Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    Hello.
    Múlt héten átköltöztettem a Play Music könyvtáramat a youtube music-ra, mert már annyit basztatott... Próbálgattam egy kicsit, de nem vagyok elégedett.

    Szerintem egyértelműen rosszabbul szól, mint a Play Music. Valahogy kevésbé dinamikus az egész. Egymás után próbálgattam a kettőt, és tényleg hallgató. Ti is halljátok? Chromecast Audio-ról optikán küldöm Marantz PM6006-ra és Audiolab M-One-ra, és én így hallom.

    Többen írjátok, hogy hangosabb... Ezt nem is értem, nekem egyértelműen halkabb a YTM. Megmértem, a különbség olyan 6-7 decibel... a Tidal-hoz képest is halkabb.

    A felhasználói felület, a gyakorlati használat elég távol áll a tökéletestől.

    Androidról küldve Chromecast audio-ra, eltűnik a random play és az ismétlés gombja. Csak amikor cast-olok. Amúgy ott van! A cast-olás gombja rejtett, érintéssel lehet előhozni, ami szintén idegesítő.

    Az iOS app-ból cast-olva van random play-gomb, ott csak az ismétlés hiányzik. És nem lehet jobbra-balra slide-olni a számok között, ahogy eddig lehetetett. az iOS-es alkalmazás nekem több tucatszor fagyott le az elmúlt egy hétben.

    A YTM nem tudja a gapless lejátszást a chromecast-on! Hallgatod a Pink Floyd-ot és 2 mp szünetet tart a számok közti átmenetben. Nem ideális.

    PC-ről, Chrome böngészőből indítva nincs "cast" gomb, amivel egyből tudnám küldeni a Chromecast Audio-ra. Érted, csupa Google termék, és nem kompatibilisek... A Play Music-ban volt. Még a 3rd party Tidal-ban is van. A videós jútyúbon is van. A Youtube Music-on minek?

    Szerintem a zenehallgatás célja, hogy ha otthon vagyunk, akkor kiküldjük hangszóróra, erősítőre... én chromecast audio-val oldottam meg, mert amúgy nagyon jó hangja van,
    És éppen ezért elképesztő, hogy a Google a saját termékével sem kompatibilis... Éveken át tök faszán működtek a dolgok, és elcseszik ezt is.

    És akkor a felhasználói felület: pont olyan, mint a Tidal-é. Ronda, fekete, nagy betűs, nagy képes. Jobbra-balra kell scroll-olni az albumok között. Az LP képe olyan széles, mint a mobil kijelzője, a kislemezek csak fele olyan szélesek... rém praktikus.
    Nem átlátható. A Google Play Music ehhez képest letisztult és átlátható volt.

    Ráböksz a kis pöttyökre, és egy 20-as legördülő menüt találsz... Egyszerűen a program minden része túl bonyolult.

    Mikor elindítod az appot, egy home screen-re visz alapból, ahol van egy csomó, számomra haszontalan dolog, ajánlások, videók, koncertfelvételek, mások playlist-jei...Na, ezek engem egyáltalán nem érdekelnek.
    De a saját zenéim, amiket hallgatnék, nem ott vannak, hanem külön fülön, olyan 3-4 kattintás, mire eljutok hozzájuk. És nem, nem folytatja ott, ahol abbahagytam... roppant idegesítő. A Play Music mindig onnan folytatta, ahol abbahagytam. Amikor megnyitottam, egyből a saját könyvtárban voltam.

    Ja és a migráció: bár a számok többségét jól találta meg, de vannak olyanok, ahol karaoke verziót tett be, meg koncertverziót, amit sosem hallgattam. És pár zene pedig nincs fent egyáltalán. Tehát ez sem tökéletes, pedig a világ legnagyobb cégéről van szó...

    Szóval nem vagyok igazán boldog. De van itt 3500 lájkolt zeném... Ami nehézzé teszi, hogy
    Hogy fizetős szolgáltatásokat elindítunk, majd megszüntetünk, migrálunk, nem passzívan, hanem aktívan kényszerítve a 10-15 millió user-t költözésre, ilyenhez val'szeg még egy másik cégnek sem volt arca korábban.
    Eltelt 20 év, és a google is el-microsoft-osodott, teljesen...
    És már hanyadik dolgot dönti be, amibe belekezdett...

    Ui. és még egy probéma: Én a Youtube-ot már azelőtt használtam, hogy a Google megvette volna. Tehát egy yahoo-s email-cím az alap-fiókom. Azzal töltöttem fel videókat, azzal lájkoltam a videókat az elmúlt ~14 évben. Ez és a gmail-es fiókom talán 2012 környékén lett csak összekapcsolva.
    Természetesen nem lehet olyat, hogy az eredeti youtube-os, yahoo-s, accountom-ba importálja a zenéket a Play-ből, hanem csak a gmail-es fiókba. Szóval ki van ez találva, de nagyon. Persze ilyen problémája lehet, hogy nincs annyira sok embernek...
    Tehát amikor böngészőben használnám, mindig át kell lépnem a másik fiókba, attól függően, hogy zenét vagy videót szeretnék... nonsense.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák