Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ollie #1 üzenetére

    Azt kellene megértenie a cégeknek, hogy abszolút nincs szükség kávamentes megoldásokra. Az biztos olyan szép lenne mint egy műtárgy és pont ugyanúgy vitrin mögött kellene tartani. Korábban ha nem esett "pofára a telefon jó eséllyel nem lett semmi baja, de minél kisebb a káva, kisebb a védelmi, zóna, annál valószínűbb hogy törik a kijelző is ilyen telefonnál az gazdasági totálkár. Biztosítás nélkül én abszolút nem vennék ilyen telefont, de egyszerűbb választani egy olyan telefont, amit nem kell óvni mint a hímes tojást.

    Ez a kávamentesség ugyanolyan baromság mint a vékonyítási, könnyítési verseny. Inkább legyen vastagabb, legyen benne gyengébb processzor, de legyen nagyobb az akkuidő. Se a tabletnek se a telefonnak nem kell notebook szintű teljesítményt hoznia. Ma szerintem az átlagos okostelefonban több memória és nagyobb felbontású kijelző van mint a notebookokban, asztali PC-kben. Ez a specifikáció háború teljesen elvitte a telefonok fejlődési irányát rossz felé és sajna az Apple is beállt a sorba pár éve, pedig sokáig nem növelte a kijelző felbontását sem. Sajnos a chip gyártástechnológiai ugrásokat ők sem arra használták, hogy kicsi teljesítménynövelés, de jóval takarékosabban, hanem jóval erősebb cpu-gpu változatlan vagy minimálisan alacsonyabb fogyasztással. Olyan chip van egy iPhone-ban, ami tökéletesen kiszolgálna egy notebookot vagy egy irodai számítógépet is... sőt már komolyabb feladatokra, játékra, videovágásra is alkalmas valamennyire. Ez szerintem nem jó út. A tabletnél még megértem, de telefonnál nem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz <Lacy85> #13 üzenetére

    "Figyu gyerekek. Semmivel nem erősebb a mostani chip, mint a 2 évvel ezelőtti, mert már az is sok volt egy telefonba, de így legalább 3 napot bír az akksi."

    Erre azért kíváncsi lennék. Ha az Apple mondaná, lehet hogy ugyanolyan eladásokat generálna mint most...főleg hogy már most is overkill hardver van benne. Mondjuk átlépnének 7nm-es gyártásra és azt mondanák hogy dupla üzemidő a telefonnál és az óránál is. Ráadásul erre követné a többi gyártó szokás szerint.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Dottore #30 üzenetére

    Ha átkerül a Face ID az iPad-ra, remélem ott el fog férni a kijelző felé a kávába az érzékelősor és nem veszik át ezt a baromságot. Már az is elég sokkoló lesz, hogy a jelenlegi méregdrága iPad Pro várhatóan még drágább lesz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák