Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) UnA

UnA
(Korrektor)

És ez azt jelenti, hogy már tudsz kínaiul is? ;)

(#2) Kalandor válasza UnA (#1) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

當然是的!

(#3) kraftxld válasza Kalandor (#2) üzenetére

kraftxld
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Amúgy tényleg, 20 éve mindenki az angolt tolta, mert az ITs cuccok csak angolul voltak. Most meg jönnek fel a kínaiak mint a talajvíz, én is gondolkozok rajta, hogy komolyabban el kéne kezdeni tanulni :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#4) Parci válasza kraftxld (#3) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

időben kezdj bele, kb. kilenc év, mire flottul írni tudnak :Y

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#5) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A kevesebb néha több.

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép".

(#6) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Köszi a cikket, jók azok a kamerák! :R
Hát igen, van külön oldal a Xiaomi kütyüknek, elképedek mindig, hogy milyen széles a választék... gáz konvektorhoz vajon kapható érzékelő?

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#7) JoeYi

JoeYi
(őstag)
LOGOUT blog

"körömnyi dolog" Hát neked mekkora a körmöd :D

köszi az összefoglalót, nekem is aktuális, lehet belőle meríteni. Valami olyan kell még nekem, hogy dimminges fény, ha belépek egy helyiségbe éjszaka

Dell e7470, Samsung S6 edge, Samsung UE46ES6100, B&N Nook Simple Touch

(#8) Moki2 válasza JoeYi (#7) üzenetére

Moki2
(tag)

Akkor neked ez kell:
https://m.gearbest.com/led-light-bulbs/pp_1664061.html?wid=1101231

(#9) icemad

icemad
(PH! addikt)

Az a baj ezzel a rendszerrel, hogy kb. gyerekjáték szinten van. Értesítés vagy megjön vagy nem. (inkább nem) Szóval erre nem igazán alkalmas. Mást meg nem nagyon lehet vele csinálni. Nekem is van egy csomó cuccom, de kb. annyit tudtam kihozni belőle, hogy lejátszon egy hangot, ha nyitják a bejárati ajtót. 150 euróért ez kicsit drága volt.

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#10) Kalandor válasza icemad (#9) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Eddig minden egyes értesítés megjött azonnal, testreszabhatóságban pedig szerintem kifejezetten jó, leírtam, hogy én miket csináltam (ha beindul a füstérzékelő, küld 10 mp-s videót a nappaliból a telefonomra, stb.), vagy hogy mit lehet még, és ezek nem ajtócsengő szinten vannak azért. Persze egy ajtóérzékelővel csodákat nem lehet csinálni, kell még pár eszközt kombinálni.
Black Fridayben vettem a nagy részét, nem volt 100 euró kamerástul, ennyiért jobbat én nem találtam.

(#11) icemad válasza Kalandor (#10) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de milyen telefonon használod és milyen android rendszerrel?

(#12) Kalandor válasza icemad (#11) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Samsung S7 és 8.0

(#13) icemad válasza Kalandor (#12) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

Akkor nem értem. Nekem s8 plussz van, szintén oreóval... :(((

(#14) addamka

addamka
(őstag)

Nekem két kamerám van, egy olyan amit bentre használsz, illetve egy mozgáskövetős dafang.
Az utóbbi havi 1x beáll a földbe, de elég sokat fejlődött a firmwarekkel, előbb utóbb csak teljesen stabil lesz.

Azt elcsesztem, hogy anno nem érdekelt mainland china lesz minden, azóta itthon vettem légtisztítót, ami mákomra megy a kínai szerverrel, viszont az itthon vett robotporszívó csak EU szerverrel megy. Így lehet a sima és a klónozott app között váltogatni :)

Google Home pl. nem finnyás, látja a porszívót és az egyik mainland china kamerát is.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#15) kenand

kenand
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szia!

2 hónapja én is "okosotthonozok", jön a tavasz majd már nem érek rá..(Bár Synologon kezdtem és ott nem könnyű az élet, főleg nem Xiaomi bluetooth szenzorokkal))

"Mivel kínai gyártmány az aliról, ezért az aljzata is kínai, kell hozzá átalakító"
Már EU-s gateway is van, csak nem érdemes megvenni, mert alig lehet hozzá eszközt illeszteni, szóval jobb a kínai+átalakító

Xiafang/dafang hackelhető ugyan akkor nem megy többet a Mi Home appal, de kínai szervertől független lesz, és kötheted Synology surveillance stationhoz akár, és rtsp streamként is nézheted.

Domoticz/Home assistantba beintegrálható a gateway és hozzá kötött Zigbee szenzorok.
Agy tűz estén pushover üzenetet vagy e-mail is küld neked a füstszenzor.

Több kínai szerver függő okos konnektor is van EU dugasszal: Sonoff, Blitzwolf utóbbi fogyasztást is mér. Custom fw-vel jól integrálható Domoticzba/Home assistantba. Sonoff eredeti fw-vel is integrálható HA-ba. (persze attól még kínai szerver függő is marad, custom fw-vel attól független....

Kültérre jobbak az ONVIF kompatibilis IP kamerák (wanscam 022hd) alig drágábbak (3x USD) és jobban integrálhatók

[ Szerkesztve ]

(#16) Kalandor válasza kenand (#15) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Én nem szeretnék ennyire belemenni, egy akolból származó cuccokat vettem, amiket egy appból elérek és amik biztosan együttműködnek.

(#17) kenand válasza Kalandor (#16) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

BLE szonzorok is Xiaomi "gyártmányok" (bár valójában nem , csak Xiaomi árulja) amikor megvettem fogalmam sem volt hogy a BLE szenzort majd nem kezeli a Xiaomi gateway... de ha már megvolt belemélyedtem a dologba. Azért megoldottam, most akár távolról is látom a BLE szenzor adatait. Azért tetszett, mert kijelzője is van...

De ez egyszerűbb megoldás a kijelzősre... (könnyebb integrálni, mert Zigbee-s)

Miflora növény minitor csak BLE verzióban van...

[ Szerkesztve ]

(#18) icemad válasza kenand (#17) üzenetére

icemad
(PH! addikt)

:DDD
Mekkora ötlet! :C

(#19) Alex91

Alex91
(PH! nagyúr)

Ami meg eleg korrekt szerintem az a Mi Desk Lamp.

A gyerek szobajaban reggel bekapcsol, aztan meg a beallitott idoben ki. De szabalyozhato a fenyero, szinhomerseklet. Es minosegi kivitel, anyaghasznalat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) kenand

kenand
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Örülök az írásodnak és kiegészítésnek írom ezeket...

Zigbee termosztátnál írod:
"akkor megöntözi a növényeket vagy mittudomén"

Erre jobb ez asz eszköz a Xiaomitól a Plant monitor (Miflora)
Méri a föld nedvességtartalmát. nekem megmutatta, hogy beltérben sokkal kevesebbet kell locsolnom...
Sajna nem Zigbee hanem BT LE (BLE), szóval vagy néhány m-ről telefon, vagy Xiaomi BLE gateway (néhány Yeelight lámpában van) és MI home app, vagy PI/okosított TV BOX/Synology BT-vel és Domoticz/Home Assistant .

[ Szerkesztve ]

(#21) kenand

kenand
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A leírásodban írt radio hacket megcsináltam a honlapon listázva is vannak magyar rádiók, de magában az apban már nem látom a Petőfit és a Rádio 1-et.... elő lehet csalni valahogy? (2-3 névtelenebb magyart megtaláltam)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.