülye nyereményt nyersz, avagy a hibás döntéseknek jellemzően negatív következményei lesznek, annak úgy egyébként szerintem tök mindegy...
    Arról nem beszélve hogy azonos imputhoz változatos output jár ami emberenként teljesen eltérő, ahogy van akit a fizikai erőszak -mint olvastuk- "felnevelt" és életre tanított, addig mást meg elnyomott és rettegést, hosszan tartó traumát okozott, esetenként pl konfrontálódni se mer felnőttként, ami azért előforduló helyzet valljuk be...



Új hozzászólás Aktív témák